bugün

Oda arkadaşlığı değildir.
ingilizce'den türkçe'ye yanlış geçmiş roommate olma durumudur. yani aslı oda komşuluğudur. aynı evde, farklı odalarda kalan kişiler için kullanılan tanımdır. oda arkadaşlığı ise aynı odayı paylaşmaktır ki o da arkadaşlık sayılmaz.

tabii askerlik, yurt gibi yerlerde oda arkadaşlığı da olabilir. ikisi tam olarak aynı şey değildir, karşılaştırılmamalıdırlar.
Yurtta biraz şansa kalmış iştir. Kafa dengi insan oldu mu tadından yenmez. Anlaşamadığın bir insansa işkenceye döner. Ör; OMÜ nün ana kampüsünde ki 40 yıllık kyk yurdundayım. Göt kadar odada 4 kişi kalıyoruz ve oda arkadaşlarım inatla gece oda da ders çalışma konusunda kararlılar her gece beyler uyuyacağım ben uyarımdan 10 dakika sonra söylene söylene ışığı kapatırlar. Siktirolup ortak çalışma salonunda kafan rahat sabaha kadar çalışabilme durumun varken neden odada başkasını düşünmeden böyle bir şey yaparsın anlayamıyorum anlayamam da. Konuşup anlaştığımızı düşündüğüm bir konuydu bi de bu durum. Söz de 12 de kapanacaktı ışıklar falan filan. Neyse ben yine uyarımı yapayım da artık bu gece ki uyarıda belki kavgayla falan bitebilir. Bu arada eve çıkmam için yardım etmek isteyenler olursa özelden iban atabilirim.

Edit: Uyarımdan sonra ışık kapandı ve herkes sakince yataklarına dağıldı.
Benim başıma böyle bir bela gelmişti. Çocuk tam bir arkadan konuşan fitneci kişilikti. işin kötü tarafı herkesi kendine küstürmüş yanımdaki arkadaslara da ağalık yapıyordu. Patladım afedersiniz sie yi çektim başka odaya taşındım. Yok abi insanlarla uğraşamazsın.
Oda arkadaşı ile kurulan ilişki aslında akrabalarla kurulan ilişki türünden farksız gibi.
Kişi ne akrabalarını ne de oda arkadaşını seçemez, dolayısıyla kötü mü iyi mi ne olursa olsun o kişiye katlanmak zorundadır.
anlaşmak vs mühim değil de. temiz olmaması en fecisi dağınık yatak odanın her yanına saçılmış kıyafetler. ilk oda arkadaşım o yığının içine girer yatardı sabahta ordan giyinirdi. burdaysan eğer Allah dengini versin.