(bkz: akp çarkları)

demek ki obama teklifi kabul etmemiş ondan çıkan olaylarda 40 küsür vatandaşımız ölmüş!

herhangi birisi dese yalanına ... dersin ama cb olunca en azından makama saygıdan susuyorsun!

(bkz: rte nin mitomani ve hubris hastası olması)
sucukçu muhasebecisinin itirafıdır. üstelik aynı konuşması içinde "pyd'ye yardım, pkk'ya yardımdır" da diyor!...
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
parelel rte nin sözüdür. gerçeği pyd ye yardım, pkk ya yardım demiştir.
(bkz: ziyaaa)
kobanide pyd-ypg amerika tarafından silahlandırılacağına peşmergenin bölgede denge sağlamasına yönelik girişimdir.

almanyanın ışid ayağına pkkya silah verme girişimine engel türkiyedir. http://www.yenisafak.com....lah-gonderebiliriz-693049
bu açıklamaya gelene kadar rte nin geçirdiği evreleri açıklamıştım.
(bkz: akp çarkları/#25487869)
(bkz: akp çarkları/#25495327)
(bkz: akp çarkları/#25505040)
(bkz: akp çarkları/#25507632)

(bkz: rte nin mitomani ve hubris hastası olması)

fatih altaylı bugünkü yazısında çok güzel bir detaya değinmiş!
ve rte'nin bu açıklamasının kendi içinde çeliştiğini ortaya çıkarmış!

--- alıntı ---
Gelelim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Peşmerge güçlerinin Türkiye üzerinden geçerek Kobani’ye yardıma gitmesini Obama’ya ben önerdim” cümlesine. Bu cümleyi 30 kere falan okudum. Tersten okudum, düzden okudum, kelimelerin yerlerini değiştirerek okudum. Yine de anlamını çözemedim.

Sanırsın ki, Kobani Kanada’da bir yer ve peşmerge Amerika üzerinden Kobani’ye gitmek istiyor da Obama buna izin vermiyordu, Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu önerdi, Obama da kabul etti.

Aksi takdirde konunun Obama ile ne alakası var, bunu Obama’ya önermenin ne anlamı var. Peşmerge, Türkiye topraklarından geçecek. Türkiye topraklarından yabancı asker geçişine izin vermek, Türkiye Cumhuriyeti’nin yetkisinde. Türkiye Büyük Millet Meclisi, hükümete bu yetkiyi zaten vermiş. Obama bunun neresinde! Obama’ya bunu önermek ne demek! Obama “Hayır geçirmeyin” mi diyecek! Dese ne olacak! Yemin ediyorum hiçbir şey anlamadım.

Haa, “YPG’ye silah yardımı yapın önerisini ben yaptım” dediyse o başka. O zaman Cumhurbaşkanı’mızın YPG’yi artık terör örgütü olarak görmediği sonucuna varabiliriz ki, bu önemli bir tavır değişikliğine işaret eder.
--- alıntı ---
http://www.haberturk.com/...002357-kobani-kanadada-mi

rte'den bugün de bi itiraf geldi!
"abd pyd'ye silah yardımını türkiye'ye rağmen yaptı" diye!
(bkz: akp çarkları/#25518189)

neyse canım arada bi doğru söylüyor!
(bkz: züğürt tesellisi)