bugün

ismi o meme türkiye olarak değiştirilmesi gereken program.
https://twitter.com/ege_b...status/298508786992291840

"acun'un reyting ve sempati toplama adına yapabileceklerinin sınırı yok. yarışmacılardan biri benziyo diye barış akarsu'nun annesini getirmiş."
Ayda' nin haftaya elenecegi yarismadir. Bir taraflarinida yirtsa erkam' i eleyemez. Favorim ayda' dir benim bu yarismada ama hem bu haftaki performansi kotuydu hemde yakisikliligin veya guzelligin oy aldigi bu yarismada oy atan turk kizlari sagolsun(!) ayda' nin erkam karsisinda malesef bir sansi yok. Ha keske ayda cikip sahnenin tozunu attirsa ve erkam' i elese ama oy atan hanimlar yuzunden ayda elenecektir bana gore. çünkü erkekler '' vay bu kız taş'' diyip oy atmıyor ama kadınlar/kızlar ''çok karizma, yakışıklı adam'' diyip oya abanıyorlar.

edit: çok şaşırdım. ayda elenmedi. sevindim.. bakalım birinci kim olacak.
ses yarısmasından görüntü yarısmasına donen acun hedesi....
mahalle karıları gibi sürekli bir ben merkezli tartışma ortamının olduğu ve programın amaç dışına çıktığı bir acun ılıcalı klasiğidir. reyting olsun çamurdan olsun.
şarkıyı kim söylerse söylesin iyi veya kötü söylemesi de önemli değil şarkıda geçen bir sözü uzattığı zaman mutlaka alkış alması gereken program.*
Format konusunda yüzde yüz kesim bilgim olmamakla birlikte
Acun'un hızlı yükselişi ve siyasi konjonktür göz önüne alındığında Bin tane fırıldağın döndüğüne şüphe olmayan yarışma..

Bazı örnekler verecek olursak;

Çakma Barış Akarsu Cem karacadan sonra Barış Akarsu ile özdeşleşmiş "ıslak ıslak" parçasını söylerken ne tesadüfse salonda Barış Akarsu'nun annesi de yer alıyor. Daha sonra bu hoş tesadüf üzerine söz Barış Akarsu'nun annesine verilerek kadın canlı canlı ağlatılıyor reytingler tavan..

Çakma Ahmet Kaya bir şekilde sürekli ahmet kaya şarkıları söyleyerek yarışmaya devam ediyor. Düne kadar ahmet kaya dinlediğimiz için bizi komunistlikle, pkk'lı olmakla suçlayan kitleler çakma ahmet kaya'yı ayakta alkışlıyor.

Akp'nin kürt açılımı, müzakare süreci, çakma ahmet kaya ve acun denkleminde dönen fırıldaklar..

Yarışmanın biraz içine girersek bu yarışmayı bir kadının kazanma şansı zaten çok az bu birincisi.
ikincisi jürisi kadın olan bir yarışmacı da bu yarışmayı kazanamayacaktır
Yabancı şarkı söyleyenler, bu yarışmayı yine kazanamayacaktır.

Yarışmada dönen fırıldaklardan bir tanesi Hadise'nin üç yarışmacısının da elendiği anda yaşandı. Herkes çok iyi biliyor ki, hadisenin son yarışmacısı elenmeyecek. Peki neden? Elenirse Hadisenin bir dahaki bölümde bulunmasının hiç bir anlamı kalmıyor da ondan. Zaten dikkat edilirse hadisenin kalan yarışmacısı ile hülya avşarın son yarışmacısı arasında ses olarak falan önemli bir fark yok. ikisi de orhan gencebay'ın bir şarkısını söylediler. Oylamaya bakıldığında ise hadisenin yarışmacısı fark atmış. Genç yakışıklı bir erkeğin kadın bir yarışmacıyı elemesi hatta fark atması olağan fakat söz konusu olan iki tane kadın ise ikisi de türkçe şarkı okumuş ise ve tarzları da benzer ise aralarında çok az bir fark olması lazım normalde. Ama ne hikmetse birileri devreye giriyor hadisenin yüzünü güldürüyor. Noter huzurunda sms sonuçlarının alındığını falan söliyenler olacaktır. Acun'un gücünü bilenler bilir acun medya için işi şansa bırakmayıp sms e abanarak hadiseyi kurtarmak çok da zor olmasa gerek (yoksa bütün bu olanlar hadise fan club'ın operasyonu mu)

Herneyse o andan sonra sadece bir yarışmacısı olan hadisenin yüzü gülüyor. Format gereği çekilecek kura her jüri kendi rakibini kendi seçecek. Yani atıyorum kurada murat boz çıkarsa yarışmanın en kuvvetli yarışmacılarına sahip olan boz, düz mantık erkam'ı ya da ayda'yı hadisenin yarışmacısının üstüne salarak işi bitirecek. BU MUSTAFA SANDAL iÇiNDE GEÇERLi. yarışmada murat bozdan sonra en kuvvetli ikinci takım onda. Talımından kimi seçerse seçsin onu hadisenin üstüne salıp işi bitirmesi çok kolay.. Hadise'den sonra ikinci zayıf takım hülya'da.

O arada reklam arası veriliyor... Bilin bakalım ne oluyor? Kura sonuçları açıklandı 1. seçme hakkı hadise'de 2. seçme hakkı hülya'da şeklinde bir bilgi veriliyor. Yani en zayıf iki takıma iki tane kıyak geçiliyor. En çok yarışmacısı olan Murat boz'a hiç bir hak verilmiyor.

Hadise fırsattan istifade Hülya'nın takımından birini seçiyor ve rahatlıyor...

Şayet bu yarışmada format bu şekildeyse, büyük ihtimal haftaya şunlar olacak:

Hadise'nin tek yarışmacısı Hülya'nın çakma Barış akarsu'sunu eleyecek
Hülya'nın Eren'i Murat Boz'un Berkan'ını eleyecek (Murat boz'un üç yarışmacı ile finale gideceğini mi sandınız)

Şimdi bundan sonraki eşleşmede durum biraz karışık. Acun medya'nın gönlünde yatan finale iki tane kadın yarışmacının kalması yönünde olacaktır. Fakat hesaplar biraz karışık. Erkam'ın popüleritesi nedir bilmediğim için burada yapacağım yorum hatalı olabilir. Ayda'nın son zamanlarda artan bir trendi var görüldüğü kadarıyla.

O yüzden büyük ihtimalle Ayda'nın Erkam'ı elediği haberi gelecektir.

Mustafa Sandal'ın çakma ahmet kayası da Murat boz'ın ertunç'unu eleyecek..

Böylece herkes birer yarışmacı ile finale gidecek. Yarışmada esas olanın herkesin bir yarışmacısı olması ve bunlardan mümkünse en az bir olursa iki tanesinin finalde olmasıdır.

Finalde Ayda ile Mustafa Bozkurt arasında geçecek.. iÇiNDE bulunduğumuz Siyasi nedenler nedeniyle finali, ahmet kaya şarkısıyla soyadı bozkurt olan bir mustafa kazanacak. Alın size barış ve kucaklaşma projesi.

Bu yarışma buna benzer bir senaryo ile sonuçlanacaktır.
yarışmacıların juri üyelerinden daha iyi olduğu yarışma.
Yine izlemeyi unuttugum program. Her hafta diyorum bu sefer izleyecegim diye. Bir aydir unutuyorum.
(bkz: pazartesi ne zamandi)
ayda'nın kazanmayı hak ettiği yarışmadır.

rihanna-diamonds'ı bile söylemiş.

http://www.izlesene.com/v...af-diamonds-cover/6844665
acun ılıcalının türkiyeye getirdiği projelerden biridir. gayet hoş bir programdır ancak hülya avşar'ın olması doğru değildir. bana göre orkestra yetersiz, jürinin tecrübesi az ama güzel seslerin olduğu yarışma. ayrıca yarışmadaki en büyük etkenlerden biri yakışıklılık onu da erkam adlı kişide gördüm. sesi falan güzel değil arkadaşın ama o kadar çok abartılıyor ki.. ayda ile eşleşti şimdi. ilk katıldığında sex on fire söyleyen kız şimdi erkam için türkü söyler herhalde. bakalım izleyeceğiz.
Gun itibariyle hulya avsar in memeleri damgasini vurmustur yine programa.
an itibariyle ahmet kaya benzerinin yine bir ahmet kaya şarkısı söylemesine şahit olduğumuz hede.
mustafa bozkurtun ahmet kaya soylemesinden bogg gelen yarisma. "halk kendi kulturune sahip cikiyor ben soylerken" dedi. ne demek istedi ????
eskiden buralar hep bayhandı.

edit: bıyık değil meme kazandı.
katılan yarşmacılarının seslerinin jurilerinkinden daha iyi olduğu program.
smart tv'de yer alan bir uygulama sayesinde roma meydanından canlı kanlı nina zilli performansını dinlediğimiz için tercih etmediğimiz program.
(bkz: iconcerts)
finale kalanların hepsinin tırt olduğu yarışma programı.
acun un copy pastelerinden biri iste. oyle fazla abartilacak bir seysi yok. murat boz sayesinde bayan; hulya ve hadise sayesinde de erkek izleyicilerin reyting sagladigi program. goruluyor ki bu yarismada mustafa sandal etkisiz eleman.
ahmet kaya'nın kazanması muhtemel tırt yarışma.**
mide bulandırıcı derecede samimiyetsiz diyalogların yaşandığı; müzikten zerre anlamayan, sesleri ve yorumları hiçbir nitelik taşımayan yarışmacıların tepiştiği, kenar mahalle lisesi tadında bir yarışmamsı. ordaki seyircilerin de zevkini sikeyim. çok net. pis sakal üzerine bıyık bırakıp oraya çıksam ve şu yazdıklarımı melodi eşliğinde söylesem "bi daha bi daha" diye bağıracaklar resmen.
bir popstar havasını katmamıştır bizlere, nedendir bilinmez.
Erkam ve ayda arasında bir aşk olduğunu farkeden tek kişi ben miyim acaba...
en çok eleştirilip sözlükte bu kadar kısa sürede bu kadar çok entry alan konu başlığı helal olsun acuna iyi reklam yapıyor demek ki.
mustafa bozkurt'un rakibi her kim olursa onu deseklemeli ve onu birinci yapmamalı dediğim ses yarışması, televizyon proğramı.