bugün

parasınla kendini rezil, güzelim bmw yi de tam bir kitsch eden malın tekidir. bmw demek spor araba demektir. spor araba dediğin de kar beyazı olur, ateş kırmızısı olur, güneş sarısı olur, ama siyah nedir aga? siyah seviyorsan mercedes alacaksın. aslında suçun büyüğü bmw de. üretmeyeceksin siyah bmw yi. sittirsin başka marka alsın hanzolar.
nasıl bir kısıtlama ya neyin kafası bu. o kadar para verip turuncu bmw alan kadar zevke erişememiş insan. klasik bmw kullanıcıları. bunlar hız da yapmıyormuş.
araba mevzuna bayağıdır kafa yorardım da kırmızı 3 kasa alan mallar hangi kafayla böyle bir şey yapıyorlar diye düşünürdüm hep.

bugün aydınlandım sonunda, sözlük güzel şey.

bu arada bir takım sikikleri de bilgilendireyim:

bmw'nin de, mercedesinde 7 kasa ve s serisi harici çoğu arabası şanzuman ve arkadan itiş yüzünden spor araba olarak kabul edilebilir.

ama spor araba ayrı şeydir, süper spor ayrı bir şeydir.

spor arabada cart renkler aşırı apaçi durur, süper sporlarda sırıtmaz.

yani 3e ateş kırmızısı falan iyi gider diyenler için söylüyorum. neden 3 diyorum devamlı? bizim halkımızın bmw'den anladığı varsa yoksa odur da ondan.

he mesela şimdi eski m1 olacak al bunun kırmızısını mesela, kırmızı sls, al.

ama 3 kasaya, c serisine falan öyle aptal saptal renkler olmaz.

bunu biraz da turuncu scirocco alan antenler için diyorum. höşmerim rengi arabayla dolaşmak ne kadar zevkli bilmem ama zevklerle renkler aslen tartışılmaz tabi.

siz yine de salak salak renklere prim vermeyin. siyah candır.
mal değildir. zevklidir. her bmw spor araba değildir.
görsel
not:bu arada zenginin malı züğürdün çenesi olayı dönüyor.
aldın mı beyazını alacaksın, aga.