bugün

o gemi hiç gelmeyecek Çünkü gelmeyeceğini bile bile beklemek bizimkisi, umutsuz ve çaresizce...
Hiç bi zaman gelmicekti biz kendimizi kandırdık.
O gemi derken evlenilecek kisi. Evet gelmeyecek. Kaziklari iyice yedik karsi cinsi iyice cozduk ve en erken 30 yasimizda evlenicez.
öyle demeyin lan.
Ben ölene kadar beklicem bi umut.
Ayrılık ertesi; o gemi gelicek, gelmek üzere, gelicek ama gelemiyor gurur yapıyor peki idrak ettikten sonra nedir o gemi bir titaniktir artık batmıştır ve ben o kemancılar kadar çaresiz..
Mesele geminin gelmesi değil, bizim bekleyecek kadar erdemli olmamızdır.
O gemiler yüzünden kaç uçak kaçırdık ...
Biliyoruz gelmeyecek ama biz beklemeyi de seviyoruz.
Peki gemidekini dusunen var mi? Binlerce insan var hep keske gemi ulassa da gorsek bekleyenlerimizi diyen. Fakat hep tek tarafli bakiliyor olaya. Belki de problem budur. Belki de bencilliklerimizden, hep kendimizi dusunmemizdendir. Belki de problem gelmeyen gemide degil de gelmesi gereken yerdedir. Belki de ugramasi gerekmeyen yere ugramiyordur. Ugrak bir liman olmaya bakmak lazim. Saygilar hurmetler ederim ugrak bir liman olup yilmadan bekleyenlere. Bence de hic gelmeyecek fakat gelmedigine pisman da olacak. (Hayati celiskilerimle yasiyorum.)
dünyadaki tek gemi o mu amk. asıl özgürlüğü elinden alınmışların gemisi artık hiç gelmeyecek benim gibi.
Gemi memi yok yiğenlerim yaktım tüm gemileri, üstüne bide cigara...
gemilerden önce sigaraları yaktık biz, kaybedecek neyimiz kaldı?
Bir türlü dillendirilemeyen, akla gelince bile insanın içini bir kötü eden söylemdir.
Kelimeler Albayım bazı anlamlara gelmiyor.
O gemi bir gün gelecek.
Çünkü o gemi güzel insanları da alıp gitti.
Elbet gelecek, bekleyebilene.
Gemi gelmeyecek lakin ben gidecegim .
gelmiyor ismail abi.
Kabullenmek gerek.
Biz o geminin giderken arkasında bıraktığı izi sevdik.
Kıyıya vuran dalgaları sevdik.

Biz beklemeyi seviyoruz mevzu gemi değil.
çokta fark yaratmayacaktır. bazen gelmeyeceğini bile bile beklersin. umut etmek para ile değil ya.