bugün

hoşlanılmayan kişilerle aynı ortamda bulunmamak için sarfedilen cümle.
ancak ilkokul çağındaki çocuklar söylediğinde göz yumulacak sözdür. yetişkinlere yakışmaz, aptalcadır.
ortaokula giden hardcore ergen tribidir. sudan bir sebepten dolayı sevilmeyen kişi için söylenir. söyleyen kişiyi seçici ve kolay anlaşılmaz biri kılar. daha önce söylediğim gibi ergen tribidir, anormal bir şeyler olmadığı sürece birkaç yıla bu belirti kaybolur, onun yerini sevilmeyen kişiyi ortama çağıran adama trip atma alır.
ergenlik çağını aşamayan bünyenin serzenişleridir.
(bkz: gelen oynamaz)
söyleyeni beş yaşından büyükse, hem silik hem de ezik bünyeyi aynı kişilikte barındırabilen insan söylemi.
partneriyle daha uzun sevişmeyi arzulayan vatandaşın, hani "önce sen gel sonra ben" anlamında sarf ettiği cümle.

(bkz: bir gelmek pir gelmek)
(bkz: yazar burada hislere tercüman olmuş)
(bkz: yazarın sözlükte erkek olduğunu belli etmesi)
ben'in zirve yaptığı bir söylemdir.
yasla basla, olgunlukla alakasi olmayan, kisinin görmek istemedigi insanlarla ayni ortamda bulunmamak icin söyledigi söz. herkesin hayatinda asla görmek istemedigi kisiler vardir, bu da normal, artik essek kadar oldum, olgun davranmaliyim gibi sacmaliklar yüzünden bakinca tiksinecegim suratları görmek zorunda miyim?
ortaokula giden, hardcore ergen tribidir. kocaman adamlar oldunuz artık yapmayın şunu.
-o gelirse ben gelmem
+siktir git madem
-tamam...
kendi değerini tartmak isteyen, ilgi budalası insanın kaprisidir. '' yok abi ben gelmeyeyim biraz işlerim var.'' şeklinde bahane uydurmak daha etiktir. şayet hoşlanılmayan insanla aynı ortamda bulunulmamak isteniyorsa, bu daha olgun bir tavır olsa gerek.
bi de o gelirse ben de gelirim tipi vardır. heryere gelir bunlar.