bugün

devletin, kaymakamlıkların, nüfus müdürlüklerinin el atması elzem olan ve olmaması gereken bir boşluk. çok gerekirmiş gibi medeni halin dolu dolu olması gibi bir durum karşısında kan grubu hanesinin boş olması acınası bir haldir. kaza yapıp kan kaybettiğinde en azından kimliğinden kan grubun öğrenilir ve hastaneye şu şu kan grubu gerek diye haber verilir ve hastane gidilince anında müdahele edilir. ama yok, ülkemizde insan hayatı tırt olduğu için adam kan kaybedecek, kan grubu ne bilinmiyor. hastaneye gidilecek de kan grubu öğrenilecek de sonra kan bulunacak da ölme insan ölme, daha kan vericekler sana.
Kişinin kansız olması.
Kan, sudan ucuz. Ket çap reklamı gibi. "Dök dök aksın" "akarsa aksın, tohumuna para mı verdin?" Kırk fırın ekmek te yesen yine fayda etmez. Biri gider, bini gelir nasıl olsa. Anadolu bereketli topraktır.
yapılmayan tesbitler.
din düşmanlarının her nedense dikkati din hanesine çekmeye çalıştığı mevzu.
e orada aile sıra no var. o daha mı önemli? kaç kere kullandın? ne işe yaradığını bile bilmiyorsun. cilt no var, kayıt no var , bunlar müthiş önemli şeyler sanki , ama din hanesi batmış. malum bunların über laik ütopyasında din diyeni çarmıha çivileyip yakıyorlar ya...
kan grubu hanesinin dolu olması gerektiği bir yana bunun için extra yer gerektiyse (ki gerekmez) orada ben 3 satırlık yer açarım , din hanesi de aynen durur ki batmaya devam etsin.
din hanesinin mutlaka doldurulup, kan grubu kisminin da cogunlukla bo$ birakilmasindan anlayabiliriz ki, onemli olan hayatta kalmamiz degil, oldukten sonra hangi dinin kurallarina gore gomuldugumuzdur...
din, mezhep, cemaat dahi yazacak yakında. ama hala kan grubunun boş kalması yakınılası bir durumdur.
nüfus müdürlüğüne, kan grubunuzu kanıtlayan resmi bir tahlil belgesiyle başvurmanız halinde, ilgili haneye kan grubunuz eklenebilir. yok ben onlarla uğraşamam, masraf da yapamam derseniz, ki çoğunluk böyle düşünecektir, cd kalemiyle nüfus cüzdanınızın plastik koruyucu kaplamasının üzerine kan grubunuzu yazmayı terch edebilirsiniz. böylece resmi evrakta tahrifat suçu işlemeden hayatınızı kurtarabilecek bir bilgiyi nüfus cüzdanınıza işlemiş olursunuz.
bir bebek doğar doğmaz kan tayini yapılır. ve bebeğin kimliği çıkarılırken nüfus memurluğuna kan grubu kartını doktor onayını tarihini göstererek orası doldurulabilir. ama hem halk bu konuda bilinçsiz hem de devlet bunun önemini vurgulamıyor. işi kolaylaştırmak için her hastaneye bir nüfus memuru bile alınabilir. memleketimde işsizlik yok muydu? al sana iş kapısı.
Kan aldırıp kan grubunu öğrenememe durumudur ki en çok karşılaşılanı.
özellikle belirtildiğinde doldurulabilen boşluktur.*
saçmalıktır. arkadaşım ben böyle gerizekalı bir şey ne gördüm ne duydum. bakın bir hastaneden kan grubunuzu öğrenip, kağıda bastırmak yalnızca 5 dk. ve 10 tl falan alıyorlar. bre mal, ilk başta istemedin bari nüfus kağıdını yenilerken istesene adamdan kan grubu kartını da yazıver oraya. ne nüfus kağıdımda, ne okul kartımda ne de başka bir şeyde yazıyor kan grubum. ama hangi işe girersen gir istiyorlar. yemin ediyorum bazı insanlar çok salak.
kalem ile üzerine yazmak gerekir.
zamanında el ile yazılmıştı bizim kimliklerimiz yenilemeyle kan grubudur kimlik numarasıdır onlar eklendi.
kimligi degistirirken kan grubunuzu soylerseniz yaziyorlar.
güncel Önemli Başlıklar