bugün

m.kemal i ilah bellemiş olan kemalistcikleri de gördüğümüz için hiç de şaşırtmayan insancık. ee dinlerinin bir de kutsal kitabı olmalı değil mi?

size akıl fikir diliyorum canlarım.
üstüne haç cıkarma olasılığı kuvvetli olan kimselerdir.
şakirtlerin yeni numarası olarak gözüken düşüncedir.
kutsal kitabı kuran-ı kerim olan ve ona saygı gösteren ayrıca ulu önder gazi mustafa kemal atatürk'ün biz türk gençlerine gelecekte yapacakları için yön vermek amacı ile yazılmış nutuk kitabını okuyan insanlara söylenen şakirt sözüdür.
lakin kuran-ı kerim'i okuyan ve aynı zamanda aydın olan bu insanlara dinsiz demek manasına gelmekte ve kendileri yalan yere insanlara dinsiz demek kaidesi ile riya ve günahın en büyüğünü yapmaktadırlar.
pkk yi 25 yıldır başarılı kılan nedenlerden sadece biridir.
(bkz: risale-i nur u kutsal metin ilan eden şakirt)
yoktur öyle bir kemalist. şöyle bir şey vardır ama; kemalistleri atatürk'e tapmakla suçlayarak rahatlayan cahil.
nutuk'u metin olduğunu zannedenlerin varlığını bize kanıtlamış itham. nutuk bildiğin metin değildir canım. koca bir arşivdir belgeseldir. bu ulusun nasıl kurtuluduğunu ne kadar zorluk çekildiğini binbir güçlükleri anlatan dev bir kaynaktır.
şakirt ve ampul kafaların uydurduğu zırvalık. kemalist olduğum halde çevremde kimsenin onu kutsal saydığını görmedim daha.
atatürk'ü ve eselerini çekemeyenlerin insanların uydurduğu şey.
ilginç bir olaydır.

neden mi?

ben bunca yıllık hayatımda nutuk'a bir ilahi kitapmış gibi davranan bir tane bile kemalist görmedim. ama işin ilginç kısmı bu değil. işin ilginç kısmı bunu söyleyenlerin atatürk'ü sevmeyen insanlardan oluşması. insan düşünmeden edemiyor;

acaba birileri onlara böyle şeyler enjekte edip türkiye'yi bölmeye mi çalışıyor?

birileri atatürk'ün sevilmesini istemiyor mu acaba?
atatürk ve o'nun ülkesinden rahatsız olan şerefsizlerin uydurduğu fantastik ifadelerdir.
geçmişe bakıp geleceği görmenizi sağlayabilecek yegane kitaptır...kuran yolundan ayrılıp hoca efendinin dediklerine ağız ayırmaktan daha sevaptır
Risale-i Nur Külliyatı'nı kuran-ı kerim yerine koyan beyincikler.
önce götümü açtım ve dedim ki ''nutuk u kutsal metin ilan eden kemalist'' bu başlığın hikayeside böyle.
Gülrüz sururi tarafından itiraf edilmiş inanış. Detayları bir kemo açıklarsa sevinir öğrenmiş oluruz.
bir arabin indirdigine! inaniyorsunuzda nutuk a nicin inanmiyorsunuz? dedirten baslik.

sonucta hersey allahtan degilmi? o nutuk un yazilmasi bile allahin izniyle degilmi? abe tatlisu musluleri.
isteyen istediğini kutsal metin olarak kabul eder. Bunda bir sorun yoktur. Sorun herkesin kendi kutsal metnini bir başkasına dayatmasıdır.
güncel Önemli Başlıklar