bugün

2007 yılının ikinci çeyreğinde çıkacak nokianın pazarlama startejisinin son ürünü telefon. 5mp kamera wi-fi ve gps alıcısı en belirgin özellikleri fiyatının 1. 800 civarında olacağı bekleniyor ancak nokia yine yapmış yapacağını daha fazla telefon satmak için bazı özellikleri eksik bırakmış mesela radyodan kayıt özelliğ, dokunmatik ekranı . kayan klavyeyeyi ve yine ısrarla symbian işletim sistemini kullanmış kısaca nokia bu modelden kazanacak ama bizler kaybedeceğiz 6 ay içinde fiyatı yarı yarıya 3 yıl içnde dörtte üçe düşecek 5 yıl içinde de tamamen hurda olacak.
çıkış tarihini felaket merak ettiğim,ilk çıktığı an itibariyle alacağım telefon.

(bkz: 5 megapixel)
Londra'da 500 paund a satılan telefonumsu.
1900 ytl'den satışa sunulmuş,süper telefon.

(bkz: the best)

edit:edindim.evet,en iyisi.
izmir de 1450 ytl bulabilinen pc den bozma telefon.
havaalanları ve büyükşehirlerdeki billboardlarda çılgınlar gibi reklamı yapılan yeni nesil cep telefonu.
Daha 1 ay öncesine kadar ericsson 628 kullanmaktaydım zira bataryasında sorun oldu* bulamadım bataryasından. * Sana yeni telefon verelim diyince bunu gösterdiler laptopumun olduğunu söyledim bana bi tane renkli ekran mms zzk kis gyur özellikleri olmayan adam gibi mesaj gönderen ve arama yapabileceğim telefon vermelerini istedim. tabi alman suratıma bön bön baktı gidip içerden bi şey getirdi ne güzel anlamış beni işte yeni telefonum (bkz: motorola f3) * * inanmayın arkadaşlar kaçımız * mms zzk kis gyur özelliklerini kullanıyor?
aklı kıt, parası çok olan insanları yolmak için piyasaya sürülmüş telefonlardan sadece bir tanesi.
o değil, adam 2000 ytl'ye yakın parayı 6 ay sonra demode olacak bir telefona yatırıp* ondan sonra da milli sermaye ve ulusalcılık konusunda nutuk atmaya başlayınca hiç çekilmiyor doğrusu.
(bkz: yedi yıl aynı telefonu kullanmak)
(bkz: yazarların aslında demek istedikleri)
(bkz: türklerin lüks düşkünlüğü)
fiyati orta seviyeye yakin fakat guncel sayilacak bir laptopa e$it telefon.
tekkeyi bekleyen corbayi icer telefonudur. *
icinde eksik ozelligi bulunmayan ama pili 1 gun bile gitmeyen mukemmellik abidesi nokia cep telefonu..

yakinda ezilecegi ve pili cok gidecek olan rakipleri icin,

(bkz: apple iphone)
(bkz: sony ericsson w960i)
Çok güzel bir reklamı bulunan telefon.
bilmece tadında ve çok kaliteli bir reklamı var. ama bizim akıl durmuyor ki, ille de kayıyor fitneye işte;

cebimde bi'şey var, ama pek çok şey değil, tek bi'şey,
aynı baska şeyler gibi ama herşeyden çok başka bi'şey,
başı var, gövdesi var milyonlarcası gibi,
kucuk ama istersem büyür,
coşkudan ayağa da kalkar, kalkınca kalabalıkları sus pus da eder,
yer bulur size, doğrultusuna gidin diye,
ve başkalarına hissettirir o an içinizi okşayan şeyi,
cebimde bi'şey var, hemde tek bi'şey,
bu arada cebim de delik,

bilin bakalım bu ne? * * *
nokia takoz n series cep teli,
normal tabii o kadar teknoloji anca bu kadara sığıyor abisi.
hüpper fonksiyonlu telefon.
Nokia'nın ürettiği üstün özelliklere sahip telefondur. Fiyatı ilk çıktığında ülkemizde 1.500ytl ye satılırken şu anda 1.350 civarlarına düşmüştür. Kısaca özellikleri :

- 5mp kamera
- EDGE, GPRS, GSM, HSDPA (3G)
- Çift Yönlü kayar kapak
- Bluetooth v2.0 with A2DP
- Kızılötesi
- Color TFT (16milyon renk)
- 160MB Dahili bellek

ve daha fazlası
5 megapiksellik kamerasıyla dvd kalitesinde görüntü vaad eden ve bunu gerçekleştiren şekilsiz telefon.
5 megapiksellik kamerasıyla, 2 megapiksellik auto focus'lu bir w810'un bile gerisinde kalan telefon.
reklamindan cok guzel geyik yapiliyor.
goruntu bazinda takoz olan nokia N serisine biraz olsun zariflik katan ve icinde her ozelligi bulunduran telefon.
Her türlü özelliği ile "oha abi" dedirten telefondur. o fiyata ortalama bir bilgisayar alınabilmektedir. hatta bu kadar entry' e bile oha diyesim geldi.
n73+n91=n95 gibi basit bir denklemi vardır.

(bkz: yaratıcılık ileri derecede)
n95 8gb nin cıkmasıyla fiyatı 1000 ytl ye düsen telefondur.

(bkz: an itibariyle)
telefon gibi bilgisayar.*
n82' nin türkiye gelmesiyle* pabucu dama atılacak telefon.*
hsdpa desteği sayesinde mbit ile ifade edilebilecek hızlarda kablosuz internet gezintisine imkan sağlayan alet. tabi bu bağlantı türünün türkiye'deki şebekeler tarafından desteklenmesi de gerekir. (daha 3gsi olmayan ülkemizde bu ancak torunlarımıza nasip olur kanımca)
ayrıca wireless connection vasıtasıyla cihazın gps özelliğini kullanmak mümkün.