bugün

daha çok iş çevrelerine hitap eden yeni nokia telefonu. 10mm inceliğinde ve 2.36 inç ekran genişliğine sahip telefonda:

*Dahili GPS (Nokia Maps ile birlikte)
*3 megapiksel kamera (Aynı zamanda 22fps video da çekilebiliyor)
*HSDPA ve Wi-Fi bağlantı.
*110 Mb dahili hafıza ve 8Gb'a kadar genişletilebilir microSD desteği.
*Microsoft Exchange, Gmail, Yahoo! Mail, Hotmail, Nokia Intellisync Wireless Email standartlarında e-mail desteği.

bulunuyor. yurtdışı satış fiyatı 350 euro.

kaynak: pc labs
nokia'nın n serisinden sonra e serisini ünlü yapacağını gösterir. reklamları çıkmıştır.
istanbul da otobüs duraklarında süslü püslü reklamları asılı olan nokia e serisinin yeni modeli. *
turkcell in, mobil ofis paketini 12, 18 ya da 24 aylığına kullanacağınızı taahhüt ettiğinizde ücretsiz verdiğini açıkladığı telefon.
kullanmakta olduğum telefon.
artıları: çok şık ince fakat bir o kadar da sağlam tasarlanmış.
birçok windows mobile işletim sistemli telefona göre çok daha hızlı.
blackberry kadar başarılı bir e-mail istemcisine sahip.
tuş takımı ve ekrandaki kısayolları sayarsak 12 adet kısayolu mevcut ki kullanımı çok kolay ale getiriyor.
symbian işletim sistemi ve java desteği sayesinde kolay geliştirilebiliyor.
wi-fi desteği çok başarılı.
q klavye tasarımı oldukça rahat.

eksileri: titreşimi cepte ve kılıfındayken hissedilmiyor.
kamerası daha başarılı olabilirdi.
sar değeri yüksek (1.33) (Bu yüzden telefonla çok uzun konuşan arkadaşlara tavsiye etmiyorum, ama daha çok sms ve e-mail kullanıyorsanız severek kullanacağınız gerçekten güzel bir telefon. Uzun konuşanlara bir çözüm olarak kulaklık kullanmalarını önerebilirim).

uyarı için edit: telefonu almak isteyenlere ve sar değerini önemseyenlere. türkiye'ye ithal edilen 3 modelden (rm346, rm357, rm407) rm346 olanı almalarını tavsiye ediyorum. çünkü diğer modellerde sar değeri 1.53 tür. telefon modeline pilin takıldığı bölümden bakılabiliyor.
an itibariyle kvk garantili fiyatının 800 tl / 6 taksite düştüğünü gördüğüm telefondur ..
(ara: nokia e)
(bkz: nokia n71)
aşağı yukarı aynı özelliklere sahip bir nokia communicator için:

(bkz: nokia e90)
blackbarry curve´ye rakip olan cep telefonudur. Gercekten daha fazla is cikarabilmekte ve navigasyonu da unutmamislardir.
Görünümü güzel kullanimi da gayet basittir.

Tam bir is adami icin ideal yapiya sahiptir. Tek sorunu ayni blackbarry´de oldugu gibi klavye tuslarinin kücüklügüdür. Ufak bir bilgisayar olmasi avantajdir, cok ragbet gören bir cep telefonudur.
ilk sarjının 3. Gununde (ilk 2 gun bayagı kurcalanmasına ragmen ) son 6 saattir batarya zayıf uyarısına ragmen, bu 6 saatin 1 saati telofon konusmasıyla, 2 saati internette gecirilmesine ragmen hala bu entryi girmeme izin veren, performans / sarj konusunda sınırları zorlayan telefon.

14 ay sonra gelen edit: 2. gün kesin şarj etmek gerekiyor.
beraberinde Nokia High Efficiency Charger AC-8 gelmeyen cihazdır. eskiklik midir. kimine göre eksikliktir.

http://europe.nokia.com/f...h-efficiency-charger-ac-8
güncellemeyle beraber:
internet radyosu geliyor.
kamerada gözle görülür bir iyileşme sağlanıyor.
6 ay kullanılmış bir pil ile 4.5 saat kamera çekimi yapılabilen telefondur. bunun neticesinden oluşan dosyanın boyutu 800 mb civarındadır.
blackberry ve iphone 'a gider yapan, 3. kattan düşürüldüğünde hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eden taş gibi telefon.
bunun da daha iyisi için (bkz: n79)
şuan sözlüğe entry girmemi sağlayan nokia'nın tasarım olarakta özellik olarakta en üst telefonlarından biridir..
KVK garantili 700 liraya az önce aldığım cihaz. görünüm olarak şık. wireless ve 3g internet baglantısında bir sorun yok. klavye az bir sıkıntı yaratabilir parmakları büyük olanlar için. kamera 3.2 mp idare eder.yeni bir oyuncak.
bir iş adamı telefonu.
yüksek hızlı 3G ve W-Lan bağlantısı nedeniyle tercih edilesi alet. Ayrıca office dosyalarını açmadaki başarısı da gözardı edilemez.
kusursuza yakın.
ovi ile msn yukleyince coken bir daha da duzelmeyen telefon, servis dahi duzeltemedi.
Sanal marketlerde 620-700 TL, mağazalarda ise 750-850TL arası fiyatlarda satılan güzide iş telefonu.
çok kullanışlı ve sağlam bir telefon. bir rus sitesinde telefona crash test yapmışlardı ve telefon herşeyin sonunda bile canavar gibi çalışmaya devam etmişti. test kapsamında bir arabanın altında kaldı, donduruldu, yıkandı, biraya atıldı, su olmadan çamaşır makinasına atıldı ve daha aklıma gelmeyen bikaç şeye daha dayanmıştı.

6 aydır kullandığım ve şu ana kadar beni çokta üzmeyen telefonum. sadece ovi'de program kıtlığı çekiyorsunuz. mesela arkadaşım nokia 5800'ı için bulduğu programları ben e71 için bulamadım. onun dışında baze işlev tuşu ve karakter tuşu ile karışıklık yaşanabiliniyor. ancak en büyük sorunu ses. müzik dinlemek için kulaklıkla yeterli olabilir ancak gürültülü bir ortamda telefonun çalığını duymak biraz zor hele birde kılıfı içindeyse titreşimde duyulmuyor.

genede çok başarılı bir telefon. şarjım bitiyor derken bile rahat rahat kullanılabiliyor.
çakma blackberry görünümlü nokia chazı. Q klavyesi de olan bu telefonun tuşları son derece kullanışsız. ekranı küçük. ama hakkını yememek lazım gayet ince. tabii baklava yufkacısı değilseniz bu sizi ne kadar cezbeder bilemem.
şık telefon.

6 aydır benimle birlikte. kısayolları süper. 3d sesi süper. arkası aynalı gibi bak kendini gör. makyaj tazele.

şarjı da hatırı sayılır güzellikte. blackberry bold ve i phone in en az 3 katı.
kablosuz klavye ile 5 dk da a4 boyuttaki metin dosyasını yazıp firmaya mail attıran caanım telefonum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar