bugün

alkol sulu mu olsun sek mi dedigim yazar.
taksici amcayı aradım, birazdan gelecek. malum o adresi biliyor, o alkol bugün o kapıdan girecek...
*
(bkz: #4320217) nolu entry'si ile bugün yüzümde güller açtıran yazar.
(bkz: ellerin dert görmesin e mi)
komik yazar hem bizi hem kendini güldürüyor eğleniyor eğlendiriyor.
sabit fikirli cocuktur. kolay kolay inanmayandir.
futbol stiliyle zinedine zidane' yi hatırlatan, dave lombardo gibi müzik yapan, şahane peynirli makarna pişiren güzel insan.
(bkz: yazik)
(bkz: #4672791) nolu entarisi ile kürdistan sözcüğünü meşrulaştırma çabalarına giren, tüm dünyanın vatansız, devletsiz olarak bildiği bir kavim yığınına binlerce yıllık tarih adamış, kime hizmet ettiği belli olmayan yazar kişisi. *
ülkü, türk veya bilimum ocaklardan duyduğu parodileri gerçek sanan yeni yetmelere bir şeyler öğretmeye çalışan yazardır..gerçeklerle yüzleşmeye korkan yeni yetmelere cesaret aşılamak için onlara balık verme yerine balık tutmayı öğreterek kitaplar tavsiye etmeyi kendisine görev edinmiştir..yorum yapmaz, gerçekleri yazar..zoruna giden açar kitap okur..çok basit genç!*
kürdistan'ı legal zemine oturtmaya çalışarak yeni yetmelere bir şeyler öğretmeye çalıştığını sanan velet. türkiye cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaha etmek misyonundan vazgeçip ve bu cumhuriyetin her zaman payidar kalacağı gerçeğini atlayarak, saçma salak ütopyaları gerçek diye millete yedirmeye çalışan sözlüğün dtp eşbaşkanlığı görevini üstlenmiş biridir. emin ol ocaklardan yetişip, oralardan ülkü nedir sorusuna cevap arayanlar bile senin gibi dtp gençlik kolları faaliyetleri yürütmekten daha hayırlı işler yapmaktadır. *
(bkz: sakin ol genç)*

hasan cemal - kürtler
bayram bozyel - diyarbakır beş nolu
yemin gecesi - leyla zana
kürt ulusal hareketi - chris kutschera fikret başkaya çevirisi..

nobran ne ya pkk lı falan değildir bu arada..sadece yakın tarihine ve bu ülkenin kuruluşunda çok büyük emeği olan kardeş halkların tarihine karşı sorumlu ve meraklı bir yazardır.
bana kaynak olarak verdiği kitaplara şaşıp kaldığım dtp yandaşı. ulan bayram bozyel dediğin herif terör yandaşı hak-par'ın genel başkanı, leyla zana ise anlatmaya bile gerek yok zaten. sen bunları okuyup da sakın yeni yetmelere falan gerçekleri anlatayım deme emi sakın... git en iyi yaptığın gibi sevişme ve seks ile ilgili fantezilerini zikret sözlüğe, o pis kitaplardan doğruladığın zırvaları değil.
kitapları yazarlarına göre değil, içinde yazan ve devletin reddetmediği gerçeklere göre değerlendiren yazardır..gerçek mi?? evet!

hödöt : seks fantaazisi mi yazıyormuşum sözlüğe yaw, ilginç! takip edim bari, belki niyetlenirim şizofrenik kişiliğimden!*

hödöt: kitap alırken değerlendirme sırasında içeriği ön plana koyan yazardır, yazarını hiiç ama hiiiç önemsemeyen değildir..bu arada entrylerinin %25'ine yakının karı-kız denilen kategoriye girdiğini öğrenmiş yazardır..genele bakılınca bence makul!*
kitap alırken hele ki araştırma-inceleme kitapları alırken, kitap yazarlarınada ehemmiyet vermesi gereken yazar. hani düşüncelerini aktaran yazar, objektifliği yakalaması gereken yazar, kullandığı araç ve teknikleri seçen yazar vs önemlidir yani. içeriğe bakıp geçmek falan derken...
kitaplarda yazarları hiç önemsemeyen yazarmış!. o zaman abdullah öcalan yazsın bir tane "katil devlet tc" adında bir kitap al onu aktar hemen sözlüğe onlarıda. ha bu arada kendi yazdıklarını inkar eden yazar ayrıca. bak bakalım 2000'e yakın yazıda en az 500 sevişme ve karı-kız olayları yokmu?
kendisinin de dediği gibi hem sapık hem ekmek yediği yere pisleyen yazardır. *
başlık altı yazılarının bir kısmı sözlük formatı dışına çıkmış yazardır.
--spoiler--
evet saygı gösteriyoruz ama siz bizim sabahın en güzel saatindeki uykumuza saygı gösteriyor musunuz??? bu çağda hala sabahın köründe insanları namaza kaldırmak için minarelerden bangır bangır çağrı yapılması reva mıdır, hemen yan ya da alt komşunuzda oturan ve sizin dininizden olmayan bir vatandaşımızın uyuma özgürlüğünü uykunun en yoğun ve güzel olduğu bir anda bölerek????
--spoiler--

bu sözlerinin yanlış olduğunu söylemek istediğim yazardır. zira ben sabah ezanını duyupta uyanan birini bilmiyorum. yani diger vakit ezanları neyse de sabah ezanından rahatsız oldugu için kalkan ben duymadım. -ki namaz kılanlar buna dahildir- bilmiyorum yanlışmıyım...

edit: bazı hesaplamaları yanlıs yapmısım sağolsun yazar beni bilgiendirdi. kendisine allah sabır versin valla zor. *
kendisi hakkında yazılanlara muhattap alıp da doğru dürüst cevap vermediği için uyuz olduğum yazar. alçakgönüllü olma gerçekten de öyle zannederler diyor atalar bilmez misin çocuğum?

bir avukat edasıyla nny insanına atıp tutanlara cevaplarımı yazıyorum;

DiN

bu ülkede inanan hiç kimseye hacı sen neden inanıyorsun denmez. ama inanmayana neden inanmıyorsun, herşey tesadüf olamaz, inan kafanı kırarım vs gibi yaratıcı cümlelerle saldırılır.
adam diyor ki inanmıyorum çünkü şu şu şu. şunları okudum aha kitap sana aha yazarı. bunu diyen adama arkadaşım o yanlış bir çeviridir al bir de bunu oku bakalım hala aynı düşünecek misin argumanını sunan yok. anca vele vele vele diye laf edilir.
nny nin okuduğunun yarısını oku, adama argüman sun. öyle gel arkadaşım.

dtp, kürtlük

bu adam nereli biliyor musun ey yazar? kürt denen grubun k sinin uğramadığı egenin göbeğinden. anası babası da egeli bu adamın.
bu adam nerde askerlik yaptı biliyo musun? ne şartlarda askerlik yaptı?

sen askerden kaçabilmek için kendini parçalarken adam gitti okul bitince yaptı askerliğini, doğuda hem de. sağ salim döndü.

adam okuyor yahu. kürtlerin yazdıklarını da okuyor, türklerin yazdıklarını da. okuduklarından alıntılarla sana başka bir bakış açısı göstermeye çalışıyor. üstüne saldıracağına sen de oku. de ki böyle böyle yanlışsın dostum. diyemiyosan da saldırma. bir soluklan bak bakalım ne demiş?

ahlak, sevişgenlik, seks

adam inanmıyor. kabul. inanmıyor da ahlaksız mı oluyor. nny şunu çalmıştır, şunun karısına kızına sarkmıştır, anasını babasını dövmüştür, türbanlının türbanını kafasından çekip almıştır diyebilen var mı?

bu ülkenin yarısı inanarak zina yapıyor allah affetsin diye diye. adam kendi ahlak normunu oturtturmuş inanarak tecavüz edenlere inat kendi halinde sevişiyor. sana ne? başlığa yazıyor. sana ne?

bu kadar.
kıl testereli sapık.
kıl testeresini ne için kullandığını söylemesi gereken yazar kişisi.
artık bi bok bilmeyen, okumayan, düşünemeyen ve onlara söylenen saçma sapan hikayelere karşı göstermiş olduğu kaynakların dahi farkında olmayan ve okumayan yeni yetmeleri gördükçe yüzündeki kasların gülmekten gevşemiş olduğunu farkeden yazardır..

teyyy teeeey!!!!

(bkz: evladım oku gel oku da gel)

en basit dil bilgisi kurallarıyla yazdım :

(bkz: oku da gel)

ve hatta :

(bkz: oku)

(bkz: yalnızca oku)

ps: e biz de insanız, biliyorum gençsiniz, hiç bir şey bilmeseniz de gençliğinizin vermiş olduğu bir dengesizlik ve bilgisizlik de var ama yapmen etmen cocuunm, ben de insanım, gül gül bi yere kadar.*

bi de yazmamış mı " ben demiom onlar dio" diye...hey gidi heeey..sözlük böyle giderse ilk öğretim şubesi açacaksın.*
(#4807120) alenen hakaret eden yazar.
yazdıklarından dolayı değil kaynak olarak kitapları verdiği için sözlüğün duygusal hassasiyetlere teşne kitlesi tarafından tefe konulan yazar.

arkadaşım kaynak olarak kitap verirsen bu adamlar elbette sevmez seni, şimdi kim gidecek, okuyacak, düşünecek, "aha lan doğruymuş" diyecek, fikirlerini ifade edecek, vs.

kaynak olarak onuncu yıl marşı'nı vermesini diliyorum bundan sonra, böylece genç delikanlıların müstehcen kalplerinin fatihi olacaktır.
linç toplumu olduğumuz için hemen saldırılıp infaz edilmiş yazardır, uludağ sözlüğün bazı ulu çömezleri tarafından kara listeye alınmıştır, tez kellesi vurulmalıdır...

sözlüğe daha yeni girmiş olan bazı arkadaşların kendisi gibi sözlüğe emek ve yıllarını vermiş birine böyle saygısızca sallamaları çok ilginçtir, zira herkes rütbesini ve kıdemini bilmelidir.

ayrıca askerde bu tip arkadaşlar için; "burada daha çıkardığın gaita * henüz kanalizasyona ulaşmadı, şu anda nizamiye girişinde falan olmalı ona göre, bekle de önce kanalizasyona ulaşsın sonra sesin çıksın denmektedir.
(#4672791)

ne olduğunu hangi bayrağa hizmet ettiğini anlamakta zorlandığım yazar.

(#4605639)

islamiyete çamur atıp aydın olabileceğini düşünenlerin tayfasından olan yazar.

(#4806654)

atatürk düşmanı değilim sadece belgelerle atatürk ile ilgili doğruları yazıyorum ve eleştirilebilir olduğunu anlatmaya çalışıyorum yazarı.

Tamam herkes eleştirilir, yaptıkları ve yapmadıklarıyla. Ama eleştiri ve saldırı arasında ki nüansı kaçıran yazarımsı.

(bkz: aba altından sopa göstermek)
(bkz: o çok övündüğün demokratikliğinide al git)