bugün

görsel

Kızın tipi kafamda canlandı resmen.

Swh...
bunu nişanlanmadan önce anlayamamış mı? ama kız öyle birisini arıyorsa bu işi bitirmeli yoksa çok sürmez boşanırlar.
nişanlını bilmem ama senin namaz kıldığın oruç tuttuğun için kafir olma ihtimalin var.
öyle ya...
kafir olmak için ilk önce allah'a, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, öldükten sonra dirilmeye-hesap vermeye, cennet cehenneme vb inanıp önce müslüman olman lazım.
namaz kılman oruç tutman lazım.
sora tüm bunların üzerine kendini allah yerine koyman ve insanların inançlarını yargılaman, değiştirmen, kendini allah yerine koyup hüküm vermen, insan ilişkilerinde (evlilik, ticaret, siyaset, idare, arkadaşlık, sevgili, komşuluk, akrabalık vb) din inanç temelli yaklaşman seni kafir edebilir.

nereden mi biliyorum?
eğer allah varsa, eğer kur'an allah'ın kelamı ise, eğer islam dininde adı geçen peygamberler doğru ise ve onlar hakkında allah'ın söylediği yanlış değil ise...
nuh peygambere karısı oğlu inanmıyordu.
lut peygambere karısı inanmıyor ve erkek erkeğe cinsel ilişki kuranlar tarafındaydı.
ibrahim peygambere babası inanmıyordu.
yunus peygamberi kardeşleri öldürmeye kalktı.
peygamber efendimiz kızlarını kendine düşman olan islam dinine düşman olanlara verdi ki; ilk müslümanlardan peygamberin eşi ve büyük kızıdır. peygamberin büyük kızı medineye peygamberle gelmedi, ilk müslümanlardan olan peygamberin büyük kızı müslüman olmamış kocasının yanında mekke de kaldı. peygamberin kızının kocası peygambere karşı savaştı ve esir düştü. peygamberin kızı annesi hz. hatice'nin düğününde taktığı kolyeyi babasına-peygambere medineye yollamış ve kocamı serbest bırak demiştir.
peygamberimiz diğer iki kızını da allah'ın kızıp sinirlenip beddua ettiği isme özel din düşmanına indirmiş olduğu tebbet suresinde "elin kurusun" diye beddua ettiği ebu leheb denen kafirin oğullarna vermiştir.
ebu leheb'in oğulları da müslüman değildi ve babalarının tarafını tutuyordu.
peygamberin kızlarını babalarının evine yollamış ve senin baban yola gelmez demişlerdir.

tüm bunlara bakarak kur'an da bir satır sen karını boşa, sen evladını ret eyle, sen buna kız verme, sen bununla evlenme, sen bununla dünür-damat-akraba olma vb diye bir satır allah kelamı yoktur.

kısacası allah-islam-din esra erol veya müge anlı değildir.
allah senin eşinle çocuğunla anne babanla arasına girmez.
din tv programı, üye olmayan giremez yazan kanarya severler cemiyeti değildir.

inanın veya inanmayın ama neye inandığınızı inanmadığınızı neyi inkar veya kabul ettiğinizi bilin.
allah'a iftira atmayın.
hz. asiye.
kim bu?
firavunun karısı.
kur'an da lanetlenen firavunun yine kur'an da övgüyle bahsedilen cennet ile müjdelenen firavunun karısı.
eğer allah varsa, kur'an allah kelamı ise, kur'an yalan yanlış değil ise, allah "biz kur'an-ı kerim'i tam ve eksiksiz indirdik" demesi doğru ise bana bir satır allah kelamı gösterin "eey asiye, sen lanetlediğim firavundan boşan, onun koynuna girme, ondan çocuk yapma, sen onunla yatarsan zina olur. senin imanın dinin ibadetin kabul olmaz, senden müslüman olmaz, senin dinin islam olamaz" vb diye bana bir tane ayet gösterin.

hadi allah yazmayı-söylemeyi unutmuş olsun (haşa) din adına islam ile ilgili her şey kur'an da yazmaz olsun (haşa) kur'an eksik olsun (haşa) o zaman bana hadis diye dinin allah'ın emirlerinin önüne geçen kaynaklarda bana bir satır gösterin.
çeşitli anlamlarda tercüme-meal olan 80 küsur kur'an var.
herkes kendi inancı mezhebi tarikatı açısından kur'an çevirisi yapıyor. bu kur'anlar içinde bana bir satır gösterin.
çeşitli kaynaklarda geçen dini araştırmalarda yazıtlarda bana bir satır ""eey asiye, sen lanetlediğim firavundan boşan, onun koynuna girme, ondan çocuk yapma, sen onunla yatarsan zina olur. senin imanın dinin ibadetin kabul olmaz, senden müslüman olmaz, senin dinin islam olamaz" vb diye bana bir kaynak gösterin.
yoktur...

allah var veya yok.
din inancınız var veya yok.
kur'an doğru veya yanlış.
inanın veya inanmayın, kabul edin veya ret edin...
ne olursa olsun çapraz okumayı yapın, tez-antitez olarak olguları değerlendirin ve kaynakları araştırın. bir düşünce inancın diyalektiğini bilmelisiniz.
ister din ister ideoloji olsun, neyi kabul ettiğinizi veya ret ettiğinizi bilin.
ak partiye oy vermiyormuş zaten olabilir gibi bir ihtimal falan kalmamış ortada. camileri ahır yapanlara oy verenin imanını sorgulamış.
Biggraywolf'un dedikleri doğru olsa Allah kendine iftira atıyor olurdu.

Mümtehine 10, bakara 221...

Bunlara dinlerini öğretmek bana düşüyor ya, ne diyeyim?
o zaman terk et kafir olduğunu düşünüyorsan.
ilk önce kur'an da geçen müşrik ve kafir tanımları nedir, kimler için kullanılır, peygamberin kızlarını verdiği damatlar ve ilk müslümanlardan olan büyük kızı iman ettiği halde kocası iman etmemiş ve peygamberin büyük kızı kocasının tarafını tutmuştur.
diğer örneklerde ki örn; lut peygamberin karısı müşrik kafir mi?
onlar mı dini anlamamış bilmiyor yoksa allah mı din yollamayı bilmiyor (haşa) kafir kime denir, müşrik kime denir?

örn: türkçemizde geçen domalan...
sen domalansın büyük düşün geyiği. muğla antalya başta olmak üzere ağırlıkla ege akdeniz bölgesinde olan domalan tanımı nedir?
mantar mı, coğrafya kara yapısı şekli mi, seks esnasında bir pozisyon mu, domalan nedir?
birisi yatakta domal dediğinde, birisi domalan canım çekiyor dediğinde, şunlar mı domalanlar diye soru sorduğunda her üçü de aynı anlam mana aynı ifade m oluyor?

kafir nedir?
müşrik nedir?
din nedir?
allah yok demek atesist olmak mı kafirlik? allah denen bir yaratıcıya inanmıyorum senin dinin sana bana ne demek mi kafirlik?
müşrik nedir? allah'a eş koşmak mı, allah'a eş koşmak derken bir put yapıp ona tapmak, ondan yardım dilemek ama allah'a inanmak ve allah ile arana başkalarını koymak mı, cennete onla sayesinde gireceğini sanmak mı? yoksa bunları yapmayıp şimdiye kadar süregelen ve allah'ın ayetlerim dediği onbinlerce yıllık biyolojik yaşamı değiştirip canlı yaşamın genleriyle oynamak, doğayı değiştirmek talan etmek yok etmek ağacı böceği kuşu yok ederek kentleri beton yuvasına gömmek mi müşriklik?
din nedir?
süregelen ritüeller mi?
örtünme yeme içme şekli namaz oruç allah var yok inanmak inanmamak mı din?
din nedir?

islam dini-inançlar neden gelmiştir?
din tanrı varlığı-yokluğu tartışması mı?
din inanç mı?
Bir Müslümal beyanı.
En iyisi ayrıl sen ondan, ona bir iyiliğin dokunsun sevaptır.
bugün (peygamber sıfatı önüne hz. tanımı getirmiyorum. hz. sıfatı dini bir tanım için kullanılmaz, hz. demek din değil kültür gereğidir. tıpkı batı kültüründe sn. mr. by vb gibi) avrupa'ya peygamber olarak tekrar isa gelse, ortadoğu'ya musa gelse, arap yarımadasına muhammed gelse inanın yahudiyim diyerek kudüs'te ağlama duvarında dövünenler musayı taşlar.
vatikan da san pietro meydanında toplanıp papanın balkondan vaazını dinleyen hristiyanlar isa'yı taşlar.
mekke de kabeyi tavaf eden müslümanlar muhammed'i taşlar.

din olgusunun ortaya çıkması tanrı varlığı-yokluğunun yansıması değildir.
inanç gerekliliği değildir.
peygamberler, insanların yaratıcıyı unuttuğu için gelmedi.
dinsizlik var diye din-peygamberler gelmedi.
tüm peygamberlere bakın, hepsi dine karşı din getirmiştir ve dinler örn: islam, hristiyanlık, yahudilik dine karşı din olarak gelmiştir ve tüm peygamberler din adamlarına, kendini tanrının eli gözü kılıcı gücü yansıması yeryüzünde tanrıyı temsil eden kişi-kişiler olarak kendilerini gören din adamlarına karşı peygamberler mücadele etmiştir.
Boşansınlar amk bu kız her boku hak ediyo evlensin gerdekte binsin bıraksın sonra.
dinleri allah'ın dini islam olan, allah'ın iman etmiş, cennetlik olarak tanımladığı takvalı, salih amelli kullarım dediğinde cübbe sarık şalvar sakallı, besmelesiz adım atmayan iş yapmayan namazında niyazında devamlı kur'an okuyan tesbih çekenleri mi kast ediyor sanıyorsunuz?

allah'ın kafir müşrik dediği ve elinden yemek yemeyin, evlenmeyin dediği lanetlediği insanlar namaz kılmaz oruç tutmaz ateist solcu hdp cehapeli saçı uzun içki içen vücudu dövmeli mini etekli insanları mı kast ediyor sanıyorsunuz?

allah alimlere değer verirken kur'an-ı kerim'i ezbere okuyanları mı, atom bombası yapan, laboratuvarlada yapay inorganik maddelerle insanın hücre yapısını bozan kanser illetinin kaynağını insanların mutfakları yapan, her yıl milyonlarca insanın ölümüne neden olan yapay gıda ek besinler besin takvileri ilaçların mucidi kimyagr fizikçi biyologları mı kast ediyor sanıyorsunuz?

işi ehline verin dediğinde en iyi kur'an okuyan dini söylem içinde olan kendinden olana mı işi ver diyor allah?
deprem olacak on binler ölecek. iş cinayetlerinde her yıl binlerce insan ölüyor, trafikte de binlerce insan ölüyor, buna kader mi kaza mı diyorsunuz?
ne yani, ölümlerde trajedilerde suçlu allah mı?

din nedir?
tanrı inancı nedir?
güncel Önemli Başlıklar