bugün

twin turboya sahip 2500cc 276 bg gücünde bir canavardir. standart olarak bakıldıgında pek bir canavarlığını göremesenizde, modifiye işlemlerinden sonra dişlerini gösteren bir vahşiye döner. sahip olmuş olduğu tuning kapasitesi çok yüksektir. oda efsanelerden.
(bkz: nissan skystar gtr)
2002 yılından sonra üretimi yapılmayan ,amerika'da trafiğe çıkışı yasaklanmış modifiye canavarı.
dünyanın en iyi ve en seksi arabası. vspec2 nür modeli tadından yenmez bi makinadır. maalesef ülkemize ithal edilmemiştir. en son ankarada geziyordu 1 adet hollanda plakalı. impreza ve evolarla oynuyordu.
görsel

dünya üzerine gelmiş en güzel arabadır.. yoktur efenim üstüne çıkıp biri aa şu var demesin.. yok ulan yok..
skyline serisi içinde en sevdiğim seri. nedense r32 serisi olsun r30 serisi olsun pek sevemedim. lakin r34'ün ayrı bir çekiciliği var. rakibi sayılan toyota supra'ya oranla modifiyeye daha yatkın olması cabası tabi. ama supra kadar da görsel olarak güzelleştirilemeyeceği bir gerçek. ilk üretimi 1998 yılında başlamış olup 2002 yılında son bulmuştur bu seri. 3 farklı motor tipi ile satışa sunulmuştur, 1i 2 litre diğer 2si 2.5 litredir. 2.5l olanlardan 1i turbo beslemeli olup 280 bg güç üretmektedir. genelde modifiye edilen tip bu'dur. 2 litrelik motora sahip olansa normal kullanıma elverişlidir. 155 bg olup 1380 kilogramdır. yakıt tüketimi ise diğer modellere oranla hayli düşüktür. (diğer modeller şehir içi ort: 15l/100km)
Dünya'nın en hızlı aracıdır. (bkz: skyline gtr r35) bugatti veyronun bile hiç kasmadan eline verebilen bir canavardır.
plakayı bile alamadı veyron.
http://www.youtube.com/watch?v=NMUf_FWyzhw
Rahmetli Paul Walker'ın 2 Fast 2 Furious filminde kullandığı aracı. Muhteşem bir makinedir.
0'dan 100 km/s hıza ulaşması sadece 5.2 saniye süren harika bir arabadır.
Benim için kral koltuğunda oturan arabadir. Ulan bir araç bu kadar mi şekil, şukul karizma dehşetli bir yapiya sahip olabilir ya.
Aaah ah! Olsada yesek.
Tüpte ne yakıyor orası mühim esas.
Gtt ve gtr modelleri mevcuttur. Fark ne derseniz gtt arkadan, gtr 4 cekislidir. Rb26 motor ve son doneminde vr36 motor kullanmistir.

Not: r35 black edition sahibiyim.
Supra nın motoru 2jz, üzerinde yapılan değişiklikler ile yılı ve modelinin birinci sınıfında yer alıyor.

Ama bu r34, benim favorim. Yıla yılı ve zamanının çok çok ötesinde bir uzay mekiği. Videolarını izlerken deliye dönüyorum, bakalım Gürcistan da bir kaç Renta a car da var diyorlar.
sanırım halen türkiye'de olmayan araç.

bir araba bu kadar mı yakışıklı, orantılı olur.
Artik ata karnesi ile turkiye ye sokulabilen arac.

Ayrica galeri de harleen in attigi fotograf r35 e ait.
görsel

adama karıyı boşatır, o derece güzel makine.
Almanya ya yerleştiğimde hurda bir tane alıp sıfırdan toplamayı düşündüğüm makina.
istiyorum bundan. Lanet olası kısıtlamalar!

Parasıyla bile satın alamıyorsunuz.
Şu sıralar Antalya da dolaşıyor bir tane, mor renk.

Bugün araştırma hastanesininin oralardaydı.
geçmiş, şuan ve gelecek tüm zaman dilimlerinin, tüm evrenlerin en güzel en yüce en karizma arabasıdır aksini iddaa eden şuursuzdur. ölmeden sürücem seni beni bekle sevgilim.
görsel
çoğu kızdan daha güzel.
Rb26 motor kodlu yüksek basınçlı turbo beslemeleri ile canavara dönüşen gtr sersinin en gözde arabası. Jdm dünyasını çok seven birisi olarak söylemek gerekirse bir 2jz olamaz ama peşine rb26 gelir.