bugün

genelde hayatının facebook ve starbucks da geçiren, kitap okumayan bilinçsiz, eğitim kurbanın genç tipidir.
nikola tesla gibi izole edilmiş bir hayat yaşayan gençtir.
kültürsüzlüğün örneğidir..
mühendislik fakültesinde okuyup fizik 2 yi yaz okulunda geçmişse ömrü boyunca nikola tesla yı unutamayacak gençtir.

yaz tatilimi yedin lan şerefsiz!!!
ismini ilk defa lise 1. sınıfa giderken, ingilizce geliştirme kitabında görmüştüm, pratik yapmak amacıyla hazırlanan bu kitapta ünlü kişilerin hayat hikayesine'de yer verilirdi. yarım yamalak ingilizcemle okuyup bitirdiğim zaman kendisine hayran kalmış ve şu an sahip olduğumuz teknolijik aletlerin temelinde kendisinin yattığının idrakına varmıştım.

florasan lamba, radyo fekansı ve hatta bilindiğinin aksine ampülü bulanın edison değil kendisi olduğunu dünyanın çoğu bilmez. edison ile ampülün patentini almak için uşraşı ise tek başına bir filmin konusudur.

sonuç olarak ismi, edison'un ünü ile kıyasladığımızda tarihin kıyısında köşedinde kalmış, manevi olarak çok da rahat bir hayat yaşamamıştır. ama geç de olsa değeri bilinmekte; kendisini tanımaya başlayan insanlar izlediği tv'nin, konuştuğu cep telinin bile fikir babasının o olduğunu öğrenince derin bir saygı duymaktadırlar.
prestij filmini izleyip biraz araştırma yaptıktan sonra kim olduğunu öğrenebilecek genç.
tanımak zorunda olmayan gençtir.
bilginin sırrı tesladan değildir ama tesla bilinsin isteriz.
onu uzaylılar kaçırdı yeminle.
tanımalı diye temennide bulunduğumuz, ama tanımasını zorunlu kılmadığımız gençtir.