bugün

daha ziyade kainatın iftihar tablosunun siyerinden kareleri konu edinen din adamı.
iftar öncesi programında kendisine güzin abla muamelesi yapılan adam. hele bir soru vardı ki gül gül öldüm. kadının birisi 12 sene dost hayatı yaşamış adamın biriyle ama sonra öğrenmiş ki adam hem karısını hem de bu kadını aldatmış, dolandırmış. öldürsem günahı var mıdır(?!) diye soruyordu. ya adamla fena halde dalga geçiyorlar ya da ülke çok saçma yerlere gidiyor.
bu adam kandırıkçıdır.
çatalcada bir kız kuran kursunda bir tanıdığı kendisini arayıp "nihat abi rica etsem gelip bir açılışımıza uğrar mısın?" dediğinde karşılık olarak "dur seni sekreterime bağlayayım" der ve devamında 7 milyon tl fiyat çeker sonra da "hadi kuran kursu diye 5 milyon olsun" diyerek yüzsüzlüğünü tümden kanıtlar.
çok güzel hikaye anlatıyor, anlatıyor, anlatı...

(bkz: der ve uykuya dalar)
Türk ilahiyat uzmanıdır. Sık sık televizyonda program yapmaktadır.
islamcı abilerin pek sevdiği masalları tatlı tatlı anlatan adam.

- sonra geyik de aDama dedi ki...Müslüman ol...

Falan gibi..
bir anda, aylar sonra, bu saatte hakkında mesaj girilmiş hatip.
sebebi merak konusudur.
dikkat ediyorum, gözüme takılıyor 4-5 yıldır aynı saati takıyor abicim adam.

neredeyse bütün ünlülerin çekmeceler dolusu saati ,odalar dolusu ayakkabı ve çantası varken, yıllardır aynı saati(siyah, sade ve sıradan) taktığı için bile takdir edilip sevilecek bir insandır. bu tutarlılık şahsımda önemli bir etki bırakmıştır. helal olsun be hoca.
sahurda izlediğim din adamı.
tüccar dindar.
iyi anlatıyor hoş anlatıyor ama genelde okadar yavaş konuşuyorki 1 dakkada 3 kelime çıkıyor ağzından uykumu getiriyor hep.
biraz önce, star tv'de, kabir azabı var diye, üstüne bastıra bastıra seyirciye yanlış şeyler söylüyor. be allah'ın kulu. kur'an'da böyle bir şey var mı? yoksa, allah, kur'an'ın dışında peygamberimize gizli gizli bilgiler mi veriyordu?
yapma programı doldurucam seyircinin ilgisini çekecem diye yalanlar söyleme. kur'an'ı başından sonuna kadar biliyorsun.
hadislere sığınma.
insanı dinden soğuttuğunu düşündüğün, insanların dini hikayeden sanmasına vesile olmuş insan. *
kıymetli din adamlarımızdan biridir. Sevecendir, güzel yüzlüdür ve adildir. Lakin dün gece starda mevlit kandili münasebetiyle yaptığı programda beni çelişkilere sürüklemiştir.
Konu Peygamber efendimizin çocukluğudur.
Hocamız şöyle buyurmuştur ;
Peygamberimizin dedesi abdulmuttalib vefat ettiğinde yakınlardan birisi "Allah ım sen muhammed e bakanın kabrini geniş tut, günahlarını affet" tarzında dua etmiş. Halbuki abdulmuttalib öldüğünde Hz.Muhammed (sav) daha sekiz yaşındaymış.
Bu yakın arkadaş nerden bilgi kabir azabını, mezarın genişliğini alçaklığını anlamadım.
Hoca ironi yapıcam diye biraz sıktı herhalde.
Olsun yinede sevimlidir vesselam.
zamanında evli bi kadın kendisini arayıp 'kocamı aldattım günah işlemiş oluyor muyum hocam' diye soru sorduki, adam tabi lan yarram diyecek sandım bi an öyle bi bakış attıki.
içimi ısıtan anlattığı olaylarla ağlatmayı başaran bir din adamı temiz duygular taşıdığına inandığım bir insan MAŞAALLAH diyelim ALLAH UZUN ÖMÜR VERSiN.
şu dakika itibariyle atv'deki programında, aslında ne kadar da dandik bir müslüman olduğumu anlatan güzel insan. allah, allah dostu olmayı nasip etsin bizlere.
kameraya bakamama sorunu olan zat. sürekli boşluğa bakıp ağlamaktadır.
ramazanla birlikte yüzünü bolca görmeye başlayacağımız kişi.
güzel bir insandır. allah'ı ve resulünü anlatmasındandır güzelliği.
onbir ayın sultanı.
ramazan müslümanlarının ramazan hocası.
ramazan ayında çoğu kızın "bu adam dedem olsa keşkeeaa" dediği hoca.
(bkz: imam hatipoğlu)
yüzünden kolpalık yapmacıklık akan diyarbakırlı imam.