bugün

yaptığı ucuz popülizmden başka bir bok değildir. yoksul halkı eyliyor, uyuşturuyor. asgari ücrete ağlıyor. sonuç? program başına 10.000 tl! evet, bu adam o asgari ücretlinin yaklaşık 31 yılda kazanacağı parayı bir ramazan ayı'nda çıkartıyor.
oldukça sıkıcı bulduğum, televizyonlarda boy gösteren kişiliktir. *
dünyadaki en sempatik adamlardan biri lan bu.
bana kalırsa dini paraya cevirme konusunda piyasadaki en iyi niyetli hocadır.
biz entry girerken para kazanmaya devam eden adam. bak 200 lira daha kazandı.
10 dakikadır izliyorum baya, baya imana geldim, sanırım biraz daha izlersem tarikata veya cemaate girebilirim.*
Sürekli yüzü gülen adam. O kadar parayı bana verseler ben götümle bile gülerim.
noel babaya ve şirin babaya benzeyen adam. Bende diyorum bu adamı birisine benzetiyorum ama kime...
amerika'da doğsaydı çok başarılı bir talk show cu olabilirdi.

(bkz: jay leno)
bazı sözlük yazarlarının program başına aldığı parayı tartıştığı ve bu yönden hocayı kötülemekle bir şey bildiklerini sandığı bilgili, efendi, sempatik ve televizyonda insanlara dinimizi güzellikle anlatan hocadır. hep yüzünde eksilmeyen bir tebessümle.

yok on binmiş yok otuz binmiş yok şu kadar evi varmış...
peki kardeşim soruyorum ben; sen bu evleri sadece kendisine mi alıyor sanıyorsun? sence hayatını dinine adamış, her programında ''yolumuz peygamberimizin yoludur.'' demeyi kendisine sorumlu kılmış ve bu yolda ilerlemeye çalışan bir insanın, evleri alıp sadece kendi geleceğine yatırım mı yapacağını sanıyorsun? nereden biliyorsun belki de o aldığı paranın bilmem ne kadarını -ki onu sorgulamakta zaten bize düşmez- yoksullara, o aldığı evleri evsizlere, bakıma muhtaç insanlara veriyor. nereden biliyorsun bunu gizli yapıyordur belki, çünkü sadakanın-yapılan yardımın gizli yapılması gerektiğini kendisi şüphesiz bizden daha iyi biliyordur.

velhasıl böyle ön yargılı, kulaktan duyduğunuz bilgilerle bu adamı karalamaya çalışmayın rica ediyorum. biraz düşünerek yazın, iyi madem bu kadar parayı alıyor da bu adam, peki bu parayla ne yapıyor diye düşünün mesela. tamam eleştiriniz olacaktır olabilir ama bu kadar sert ve kırıcı da olmasın lütfen.

saygılarımla...
nihat doğan ile kıyasıya yarışacak olandır, zira sahur programlarına doğan da çıkmaya başlamıştır.
program başı iyi para götüren adam. hak ettiğinden fazlasını kazanmak dinde yok diye biliyordum ama neyse.
bugün dedem yaşında bir adamın bile (ki bilirsiniz daha dindar olabiliyorlar); "ya hu millete uzaya gidip-geliyor, bu adamlar hala bize guslü anlatıyor" diyerek tepki verdiği din adamı(!).

evet. bazen gülmek için izliyoruz.
unutarak su içsek orucumuz bozulur seviyesinde abuk sorular soran hafif salak işgüzar müslümanalra basit dini bilgiler anlatarak dev para götüren bi amcamız.

aptala anlatır versiyonda rölantide bir sohbet için çok iyi.
sözlük yazarlarının ufak put haline getirdiği okan bayülgen gibi bir insanın aldığı paradan, paralardan hiç bahsedilmemesi.
kesin bir kaynak olmadığı halde yok 3 yok 5 alıyor diye bu adama söyledikleriniz. allah hepimizi doğru yola ulaştırsın.
hanefi içtihadına aykırı söylemleriyle milleti günaha sokan yarım hoca...
adamın hası. iş yapıyor istediği kadar para alır. ne yani almasın mı. böyle salaklık hayatımda görmedim. sen bir işe giriyorsun, adam sana beşbin tl veriyor sen yok 2 bin ber mi diyeceksin. önemli olan nelerde kullandığı. ulan kemalistler gene çaktınız.
bazı sorulara dolaylı yönden cevap veren, daha doğrusu tam manasıyla cevap vermeyen ilahiyatçı. ne şiş yansın ne kebap yansın tarzı var. fakat yüzündeki o tebessüm onu hoş kılıyor, sempatik bir adam. sıcak kanlı ve aileden biri gibi sanki. dolayısıyla anlatımı ve sunumu akıcı olduğu için çok seviliyor ama dediğim gibi çok net cevap veremiyor. biraz daha kendine güvenmeli ve net olmalı diyorum. az daha net.
son zamanlarda iyice saçmalamaya başlayan bir tür sosyete hocası büyüğümüz.
hocanın atv' de yaptığı iftar programının soru - cevap bölümü bir kez daha anlamamı sağladı ki; bizim insanımızın büyük çoğunluğu öğrenmek için değil, ya muhatabına sıkıntı vermek ya da goygoy yapmak için soru soruyor.
Bazı ateist ibnelerin maaşını dert ettiği değerli hoca. Hocaların hocası.
tüm menkîbeleri yaşamış gibi anlatmasıyla ünlüdür. çişini söyleyemeyen çocuklara canlı yayında subhaneke okutup takdir eden amcadır.
serdar tuncer ve bekir develi varken dinlenmemelidir. dinleyen cahildir.
ramazanda kredi çekenin orucu bozulur derse veya ramazan ayında kredi taksidini yatıranın orucu bozulur derse, gerçek hoca olduğunu anlarım. zira faiz büyük günahlardan hem oruç tut, hem büyük günah işle olurmu acaba? ama statükoyu, düzeni eleştiremez. ağlatır, inletir biraz terletir parasını alır 11 ay dinlenir. seneye ramazan görüşürüz hesabı
sahip olduğu din anlayışıyla Marx dedeyi sonuna kadar haklı çıkaran bir din tüccarı ve topluma afyon salan bir düzenbaz.