bugün

On metrekarelik studyoda dalip duran amca.
Ramazanla beraber iftarda ve sahurda ekrana gelecek olan ve de babama çok benzeyen adam. Seviyorum bu nur yüzlü adamı, neden acaba?
kürttür.
nur yüzlü eli öpülesi babacan tavırlarıyla ve amaçdışına çıkmayan sohbetleriylee.... nese çok uzattım anladınız.
masal anlatmakta usta olduğu aşikardır.
her dini uygulamada ortaya çıkan değişik bişi.. insan.
uzun bir süre kör olduğunu zannettiğim insandır.
fıkıh yönü tatminkardır. ayrıca yıllar yılı ekranlarda islamı anlatan asık yüzlü, bed sesli süleyman ateş ve türevleri nazara alındığında nihat hatipoğlu'yu müspet enerji dağıtan, tebessüm ettiren bir alternatif olarak değerlendirmek mümkün.
kameraya bakmamasından dolayı adamı kör zannederdim eskiden. meğersem kameraya bakamıyormuş. *
Tam bir masalcı...ama öyle güzel anlatıyor ki ''hatip'';o öyle demiş! o anda peygamberimiz şöyle demiş!o öyle deyince peygamberimizin gözleri dolmuş!!cart curttt ya insanın o diyaloğu bu şekilde anlatabilmesi için;o anda onların yanında olması gerekir!yanında mıydın?? artı kimin söylediği belli olmayan uydurma hadislerle konuşmayı süslemeler..işte şuna iyi ,buna iyi diye sunulan '' insan uydurması dualar''ama nerde bunu sorgulayacak zihniyet!!!ne güzel anlatıyor diye ağzı açık dinlemesi daha güzel bunu seven kitle için!size; nihat hatipoğlu,cübbeli ahmet hoca vb..gibiler yakışır zaten...güzel güzel tüketin.. afiyet olsun.
ağlayarak vaaz veren fethullah gülen kadar iticidir.

konuştuğu sırada yükselen müzikle ve kameranın yakın yüz çekimleriyle sürdürdüğü programında işin içine acıtasyon katmaya çalışmaktadır.
özellikle ramazanda sık sık karşılaşılan insan. kendisilye ilgili şöyle de bir diyalog yaşanmıştır:
-adam şaşı mı sanki biraz?
-hey allahım ona mı takıldın ne güzel konuşuyo işte.
-tamam ya ne biliyim dikkatimi çekti.
-sus da dinle.
-sustum.
-hakkat biz gözü sana bi gözü bana bakıyo ha.
dini konularda insanları eğitmekten öte sadece aldığı paraya bakan biri. allah hayrına en pahalı ramazan programını yapıyor beyzade. hele suratındaki o şark kurnazı gülüşü yok mu?
bana hep bülent arınç'ı hatırlatan şefkat abidesi. sürekli ağlayandan korkarım ben arkadaş.

hala doçent mi prof olsun artık doktor oetker bile doçent olmuş.
bir serdar tuncer varken programını izlemek ayıp olur bu adamın. serdar tuncer genç yaşına rağmen bu adamdan daha bilgilidir.
anlattıklarıyla bana sanki o anı yaşamış gibi hissettiren ahlakı güzel, tatlı dilli severek izlenen hocadır.
her programında arkada bir yankı sesinin bulunmasıyla ilgimi çeken vatandaştır. yankısı olmadan kendine güveni gelmediğini düşündüğüm kişiliktir. nihat hatipoğlu artık yankı kullanmasın diye başlık açılası din adamıdır.
geçen gün elime bir halı geçti, dedim buna baksa baksa, anlasa anlasa bu anlar dedim, gittim yanına, bi bakar mısın dedim, adam hala bakıyor sabah akşam, nereden verdim o halıyı ona, anlamadım ki bende. sahur demiyor iftar demiyor, gözleri sürekli halıda. allah allah. ne desem bilemedim hiç.
hikmetinden sual olunmaz ama neden her saniye yere düşüp bayılcakmış gibi bir hali vardır bilinmez.
programdan çok para kazanıyo, akp den vekil olacak gibi iddialarından haberdar olmadığım ana kadar hoşuma giden biriydi. ama soğudum onları duyunca.
millet parasına takmış durumdadır.islamda zengin olmak yasak mıydı.
bütün sahur konuştuktan sonra nasıl oruç tuttuğunu merak edip saygı duyduğum ramazanın erkranlardan eksik olmayan yüzü.

not:allah karşısına oturana yardım etsin hiç konuşurken görmedim konuklarını.
an itibariyle oğlu said hatipoğlu da samanyolu tv de kendisi gibi anlatıyor dini hikayeleri. herhalde bunlar babadan oğula nesiller.
güzel anlatıyor doğru anlatıyorda. Bişey anlatırken güler gibi yapmasa daha iyi olacak insanın gulecegi geliyor yahu.
oruç tutmasam da ne zaman görsem eğer işim yoksa oturur biraz izlerim. adamın gülüşünde bir şey var adını koyamadığım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar