tuşları bir türlü ayarlanamayan, arayüzüne alışması zaman alan, hala zevkle oynanabilen oyundur.

space ile şut çekip c ile pas veriyorum, onun haricinde hangi tuşla ne yapıldığını bilmiyorum hocalar. o kadar options'a, controller setup'a falan baktım ama yok. nereden ayarlanıyor şu gözünü sevdiğim, söyleyiverin yahu. bir de hala sezon bitiremedim ben, sezon sonunda ne ola ki?

playofflara kalmayacaksak hiç oynamayayım anasını satayım.
bohemian'ın verdiği bilgiler ışığında rahatlıkla oynayabildiğim, insanın mutluluğuna mutluluk katan süperlik.

günlerce aramama rağmen tuşların nereden değiştirildiğini bulamadım, sanırım değiştirilemiyorlar.* ea sports'un futbol oyunlarına falan alıştığım için, tabi hemen sprint, lob, cross falan arıyorum ben. sonra zaten bohemian söyledi, teşekkür ediyorum kendisine de buradan tekrar. x hızlanma ve müdahale için kullanılıyor. (bandın kenarından kayan rakip oyuncuya x'le çakmak kadar eğlenceli bir şey yoktur dünyada) c pas ve space tuş. sol elinizin ortadaki 3 parmağını z, x ve c'ye konuşlandırıp başparmağınızı space'e koyun, sağ elinizle de yön tuşlarına asılın. mis. "o kadar salak mıyız lan elimizi nereye koyacağımızı söylüyor bi de bahele?" demeyiniz rica ediyorum, ben 2 günde fark edebildim onu.

sizin için derlediğim notlar efendim,

- oyunda season, playoff, tournament gibi seçenekler var. season seçip başlangıç seviyesini "beginner" yaptım ama çok kolay olduğu için 2 maçta 30-35 gol attım. sarmadı, onu kapattım. sezon sonunda playofflara kalınıyor mu bilmiyorum, bunu görmek için de 80 maç yapmaya hiç niyetim yok açıkçası. ama playofflara kalınabiliyorsa, ortalama bir zorluk seviyesinde sezon oynamak lazım. ha yok sezon bitince "hadi bitti sezon by" diyorsa hiç lazım değil. playoff en güzeli.

- oyun başında icing olsun mu, ofsayt olsun mu, penaltı(2, 4 veya 5 dakika cezası yani. benim bildiğim 2 ve 4 vardır hokeyde, oyunda 4 görmedim ama 5 oldu kavga çıkınca) olsun mu gibi sorular soruluyor, seçim size bırakılıyor. faul sıklığını %40 civarında yaparsanız çok eğlenirsiniz. kavga sıklığı da aynı şekilde. hokeyle çok ilginiz yoksa ofsayt ve icing olmasın deyin, sürekli oyunun durması ve ne olduğunu anlayamamanız canınızı sıkabilir. kısaca açıklayacak olursak, icing pakın hiçbir oyuncuya değmeden, ortadaki kırmızı çizginin gerisinden, 500 metre ötedeki mavi çizgiye kadar gitmesi olayıdır. yani kendi kalenizin önünden hayvan gibi abanırsanız ve top karşı kalenin arkasına giderse (ki gidecektir) bu icing oluyor. oyuna da faceoff ile devam ediliyor ki kendisi de sahadaki 4 yuvarlak çizginin içinde hava atışı tarzında bir olay. ofsayt da futboldakinden pek farklı değil. pas attığınız arkadaşınız, siz mavi çizginin gerisindeyken, mavi çizginin ilerisinde olmamalı.

buz hokeyi nerede oynanıyor şeysiyle anlamak daha kolay olacaktır, sanıldığı kadar zor değil,

görsel

- powerplayleri iyi değerlendirmek lazım. (bu da süre cezası alan takımın rakibi için kullanılan bir ifade. oyuncunuz 2 dakika ceza alınca karşı taraf için powerplay oluyor, o 2 dakikalık sürede gol atamazlarsa mesela, powerplay: 0/1 falan yazar istatistiklerde) normalde kaleye yaklaşamayabilirsiniz ama pp'de yardırıp gol atmak kolaylaşıyor baya.

- unuttum sonra yazarım.
easter eggs olayıyla gelmiş geçmiş en güzel ea sports yapımı nhl oyunu, çocukkene ne biçim oynardım be.

hele o soundtrack nedir hacı. treble charger'dan sum 41'e, barenaked ladies'e kadar müthiş bir soundtrack'i vardı. rock'a başlamamı sağladı denebilir bu oyun için. tabi buz hokeyinin müthiş dünyasına da.