bugün

evet dostum, adamı beğenmediğini anladık, peki bundan bize ne.
mesela ben yaşıma rağmen severim çünkü bir insanı olgunlaştıran yaşı değil fikirleridir. bundan sana ne peki? yok.
sen sevmedin diye, bir yerimizi mi yırtalım ne olur sev diye, bana ne dostum.
kimse kimseyi beğenmek zorunda değil ama doğru düzgün eserleri gaytte mevcut. he, tarzı ağırdır doğru. herkese hitap etmez ama usta'dır. saygıyı hak eder.

püften de olsa tanım, boktan bir beyan.
ajdar fan clup tarafından dile getirilmiştir.
bir "neredesin sen" dinlese silkelenip kendine gelecek troll'ün açtığı başlık. kimden dinlersen dinle, için titremezse türkü nedir, müzik nedir bilmiyorsun demektir.
(bkz: bunlar da mı insan)
(bkz: jorge semprun)
müziğin evrenselliğini unutan sığır söylemi. emeğe saygı diyorum. gerçi bu ve benzer hanzolar müzik deyince poptan ileri gidemezler.

edit; yozgat yerköylüyüm. neşet ertaş türküleriyle büyüdüm. haşat oluyom sana neşet ertaş diye konserlerine gittim.
o çok beğendiği diğer türkücülerin, neşet ertaş türkülerini söyleyerek bir yere geldiğini veya gelemeye çalıştığını bilmeyen cahil ve çirkin bir sığırın tespitidir.
cehaleti gidermeye yardımcı olur belki diye yazıyorum, belki bir yerden tanıdık gelir.

(bkz: tatlı dillim)
ya tamam birileri türkü dinlemeyebilir,neşet ertaş ı tanımayabilir ama biz neşet ertaş ı tanımayan nesle aşina değiliz.( ah muhsin ünlü )
bence ahirim sensin her yaşa hitap ediyor.

cahildim dünyanın rengine kandım
hayale aldandım boşuna yandım
seni ilelebet benimsin sandım

ölürüm sevdiğim zehirim sensin
evvelim sen oldun ahirim sensin

sözüm yok şu benden kırıldığına
gidip başka dala sarıldığıma
gönülüm inanmıyor ayrıldığına
gözyaşım sen oldun kahirim sensin

garibim can yıkıp gönül kırmadım
senden ayrı ben bir mekan kurmadım
daha bir gönüle ikrar vermedim

batınım sen oldun zahirim sensin

bu sözler kime dokunmaz ki?
doğrudur zira neşet ertaş ın bir tane şarkısı yoktur.
cistak cistak şarkı söyleyecek kadar düşmemiştir neşet ertaş.
ona bozkırın tezenesi diye boşuna dememişler.
neşet ertaş ın kendi gibi anadolu, bozlakları vardır.
kendi gibi keder aşk dolu uzun havaları vardır.
kendi gibi insan dolu, insanlık dolu oyun havaları vardır.
serdar ortaç dinleyip neşet ertaş da kim yae diyen gençliğin ürünü bir başlık. salla geç.
insanların sabrını zorlamaktır.

(bkz: neşet ertaş tan öp öp doyamadım zırvaları beklemek)
bu sözü diyen adamın en sevdiği film recep ivediktir.
(bkz: sıçtı cafer tezene getir)
tabi ya serdar ortac falan varken neset ertas da kim? nolur sen sevme bu adami allahini seviyorsan dinleme sarkilarini.
hiçbir derlemesi, kendine ait eseri olmayan, yorumcu/şarkıcıyla türk halk müziği üstadı'nın aynı olduğunu zanneden, hatta bunun doğruluğuna inanıp; orhan hakalmaz ve zara'yı örnek gösteren ergen ötesi sığ bünye tespiti.
hayret berdan mardi'niyle, özcan deniz'i unutmuşsun onlar daha popüler aslında.

hırsını alamamış edit: yahu hadi yaşınız küçük, hadi trollük sevdasına, hadi ailenizin alt yapısı yok, hadi size rol model olan sığ insanlarla dolu bir çevrede yetişmişsiniz,
hadi hiçbir şey bilmiyorsunuz ve geyik olsun diye de bir sözlüğe üye olmuşsunuz...

be insan evladı; bunca insan sayfalarca bu adam hakkında yazıyor, çiziyor, örnekler veriyor... google'a yaz da bir bak bakalım neymiş ne değilmiş..karavanda çalan emekliden farkı yokmuş..
sen gibiler aşık veysel'i de yazlık sitelere gelen kör şarkıcılar ile bir tutar zaten...

bu ülkeyi sadece tayyip değil sizin gibi popüler kültürün oyuncağı olan sığ beyinler bitiriyor.

ayrıca yanlış yoldasın..!! aklınca sürüdeki koyun olmamayı böyle kültürel çıkıntılıklarda değil; sandık başında "êvet ama yetmez"ci %50 den olmayarak göstereceksin.
içine nil karaibrahimgil kaçmış insan beyanıdır.
şahıs bakımından doğru olabilecek önermedir.

evladım anan seni doğru dürüst doğuramadıysa neşet baba ne yapsaydı?
(bkz: neredesin sen)
(bkz: ah yalan dünya)
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
(bkz: gönül dağı)

bunlar doğru dürüst türkü değil de hacı baba tekkesi mi?
kendim ettim kendim buldum!
daha ne diyim sana hocam.

sesini beğenmezsin anlarım ki bende sesini fazla sevmem.
ama türkülerine laf söylersen allah çarpar hocam.

orhan hakalmaz'ı çok severim demişsin. onun o güzelim sesinden ah yalan dünya'da türküsünüde dinlemişsindir zaar. işte o türküyü neşet baba yazdı.
cansu koç, kendim ettim kendim buldum diye yeri göğü inletirken, o türkünün altında neşet ertaş yazıyordu. yine orhan hakalmaz, cahildim dünyanın... diye başlarken herkes biliyordu ki neşet hocanın türküsü. şimdi sen orhan hakalmazı seviyorum deyip de neşet ertaşın doğru düzgün bi şarkısı yok dersen, afedersin ama s.çarsın.
zara'yı severim demişsin, aç bi bak zara kaç tane neşet ertaş türküsü söylemiş.
sinirlendim sabah sabah*
yanlış tespittir. yorumunu beğenebilir ya da beğenmeyebilirsiniz. ama bir tane bile güzel türküsü yok derseniz, bu ülke de kimse sizi adam yerine koymaz. şu an benim koymadığım gibi.
o zaman git james hetfield öldüğünde arkasından fatiha oku.
müzikten, edebiyattan anlamayanların düşüncesidir. adam kırşehir'in, bozkır'ın göbeğinde divan ve halk edebiyatının tüm öğelerinden haberdar olup, bunları sentezlemiş bir adam. unesco tarafından yaşayan insan hazinesi seçilmiş bir adam.

ayrıca bu düşünceye sahip olan kişi, gerçekten aşık olmamış, dejenereliğin yozlaşmışlığın dibine vurmuş kişidir. yakın arkadaşıyla oturup bi 70'liği devirirken, sevdadan, yoksulluktan, memleket meselelerinden dertlenmemiş kişidir.
yazık dedirten düsünceciktir.

Keske karbondioksit alıp oksijen verse bazıları, sonra adımız küfürbaza çıkıyor.
2 gündür kendimi tutuyorum. neşet ertaş'ın anısına saygısızlık etmemek, rip neşet ertaş tarzı twitter saçmalıklarına katılmıyorum. ama bu ne amk ya? nasıl böyle bir şey söyleyebilirsin ey kafir? 1 tane bile mi?

neşet ertaş müzikal anlamda bir dehadır. toprağın sesini kullanarak müzik yapar. kendi bölgesindeki insanların seslerine benzer sesi. herkes onun türkülerinde kendini bulur. sesi onların sesi gibi çıkar. herkes sever neşet ertaş'ı. istiklal marşı'nı bile o bestelemiştir oranın insanına göre. sana kalsa siktir et değil mi şarkılarını? ama neşet ertaş, oxfort opera ve bale'de okumuş, amerikanyalarda arya master'ı yapmış bir sanatçı olsa aa önemli bir insan dersin. yok hemşerim. bildiğim kadarıyla liseye bile gitmedi. toprağı dinledi sürekli. buğdayların arasından gelen tınıları sazıyla derledi. ve o senin bir tane bile yok dediğin türküleri yaptı.

zaten sen dinleme onu, kardeşim. benim kırşehir kaman'lı annem dinlesin. çiçekdağlı annanem dinlesin. ölüm döşeğinde yemeği bile unutan dedem öldüğü haberini alınca gözünden iki damla yaşla ona rahmet dileyerek dinlesin. ama sen git sertaç ortaç dinle. sen dinleme amk.