bugün

ingiltere değilde başka bir ligde oynasa avrupada kupalar, ligde şampiyonluklar kazanma oranı yüksek olan kulüp.
bir aralar ırkçı bir türkün forma giydiği takım.
bir aralar ırkçı olduğu kadar dinci bir türkün forma giydiği takım.

(bkz: rabia işareti/#20967581)
sevdiğim ve taraftarı olduğum bir takım. tekrar eski günlerine dönmesi dileğiyle.
dün oynanan maçta west ham'ı 2-0 yenip derin bir 'oh' çekmiş kulüp. özellikle jonas gutierrez'in attığı gol paha biçilemez bir andı.
Küme ďüşmesi içten bile değil bu kadar borça ragmen bu kadar paraların da harcanmasi şaşırtıcı acilen fikret ormanın el atması gereken kulüp
(bkz: hala remynin parasını ödüyoruz)
En gıcık olduğum takımlardan biri.
sebebini bilmiyorum,iddaadan galiba.
Yahu bu sene gelen koyuyor , giden koyuyor. Büyük ihtimalle küme de dusecekler ama gel gor ki 3 hafta önce Liverpool u yendiler. Gel de delirme. Gerçi Liverpool un skoru 1-1 getirmesi gereken ve ofsaytla uzak yakın alakası olmayan golü iptal edilmese maç donebilirdi ama sonuçta newcastle maçı kazandı. Bu futbolla galip gelmeleri de çok zor.
alan shearer, david ginolalı günlerini arayan kulüp.
Avrupada sempati duyduğum tek takım. Ama gel gör ki her sene düzenli olarak taraftarınA küme düşme korkusu yaşatıyor.
ingiltere de bir aralar epeyce sukse yapan takimdi.
Teknik direktörlük görevine rafa benitez in getirildiği küme düşmeye oynayan ingiliz takımı.
Eğer ki sunderland bugün watford'u yenerse küme düşmesi bitime bir hafta kala kesinleşecek olan takım.

Avrupa'da sempati duyduğum bir takım var, o da küme düşüyor aq.
küme düşmüştür. Alan Shearer olsa yapacığınız işi sikeyim ben gidiyorum derdi.
fifa 16 da şampiyonlar ligi yarı final oynadığım takım. son seviyede ayrıca. yani ben yapabiliyorsam onlarda yapabilir *
Dünyanın en zor ligi kötü performansı affetmez.

Benitez 'i 3-5 hafta daha önce getirseler kurtarabilirlerdi ama geç kaldılar...

Tekrar çıkacaklardır ama Championship de Kolay bir lig değil...
tamam premier lig'de tek düşen takım newcastle değil, norwich'te var. var ama norwich ile newcastle bir mi?

son zamanlarda berbat bir şekilde yönetilen ingiliz kulübü.

geçen sene küme düşen hull city'nin sadece 4 puan üzerindeydi. 2012-13 sezonu ha keza böyle, düşme potasının hemen üzerinde.
en son ligi 5.bitirdiği 2011-12 sezonunda gerçek newcastle gibi oynamıştı.

bağıra bağıra kümeye gidiyordum dedi, kulüp ve düştü.

edit: newcastle'ın küme düşmesiyle birlikte ezeli rakibi sunderland ise ligde kaldı.
müzesinde 4 premier lig şampiyonluğu, 6 fa cup'ı bulunan köklü takım.
bir daha epl yüzü görmeyesice ipne takım.

şimdi bunlarla napoli'nin düellosu olan bir kuponda napoli'ye vermiş ve diğer tüm maçları tutturduktan sonra napoli 4 atmış bunlarda 90+ oynanırken 2 atmıştı, artık herhalde yapmam gereken şey paraları saymaktı...

derken bu amk ipneleri 3 2 geride oldukları maçın uzatmasının uzatmasında 2 gol atıp 4 3 kazandılar ve benim gzelim kuponu piç ettiler...
gümbür gümbür premier lig'e dönme yolunda gelen takım.

championship'te lider olan takım.

ikinci Brighton and Hove Albion'un bir puan önünde.

üçüncü Huddersfield Town'un ise 7 puan önünde.

ilk 2 direkt yükseliyor.

newcastle öyle fulham'a, aston villa'ya, blackburn rovers'a benzemez düştü mü tepetaklak olsun.

ligin bitimini bekliyoruz.
Championship 25.haftada 22.sıradaki blackburn'e 1-0 yenilmiş ekip.

an itibariyle ligde 2.sırada
lider Brighton & Hove takımının 2 puan gerisinde, üçüncü reading'in 6 puan önünde.

premier lige ilk 2 direkt yükselmekte.

halen rahat bir durumda olsa da bu anlamsız ve saçma kayıplarla kendi başını yakacak olan ekip.

premier lig'in newcastle'sız bir tadı yok.
küme düşme gibi bir hataya düştü bari sene kaybetmeden geri yükselsin.

beklemedeyiz.

kadrosunda bir alt lige düşmesine rağmen hala pek çok yıldız bulunmakta ve emin olmamakla birlikte ligin en değerli kadrosuna sahip.
takımın başında ise benitez var.
Premier Lig e geri dönmüştür.
yeniden premier league'e çıkan, psikopat ama güzel bir taraftar grubu olan ingiliz klübü.
1 senelik aradan sonra ait oldugu yerdedir. Devamında Leeds United ve blackburn rovers ı da premier ligde görmek istiyorum.
barnsley'i 3-0 mağlup ederek Championship Ligini 1. Sırada bitirmiş ve premier lige şampiyon olarak yükselmiş takımdır.
hoşgeldin premier ligin en karizmatik ekibi.

düştüğü sene, tekrar yükselmiştir.

premier ligin en büyük renklerinden, umarım tekrar düşme gafletinde bulunmazlar.

halihazırdaki hali dahi premier ligdeki takımların yarısından kalitelidir.

tebrikler newcastle united, tebrikler yenikale birlik! *