bugün

(img:#859954)
görsel
öyle türkiyede ki gibi değildir metrolar, birkaç merdiven inerek metroya ulaşırsınız, istediğiniz her yere gidersiniz ve bir köşede kitabını okuyan hollywood yıldızlarına rastlayabilirsiniz orada,

özel günlerde times square e gidip cosplay yapan, çıplak vücudunu kıyafetle boyamış kızlarla resimler çekilebilirsiniz,

bubba gump ın restaurant ında karides yiyebilirsiniz canınız istediğinde yada street food çeşitlerinden sabrett in tadını çıkarabilirsiniz, empire state e çıkıp new york u dinleyebilirsiniz gözleriniz kapalı,

herkesin koşturduğu sokaklarında sakince yürüyebilirsiniz, spider man evreninde daily bugle olan binayı, crysler binasını, liberty island ' ını, kısaca amerika nın das capital ruhunu orda görebilirsiniz.

gezmek için güzeldir gençler, yaşamak için ise değil.

amerika da yaşanacak çok daha güzel pek çok eyaleti gezdim, new york istanbul un ağababası bir eyalettir.

görsel
görsel
An gelince istedigimdir. Turkiye'den gidiyorum da bir new york'a gidemiyoruz. Oysa woody'den manhattan'ı tekrar tekrar izleyerek büyüdük. Yaşamak istemezdim ama gitmeyi çok isterim. Sırf filmler için gidip gezesim var.
londra' da yasoyorum ve hic bilmedigim bir yasamdir o yuzden. hic gitmedim cunku. neyse, sonucta hicbiri ne orasi ne burasi ailenizin ya da sevdiklerinizin yaninda buldugunuz huzuru size vermez. bunu coktan ogrendim. neyse. sehirler degil sonucta onemli olan, sizi seven birilerinin oldugu yerde olmak onemli. fakat cozemiyoruz olayi iste.
Güzeldir. Brooklyn kumsalında yürüyüp, Sullivan street'te pizzanızı yiyip Williamsburg'de kahvenizi içmek. Oyyy. Anılarım canlandı.
düzenli bir işiniz, mesleki bir beceriniz yoksa imkansız olaydır.
Para gerektiren durumdur. New York pahalı bir şehir. sağlam bir geliriniz olması lazım.