bugün

devekuşu kabare'de oynamış olan tiyatrocu.
cinnetli kadın rollerini çok iyi oynayan, bu imajı özellikle kemal sunal filmlerinde çok iyi sergileyen tiyatrocu.
vay anam vay dizisinde ana'yı oynamış başarılı tiyatrocu, metin serezli'nin eşi.
sihirli annem'de dudu rolünü üstlenen tiyatrocu.
"o kadar çok sahte yıldız yaratıp, bunlara bizi inandırdılar ki onları göremedik" yakınmasındaki onlardandır.ki gördüğümüzde çok geçti.
onlar:
şener şen, tuncer necmioğlu, güler ökten, ihsan yüce...
1970'li yıllarda levent kırca ile cok basarılı bir filme imza atan basarılı oyuncudur.
Muhteşem bir ses tonu olan, özellikle komedi oyunlarındaki performansı ile beni çok güldüren kadın oyuncu. Bir diğeri için (bkz: ayşen gruda).
arçelik reklamıyla beni *kahkahalara boğan sanatçı.
psikopat rollerinde oscarlık derecede bir numaradır.

http://www.youtube.com/watch?v=2XpBQ7Bn184
1962 AFSlidir. AFS programları ile bir yılını Abd de geçirmiştir. Hala aktif olarak AFS ye aktivitelerine destek olmaktadır.
sihirli annem dizisi'nde oynayarak hayranlarını üzmüş oyuncudur.
oysa ki biz onu hep ne olacak şimdi filmiyle hatırlamak istedik...
tam 10 yıl sonra, senin hikayen ile beyazperdeye dönmüşusta oyuncu. senaryosunu okur okumaz rol almaya karar vermiş, hatta kendi hayatıyla çok örtüştürüp "Senaryoyu oğlum Murat yazdı sandım" diye eklemiş. bekliyoruz http://seninhikayenfilm.com
gençliğinde çok güzel olan kadın. şimdi de öyle.
Hiçbir zaman güzel olmamış kadın yaşlı hali gençliğinden iyi ama.
gençliğinde çok hoş bir kadındı. 45 yıllık evliliğiyle de bir örnekti.
Nisa serezli den sonraki ikinci serezli. .rahmetli metin beyin..
Adını görünce öldü sandım yalan yok.
ermeni asilli hos bir kadin hos bir tiyatro sanatcisi...
en sevdigim filmi "ne olacak sımdı" perihan kutman ve sener sen sürekli bosanmaya kalkan bir cift, nevra serezli ve levent kirca ise bunlarin bosanma avkati :
dudu peri.
bugün doğum günü. 75 yaşına girmiş.
görsel

Nevra Serezli anlatıyor;

Metin bana evlenme teklifi etmedi. Flört ederken, nişanlanalım denildi. Metin’in anne ve babası hayatta değildi, beni istemeye arkadaşımızın annesi Azra teyzeyle geldiler. Metin tek bir gül ve gofretle geldi.
Parası yoktu, hem “Biz tiyatrocuyuz paramız yoktur, gümüşlerle çikolata, 12 tane Gül getiremeyiz”in altını çiziyordu, hem de işte adetse adet diyordu. Tam babamın kafasındaydı, beni verdiler. Nişanı Azra teyze evinde yaptı, nikahımız parasızlıktan tiyatro sahnesinde kıyıldı.
Ama bin tane düğüne bedeldi. Salon fuldü; “bu oyun tuttu” esprisi yapıldı. Zeynep Tedü’nün annesi Meral o gece evinde düğün yemeğimizi verdi. Gerçekten de bu oyun 45 sene tuttu. Ah o pis hastalık olmasaydı on sene daha sürerdi.
görsel
görsel
metin serezli ve nevra serezli aşık olduğum bir çiftti.

böyle bir bütün olabileceğim bir kadın bulmak ümidiyle.
birçok kemal sunal filminde oynamıştır. sihirli annem'deki dudu peri rolü ile hafızalara kazınmıştır.
https://youtube.com/short...YB_L8?si=2L85ZCVhWjcIJTF2

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar