bugün

bir kablomodem markasi. frekans ayari yapabilmek icin http://192.168.100.01/gscan.htm adresini kullanmak lazimdir. bunu cogu netmaster kullanicisi bilmez ama faydali bir seydir, belirteyim dedim.
cwb -700 modeliyle sıçmış batırmış firmadır. hatta sinyal olduğu halde, ayrıca sinyal düzeyi cillop olduğu halde bile bilgisayarın internete girmesini engeller.
docsis 3.0 modemleri bulunabilen marka.
cbw-383z4 docsis 3.0 kablosuz kablo modemini * * kullandığım kıytırık * kablo modem, access point ıvır zıvır markası.

Kablosuzda ara ara donmalar yapıyor ne hikmetse. Yalnız çözemediğim en büyük problem üzerindeki TEL ışıkları -ki voip olduğunu biliyorum- devamlı yanıp sönmesi. Voip'e bağlancam diye kıçını yırtıyor modem resmen. Bir türlü kapatamadım. Ha bi voip hesabım da yok, olsa bile modem arayüzünde bunu tanimlayacağım yer de yok. Sorunların çözümünü bilen varsa özelden ümitlendirin beni.
son derece dandik modemleri olan firma. uydunetle birlikte calismaktasirlar. uydunetin altyapisinin yetersiz olmasiyla birlesince cekilmez bir hal alir. yeni modemlerini de eski modemlerinide kullansim. yeni model modemlerini kirdim 383z bilmemneydi. eskiside pek farli degil oda 700w hede. zaten normalde taiwanli bir sirketin modemlerini alip netmaster muhru basiyorlar. sorun ne derseniz cekmez wifiyi kuvvetsizdir yavastir. neden dersiniz insan sagligi icin derler. ama ise yaramayan bir modem in yaydigi azcik radyasyon bile ise yarayan bir modemin yaydigi radyasyondan sagliksizdir bence. hem sagliginizi hem sinirinizi bozar.