bugün

1999 yılınca tbmm e partisi tarafından zorla başörtüsü çıkarılarak giren mhp nin eski antalya milletvekili. belki o gün mhp biraz delikanlı olsaydı bugün türban sorunu çözüme kavuşabilirdi.
kendisi bugün star tv'ye bağlanarak hem türbanın nasıl yapay bir gündem olduğunu hem de nasıl gerçek bir sorun olmadığını başörtülü biri olarak babalar gibi anlatmıştır.

ayrıca kendisi birkaç sene önce gata'ya başörtüsü ile rahatça girdiğini belirtmiş. 3-4 sene önceki hayali ya da gerçek olaylar neticesinde gündem yaratmaya çalışanlara kapağın alasını takıvermiştir.

keşke herkes senin gibi hem okumuş hem dinini kendine göre yaşayan, hem kendini ifade edebilen, hem de insanlara doktorluk yaparak yardım edebilen biri olsa dedirtmiştir. kafasına taktığını siyaset için değil, maneviyatı için yaptığını herkes keşke senin gibi bilse.
bu akşam uğur dündar la ana habere konuk olan eski mhp li provokatör kadın.hiçbir zaman örtmediği başını (önden saçlarını gösterip örtüyor bu saç örtme amaçlı değildir) meclise girerken örtüp içerde açan bu kadın uğur bey e ben başımı açarak başörtüsünün siyasi tehlike olmadığını gösterdim bu ülkenin çok daha önemli konuları var gibi nacizane hiç duymadığımız tespitlerde bulunmuş uğur bey in egolarını tatmin etmiştir. başını anadolu da ki ninem gibi bağlayınca gata ya rahatça girebiliyormuş iğne takıp daha modern bağlayınca o iğne birilerine battığı için hazımsızlık yaptığı için olsa gerek siyasi bir tehlike olarak görülüyormuş. sevgili tsk mız güzel yurdumda pkk dan sonra en çok iğneyi tehlike olarak görüyor olduğundan mütevellit anadolu kadını modeline okey modern kadın modeline veto veriyor. aynı şeilde mhp zihniyeti de yıllar sonra yine bu sefer farklı bir şekilde başörtüsüyle alay etme cürretinde bulunarak inanca olan saygısızlığını yineliyor.
bu akşamki star ana habere konuk olarak ordunun başörtüsüne değil siyasi simge olan türbana karşı olduğunu kendisinin başörtüsüyle rahatlıkla gata'ya gidebildiğini, hükümetin gerçek gündem olan işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, dokunulmazlıklar gibi konulara odaklanması gerektiğini belirterek dini siyasete alet edenlere okkalı bir tokat atan 21. dönem (1999-2002) mhp antalya milletvekili.
milletin başını örtmesine karışmanında ötesinde bir de nasıl örtüp örtmeyeceğini de belirlemeye çalışan aklı noksanların olduğunu göstermiştir bize.
güncel Önemli Başlıklar