bugün

(bkz: gitti gider)
demir demirkan'ın gitti gider adlı şarkısının sözleri..
(bkz: gitti gider)
Klasik doktor repliğidir.
(bkz: ebru şallı ile pilates)
"iyi ki söyledin yani" durumu. sen söylemesen ben nefes almam ve de vermem sanki denilen durum.
başına "derin derin" eklenirse, bir anlam kazanıyor çünkü.
zamanlama icin yapilir, ayrica doktordur bu kardesim muayene ederken direktif verebilir.
hayatın şartlarından biri.
meditasyon sırasında yapılan eylemdir aynı zamanda. doğru nefes almak sinir sistemi açısından çok önemlidir.
nefes alıp verirken eğer göğüs kafesinden değil de karın bölgesinden alıp veriyorsak doğru nefes alıyoruz demektir. nefes alış verişinde aktif olan bölge göğüs kafesi olmamalı. sinirlendiğinizde ilk dikkat etmeniz gereken şey budur. göğsünüz inip kalkıyorsa ortamı terk edebilecekseniz dışarı çıkın ve nefesinizi düzenleyip öyle dönün. derin nefesler alıp vererek sakinleştiğinizi göreceksiniz. ama karından. nefes alırken karın şişecek ve verirken karın içeri çekilecek. ciğerde hiç o ortamın negatif etkisi kalmayana dek.
nefes al, tut, negatifleri toplayıp nefes yoluyla bırakıverin ciğerinizde kalan son olumsuz nefes kırıntısına kadar. doğa kirlettiğini nefes yoluyla temizler. ortamı terk edemeyeceğiniz bir durumdaysanız da sessiz kalıp nefesinize yoğunlaşın bikaç dakika. sükunet negatifi uzaklaştırır. hem öfkeliyken konuşmak zorunda değilsiniz.
bu cümle rahmetli temel öldüğünde dinlediği walkmanin kulaklığında çınlayan cümledir. ne zaman kulaklık çıkmış kulaktan mevta olmuş temel efendi.
oksijen-karbondioksit dengesine can ver.
Machinehead şarkısının girişidir.

-breathe in, breathe out
-breathe in, breathe out
-breaathe in..

(bkz: böyle gider bu)
bir eczacı çalışanın astım ilacını tarif ederken hastaya söylediği repliktir.
nefes al nefes ver kelimeleri yüzünden hayatım boyunca pilates yapmayacağım. şahsi deklarasyonumdur.