bugün

sırf isminden dolayı bile merak uyandırmış murat düzgünoğlu filmi. reklamın iyisi de
olur kötüsü de. bu sanırım iyisi.ismiyle merak uyandıran filmler kategorisinde liste başı olabilir yani.

neyse umarım özgün bir senaryodur. çünkü sorunun cevabı özgünlükte gizli.
http://www.youtube.com/watch?v=F0rhZjq-2cM
haftaya perşembe burda nihayet.
çok merak ettiğim bir film.
Evinin elektriği, doğalgazı ve suyu kesilmesine rğmen bağımsız bir yönetmenlikten ödün vermeyen bir adamın hikayesi.
john malkovich olmak varken neden tarkovski olayım.
Yalnız ve güzel ülkemde sürünmeden, fakr u zarurete düşmeden kaliteli sanat yapmaya çalışmanın zorlukları üzerine gayet başarılı bir film. izleyiniz dostlar.
ülkemizde sanat ağırlıklı filmler çekmeye çalışan bir yönetmenin sektörde tutunamayışını anlatan tematik bir film. yayınlandığı dönem oldukça az seyirci tarafından izlenilmiş ve sosyal medyada alay konusu olmuştu o aralar.

--spoiler--
filme gelirsek, konu güzel işlense de tam olarak bir yere bağlanmadığı için, hikayesi neden anlatıldığına kani olamadığımız yan karakterler, boş diyaloglar vs. nedeniyle basit kaldığını düşündüğüm eserdir. yine de hoşuma giden birkaç sahnesi oldu.
--spoiler--
sözlükçüler soruyor sandım tek ortak noktanız stalker diyecektim ki mevzu başkaymış.
geçen bir arkadaşımla konuşurken tarkovsky adı aklıma gelmemişti. bu vesileyle de hatırladım.