bugün

ııı şeyy reflüm var ilaç kullanıyorum. ya da alternatif olarak çocuk emziriyorum.
Efendim bir de hikayesi vardır bunun. Daha Naiftir.

Bir gün adamin biri bir galatasarayliya neden oruç tutmuyorsun yerine önce Bir kanalı kontrol işlevi uygulayarak oruç tutuyor musun diye sormuş. Galatasaraylı arkadasımız ne dese beğenirsiniz? " hayır tutmuyorum ama bizim UEFA kupamız var " .. Daha sonra bu adamın biri tabiri caizse göt olmuş ve bir daha oruç tutmamış..

Kıssadan hisse: sormayın şu amina kodugumun sorusunu.

Zoraki tanım: Dallamanin birine verilecek aynı zamanda verilmek zorunda olmayan cevap ve cevaplar bütünü.
- neden oruç tutmuyorsun?
+ çoğunluğun oruç tuttuğu toplumda tüm yargılayıcı bakışlara başa kalkışlara siper edip yüreğimi zor olanı yapıyorum.
kendimi rahatlatmıyor, aksine ben nefsimi terbiye ediyorum.
- saçmalama abi.
+ oluyordu ama demi nerdeyse?
- evet. sus abi biraz daha konuşursan ben de bozacam orucu.
-midemde sorun var. bir kaç saat aç duruyum, öldürüyo beni.
bu tanrıyla benim aramda, sen 3. kişi olduğun için sana..... tamam işte anladın sen.
-neden oruç tutmuyorsun?
+böbreklerimde ufak bir rahatsızlık var uzun süre su içmezsem sağlığım açısından iyi olmuyor.

(bkz: yalandan kim ölmüş)
cevap zaytung'dan gelmiştir efenim.

spoiler--

oruç tutmamasına her sene yeni sebepler gösteren fabrika çalışanının, "çağımızın mide hastalıkları" kitabı sonunda satışa sunuldu...

--spoiler--

(bkz: yaran zaytung haberleri)
hava sıcak.
+
- mantıklı bir cevap verirsem sen de tutmayacak gibisin
+ vallahi sıcakta çok zor oluyor. iyi bi bahanen varsa..?
-neden oruç tutmuyorsun?
+senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir olmadığının farkında mısın dostum.
-neden oruç tutmuyorsun?
+kendimi aç bırakmak istemiyorum.
-ama ibadet...
+cezası neyse çekeriz koçum.
-Beni oruç tutuyor.
neden oruç tutmuyorsun
kıçım yemiyor da o yüzden.
dinde zorlama olmadığı için kişi kendince özgür olduğu için kimseyi ilgilendirmeyecek bir durumdur.
sanane güzel ve yerinde bir cevap olacaktır.
müslüman değilse soru gayet absürd, müslümansa da günahı onun boynuna. lakin bazıları hem dinimi seviyom diye takılırlar hem de bir şey yapmazlar. işte buna misal:

- hani bu sene tutuyordun lan ?
+ hava sıcak yaa hiç çekilmiyor, kış olsa tutardım.
- kış tutsun emi.
-neden oruç tutmuyorsun?
-çok sıcak.
Seferiyimdir benim favori cevabım.
neresinden tutacağımı bilmiyorum.
-Orucu neden tutmuyorsun ?
+abi işi falan vardır tutmayayım ben orucu.
oruçlu musun değil de o sorunun niyetli misin versiyonuna evet abi çok iyi niyetliyim cevabı en doğru cevaptır elbetki.
+ neden oruç tutmuyorsun?
- çünkü eşşeğin zikinden dolayı
neden oruç tutmuyorsun?
sen neden tutuyorsun?
- neden oruç tutmuyorsun fikrican
+ herkesin tuttuğu kendine de o yüzden
- ...
2011 ramazanının 1. günü yaşadığım hadise. öğrenci evinde geçmiştir.

-amına koyim hem oruç tutmuyosun hem içiyosun bu evde bereket olmaz diyim ben sana.
+siktir git amına koyim namaz kılmaz, oruç tutmaz, yoldan gecen her kızın götüne bakar*, küfreder, içki içer *... ondan sonra ben ramazanda içmem. içme amına koyim felsefeni sikim lan senin.
-neden oruç tutmuyorsun?
+beni oruç tutuyor da.
güncel Önemli Başlıklar