bugün

Değerli Uludağ sözlük okuyucuları, referandum hakkında naçizane görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Siyasette istikrar olması gerek ekonomik gerek refahımız açısından ülkemizi ileri taşıyacağını düşünmem evet deme sebeplerimden bir tanesi. Teröristler, Amerikan lobisi, Mason lobisi hep ülkemize kötü planlar kuruyor özellikle de okey lobisi şaka lan şaka hemen heyecanlanmayın.
çünkü kun fe yekuuuuun!
iyi şakaydı !

birden tepem attı gibiydi sankim ?!
Çünkü meee.
Tek bir sebep yeter.

Ahmet Necdet gibi egolu ve kaprisli bir cumhurbaşkanının, ecevit gibi mülayim bir başbakanın önüne anayasa kitapçığı fırlatarak memleketin anasını bellememeleri için.
2001 krizini umarım hatırlıyordursunuz.
yok yahuu ben bu evet demeyi düşünenlerin aklından şüphe ediyorum, ne demek Türkiye'nin her şeyi bir kişinin dudakları arasına teslim etmek, bunu deliye sorsanız o bile hayır der, demek ki ülkemin vatandaşları feci şekilde beyinlerinden yada cüzdanlarından bağlandı, doğayı katlettiler, dereleri yok ettiler, onu geç her yıl yetiştirenin 4 gözle beklediği satış için tütünü yok ettiler ve her şeyimizle dışa bağımlı konuma düşürüldük, bunu göremeyenlere diyecek söz kalmıyor artıkın....
Evet neden evet?
ikinci sebep; sözlük ergenlerinin bilmediği, akp hükümeti öncesi; % 80 enfilasyon ve % 80 faiz değerlerinin olduğu, iki ayakkabı ve pantolonu bir arada bulamadığımız, kahvaltıda iki çeşit bulduğumuz, hacı murat sahiplerini zengin olarak kabul ettiğimiz, bir buz dolabı için bir yıl yemeden, içmeden çalışmak zorunda olduğumuz; seçilmişlerin değil atanmışların yönettiği kara günlerin bir daha geri dönmemesi için.

Yeter mi?
Cunku canim oyle istiyor.

Ya abi o degil de kac para ulan bi ucak parası? nerde yaşıyorsunuz siz ya. 30 liraya ankaradan istanbula uçak bileti var, en krali thy ile 70 lira otobus biletiyle ayni. Tey allam yarabbim ya havalimani varmis da ucaga binemiyormus. Ya off.
Çünkü beynim yok..
ey gidi beyin kıtlığı çok kötü yaaaa, çocuğum bak şimdi ekonomi eğer ülkenin değilse orda her halukarda kriz çıkması olanaklıdır, çünkü ekonomi sende değil ecnebilerde onlara bağlısın işte bu yüzden krizi her zaman kapında bileceksin, ne kadar saklarsan sakla cukkayı onu 5 kuruşada çevirirler milyarlarada çevirirler bu imkan abd ve Avrupa'nın elinde piyasa bunlarda olduğu sürece yok ne Ahmet Necdet sezer kitap atmış yok ne 15 temmuz olmuş bunların hepsi bir oyundan ibaret....
dahada yazardım ama boş ver neyse...
Evet ya da Hayır. Neticede birşey değişmeyecek. Bundan önce olanlar gibi. Demokrasi oyununda seçeneklerin olduğu söylenir. Ama neticeler değişmez. işsizlik market enflasyonu, yolsuzluk, diplomali egitimsizlik, sermaye ve girişimci yetersizliği, sosyal kalkınma ve refah düzeyi düşüklüğü, vs.
akp yönetimi sona erdiğinde ve birileri ülkedeki tahribatı tamir etmeye çalıştığında bir çok zorluklarla karşılaşacak. Hem sorunlarla uğraşacaklar hem de sorunun ortadan kalkmasını istemeyenlerle. Bir kişi var ve o kişi hem yasama hem yürütme hem de yargıya müdahale edebiliyor. Bu iktidar bu zamana kadar çeşitli akrobasilerle bunu yapabildi zaten biraz uğraştı ter döktü o kadar. Evet bundan sonra yıkım daha da hızlanacak ama yıkımdan sonra toparlanma da öyle.
kabataş masalının devamını dinlemek için.
evet gerçekten neden?
Iq cift hane.
Lozanda adaları verdiler deyip de
https://www.google.com.tr...-adasi-na-9353528-haberi/
Kendi verdiği adaları toprağı görmediği için evet.
Koyun adası keçi adası falan 17 20 adayı verdik yetmez ama evet Kıbrıs var daha onun için evet.
Tecavüz kaçınılmaz zevk almaya bakicam o yüzden evet derim dicektim ama ben direnmeyi seçtim hayır amklarim.
Taşaklarım ve ben hayır diyoruz.
din istismarıyla başa gelindiği günden beri dindarlık adı altında ahlaksızlık arttı mı?
evet.
bir yüzük sermayesiyle dünyanın sayılı zengin devlet adamı statüsüne girildi mi?
evet.
bu milletin amına koyacağız diyerek fiilen gerçekleştirildi mi?
evet.
ben şerefsizin önde gideniyim dese '' en azından dürüst'' diye toplum alkışlayacak kitle haline geldi mi?
evet.
oğlu, kızları, damadı ve yedi sülalesi rantın dibine kadar kendine kullandı mı?
evet.
toplum ötekileştirilip kutuplara ayrıldı mı?
evet.
neye evet diyeceğini bilmeyen yaratık görünümlü insanların oy verecek olması ihtimal mi?
evet.

işte bu yüzden evet.....
100 kere referandum yapsalar 100 kere hayırrr.