bugün

referandumda evet diyeceğini beyan edenlere " neden evet ? " denildiğinde alınabilecek cevapların ne olduğudur.

- neden evet ?
+ yol yaptık .
- daha başka ?
+ güçlü devlet için .
- biraz izahat ver nasıl olacak ?
+ galatasaray'ın uefa kupası var.
- daha daha ?
+ hımmmmmm.
- taslağı okudun mu ?
+ hayır.
- tamam tamam. ikna oldum.
Reyizin bir bildiği vardır.

Tek söyleyebildikleri bu. Aklınızı seveyim sizin.
seviyo çünkü. yalar bi de. ha bi de onu yer yer.
(bkz: durup durup yol yaptık diyen akpli)
Arkadaşlar susar mısınız.. Yol yaptı.. Ve o bu evetleri hak ediyor.. Te allahım ya..
Bir çok insan ulusal irade denen kavrama inanmıyor . Onun anladığı kendi gibi düşünen insanlar olup olmaması. Demokrasi falan umrunda değil zaten ne olduğunu da bilmiyor onu bir tramvay olarak görüyor.

Islam anlayışında hilafet olduğunu sanıyor ve dini kurallara uygun davranarak yönetecek 1 kişi olması mantığı onun için olması gereken bir durum.

Anlamadıklari eğer başkan seçilen kişi kendi cenahlarindan olmazsa o zaman bütün şeriatçi tayfanın başına gelecekler.

Şeriatçı de olsa ben insanların çoluk çocuk sabaha karşı yatağından alınıp kamyonlara bindirilip bilinmeze doğru yolculuk yapmasını kabul edemem. Hitler zihniyeti bu dünyada son bulmali.
Güçlü bir tayyip pardon Türkiye içindir.
Kızlı-erkekli evde kalmak,çocuk tecavüzlerinin olmayacağı,köprülerden ücretsiz geçileceği bir ülke için, evet evet evet...
Şaka lan şaka. Hayaldi gerçek olacadı.
daha güçlü bir türkiye ve daha istikrarlı bir yönetim bile evet demeye itiyor insanı...
(bkz: ya devlet başa ya Kuzgun leşe)
Ülkenin refahı için. Evet.
çünkü reis öyle istiyor kehkehkeh.