bugün

ekşi sözlüğe ayda yılda bir girdiğimi belirterek söze başlamak istiyorum ancak entrylerden okuduğum kadarıyla ekşi sözlük yazarlarının uludağ sözlük yazarlarından çok daha zengin olduğu konusunda sözlüğümüzde genel bir kanı var. bu tespit doğru mudur yoksa ekşi sözlükte yazar sayısının daha çok olması sebebiyle mi böyle bir izlenim oluşmuş.
hatta daha da açık sorayım, arkadaşlar biz fakir miyiz?
Yaş ortalaması. Ekşi:30~~ulu:23.
hem orada hem burada yazar olan bir birey olarak "kaideyi bozmayan istisna" sıfatını aldığım durumdur. ne zenginim ne fasfakir. ortalarda gidiyoruz öyle çok şükür..

oradakilerin alayı kolpa bu arada söyleyeyim. 2000 senesinden beri yazarım orada tanıştığım her 10 yazardan 8 tanesi kuru sıkı. her şeyi ben bilirim siz kim köpeksiniz zeka da bende para da bende çoh yahuşukluyum çoh güzelim seksiyim diye geziyorlar ama alayı sömek kafalı söyleyeyim * her yazdığın entryden sonra mesaj gelir mi lan ? "yediğim biber acı idi" diye entry giriyorsun "b.k acıydı geri zekalı sen nereden bileceksin biberi :S" tarzında mesaj geliyor. bir şeyi de siz bilmeyin oğlum lan..
Kanzuk' un, Zall' dan daha bonkör olmasındandır.
Ekşi' de yazarlar, mayışlarını, ikramiyelerini günü gününe alırlar, bir ay tek maaş alıyorlar, öteki ay çift.. ikramiyesi de cabası...
Gıda yardımı, kira yardımı ve daha neler neler...

Bizde öyle mi, ırgat gibi çalışıp, karın tokluğuna yazıyoruz arkedeş!
Bir ay yatıyorsa, üç ay maaş yok!
Fakirliğimiz ondan...

Zall, mayışımızı yatır allahsız!
zall'ın uludagsozluk olarak ttnet ile anlaşma yapıp, yazarlara haftalık 1 gb internet sağlaması gerekiyor. tüm yazarları greve davet ediyorum.
Ekşi yazarı olma süresi ve bir yıl
Uludağ yazarı olma süresi 12 saat
Tabii ki bu bekleme süresi içerisinde zenginleşiyorlar.
En zenginini benim karşıma getirsinler bi göreyim.
bir paranın bir de imanın kimde olduğu bilinmemesi... var öyle bir şey.
Böyle bir şey varsa o zaman ben Uludağ sözlükte fakir ekşi sözlükte yazarken de zengin mi oluyorum nedir? Gereksiz bir kıyaslama.
Daha zengin falan değiller sadece öyle görünmeyi seviyolar. Burası da zaten ekşinin özenti mini hali.
cidden hali vakti yerinde olan meşgul bir adam ekşide çaylak sirasi bekler mi?