bugün

Bir soru.

Evet neden Atatürk'ü sevmek zorundayım.? Faşist sistem neden bunu bana dayatıyor ki.? Sevmiyorum işte kardeşim, dersim'de dedelerimin kanını dökenleri bana zorla sevdiremezsiniz.

Evet bu baskıcı uygulamadan derhal vaz geçilmeli.
Cevap vereceğinize anca eksileyin.

Cevapsız kalmış bir soru.
sevmeme hakkın var. ama saygı duymak zorundasın.
hakkın olmadığını kim söyledi amk çomarı diye cevaplanası soru.
(bkz: ottan boktan mağduriyet çıkarmak)
Var. Kimin kimi sevecegine kimse karışamaz. Saygı duymak zorunda da değilsin zira saygı kanunla vs zorla sağlanacak bir sey değil ama hakaret edersen hele ki tahrik etmek için edersen durum farklı oluyor.
Kim sizi zorluyor iyi aile çocukları 15 yıldır adama edilmeyen hakaret kalmadı bi yerinizden mağduriyet çıkartmayın bunun yarını da var.
sevmemek yerine "atatürk ayyaştır" dediğinizden yok bu hakkınız.
Kimse kimseyi sevmek gibi bir zorumluluğu yok. Böyle bir dayatma olmaz olamaz.

Ancak bu kişi bir nevi bu halka yeniden egemen olarak özgürce yaşayabilsinler diye. yeni bir şans tanıdıysa çıkarsız bir şekilde. ancak onu sevmeyen nankör, hain, satılmış, cahil, orospu evladı gibi süre gelen ve sonsuza kadar sıralanabilecek.
bütün sıfatları taşır da ondan.
Atatürk öyle büyük bir adam ki onu sevmediğini bile rahatça söyleyebilecek özgür bir ülke bırakmış, sen daha burda boş yapıyosun.
sevmeme hakkın var, saygı duymama hakkın yok!
Dedenleri durduk yere mi öldürmüş bi araştır istersen. Tabiki sen de biliyorsun ama işine gelmiyor. Atatürk'ü sevmek böyle bişey değil. Mustafa Kemal bi düşünceyi temsil eder bir fikri temsil eder. Mustafa Kemal bir birey değildir öyle olsa sevmeye bilirdin ama bir düşünceyi sevmeme yada saygı duymama hakkın yok en fazla katılmazsın o kadar. Şu zamanlar Atatürk'ün aykırılığına , çağdaşlığına , inkilaplarına , insana saygısına , sosyal hayata bakışına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Dedelerini bir kenara bırak farklı yerlerde dedelerimiz aynı kaderi paylaşmış. Fikirleri gerçekliği yitirince başka fikirlerde önem kazanacak ama şuan değil.