bugün

mutluluğa ulaşamayan insan sorusu. birazda sitem var sanki içinde. sahi ne zaman mutlu oluruz ? ama böyle tadımlık değil. deli gibi bir mutluluk. umarım hepimiz mutlu oluruz bir gün. üzmeyin lan birbirinizi.
hayatınıza giren kimse için , ama hiç kimse için üzülmeye değmeyeceğini, en önemli kişi kendinizin olduğunu, birilerini mutlu ederken bile kendinizin de bundan mutlu olacağınızı bilerek yaptığımız zaman mutlu oluruz. ve ayrıca belirteyim. bunun bilincine varırken, bu görüşe yönelik yardımcı kitaplarda size yardımcı oluyor baya. herkes konuşuyor işte, yok 25 yaş kartlaşmış döneme geçiş yaşıdır bilmem ne diye. değil 25, 35 ila 40 yaş bile olsa, insan üzülmeye değmeyecek tek bir tane bir şeye bile üzülmediği an hayatını yaşıyor. yeniden başlıyor bazı şeylere. bunu öğrendim veya öğreniyorum artık. dilerim herkes, kimsenin mutluluklarına engel olmadan kendi mutluluklarını yaşarlar.
MUTLU MESUT MURAT OLMAK iÇiN SABIR GEREK.
cuma namazına erkenden gidip en önden hocanın yanından yer kapınca.
Mutluluğu uzaklarda aramadığımız zaman, olabilir miyiz? Hafif esen bir balkonda, elindeki sigarayı ciğerine ciğerine çekip, bir müzik eşliğinde, sadece otursan. Bir saat, iki saat, üç saat otursan. Belki inceden osursan. Benim gibi kelime esprileri yapsan, kendi kendine gülüp eğlensen, başka kimse eğlenmese. Sadece sen.

Kars'a gidecem olum ben. Yemin ederim. Para atıyorum kenara, beyaz bir toros alacağım önümüzdeki yıl. Siktirip gideceğim Kars'a. Ne yapıyorsam Trakya'da. Bok kokan istanbulda. Bırakacağım buraları. Götüm yiyor, yapacağım. Çok da mutlu olacağım, çatlayın bence. Metropol hepimizin ruhunu çekerken, hiç farkında değiliz ne olduğunun. Bizi mutsuz eden metropol. Köy güzellemesi yapmıyorum, köylülerin amına koyayım, Kars'a gideceğim olum. Soğuk ve geniş caddelere kar yağacak, ben o caddelerde yürüyeceğim. Temiz ve soğuk havayı ciğerlerime çekeceğim, sonra bir nefes daha, ve bir daha. Cebimden sigaramı çıkarana kadar tekrarlayacağım bunu.

Giderken arabamda tek bir şarkı çalacak, kars hudutlarına girdiğim an, tek bir şarkı çalacak.

https://link.tospotify.com/Ln2DEoyovab

"Soğuk bugün, üşür ellerim
Hiç aklından geçer miyim?"
tam olarak bu zaman;

görsel
Belki bir zaman. Ama emin değilim. Olmayabiliriz de. Garantisi yok.
Ölmezsek veya öldürülmezsek belki birgün mutlu oluruz.
Huzuru hayatımızın olmazsa olmazı olarak kabul edip, bu uğurda her şeyden vazgeçebileceğimiz gün.
asla yüzde yüz mutluluk diye birşey yok aslında.
ona inanç var.
o inanç tutuyor insanı ayakta.
asıl mesele ufak şeyler ile mutlu olmayı öğrenmek.
erişebileceğin şeyleri hayal etmek.
hayal kurmak mutluluk birazda.
çocukluk tadında.
en mutlu eden oyunlar gazoz kapağı ile oynanan oyunlar,
pahalı oyuncaklar ile oynananlar değil !
euro 4, dolar 3 tl olduğu zaman mutlu olurum.
tabi asgari ücret 2000 tl olacak gene. yok öyle sıfır atmak.
mutlu olmayı herhangi bir şarta bağlamamayı öğrendiğimiz zaman gerçekten mutlu olabiliyoruz.
ne para, ne insan ne de başka herhangi bir unsura bağlı olmayan iç huzuru ve iç mutluluğu yakalamaktır önemli olan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar