bugün

oysa daha yapacak çok işim vardı. ayşe evet ayşe'ye açılacaktım bugün. saçlarımı taramıştım, arkadaşın parfümünden sıkıp, lacoste'dan aldığım siyah deri ayakkabalarımı ve deri ceketimi giymiştim. nasıl oldu da buraya geldim? neresi burası? benim şu anda yamaç cafe'de berna'nın doğum gününde olmam lazımdı. ayşe de gelecekti. of allah'ım of ne oldu bana? neredeyim hakkaten?
akm'nin önünden geçip, falez otel'in olduğu kavşaktan atatürk parkı'na doğru yürüyordum. osman vardı evet osman vardı yanımda. nerede osman peki? osman, osman'ın sesini duyuyorum hala. ankaragucumegitti çekil diye bağırıyor. neler oluyor yarabbim? neden bağırıyor osman? bu kalabalık da nerden çıktı? kim bunlar ve neden benim başımdalar? osman'ın kavga ettiği bu adam da kim? kalkmalıyım osman'a yardım etmeliyim. of allah'ım neden kalkamıyorum ve neden asfaltın üzerinde yatıyorum? ayşe nerde? berna'ya aldığım kırmızı kazak da görünmüyor ortalıkta? osman söyle neler oluyor? birden fırlayan kim bu adam neden böyle söylüyor osman'a? bu ıslaklıkta ne? belediye yine mi çimleri sulayacam derken asfaltı suladı yoksa? hayır hayır bu su değil. bu sanki... evet bu kan! düştüm mü ben ne oldu osman neden kanıyor başım? of ayşe beni böyle görmese bari? siren sesleri geliyor. kaza mı oldu acaba? inşallah ölen yoktur! osman hadi kaldır beni de bir eczane bulalım pansuman yaptıralım. ambulans niye buraya geliyor? osman sahi sen neden ağlıyorsun? durun bırakın beni yav. nereye götürüyorsunuz? ambulans'a neden bindirdiniz beni şimdi? ayşe'nin yanına gidecektim ben. ona ' seni ilk gördüğüm andan itibaren seviyorum' diyecektim. osman söyle durdursunlar şu ambulansı. ayşe'nin yanına gidecem ben. bu göğsüme taktıklarınız da ne? durun yav allah aşkına. ufak bir sıyrık. neler yapıyorsunuz? ben çok düştüm küçükken bişey olmaz bana. bu alet neden ötüyor osman? of başım ağrıdı. sustur şu aleti. gözlerim ağırlaşıyor osman. berna'ya mesaj çek bari geç kalacağız de. ben, ben şurda biraz kestiriyim. açamıyorum gözlerimi...
neden karardı her yer? osman nereye kayboldun? daha az önce ambulansın içindeydim. yo yo yok canım. hayır daha 22 yaşındayım ben. yaşı olmaz biliyorum ama ne yani şimdi öldüm mü?

tanım: kişinin kendi kendine sorduğu, cevabını bildiği halde cevap vermek istemediği soru.