bugün

kadir mısıroğlu na göre, Ne Mutlu Türküm Diyene Sözünü, Türk Diyemez. çünkü :

ne mutlu türküm diyene yani diyebilene, ben diyemiyorum demektir. hasret ifade eder.

https://www.youtube.com/watch?v=HIlG2o-UXcA
arkadaşlar bilmem kaç yaşında ne olduğunu öğrenmenizin bir önemi yoktur. Nazım hikmet türk tarihine bir çoğumuzdan daha fazlasını katmış türk edebiyatını yükseltmiş ve bu vatan için beğenirsin beğenmezsin kendince iyilikler isteyip didinmiş bir şair olmasıyla beraber alman karl detroit'in torunudur. Karl detroitse alman asıllı olan ve yetimhaneden kaçışından sonra sadrazam mehmet emin ali paşanın evlat edindiği daha sonra adını Mehmed Ali Paşa (müşir) olarak değiştiren bir almandır ve osmanlı paşasıdır. yani önemli olan nereli hissettiğinizdir hainlik etmediğiniz sürece,

ne mutlu türküm diyene.
bu saçma tabulardan kurtulmadıkça bi halt olmaz bizden.
Mustafa Kemal Atatürkün en sevdiğim sözüdür.

Türk olmak grur verici olamaz demiş *
(türk olmanın tadını bilmeyen yazar)

Birde üstünlük doğarken kazanılamaz sonradan kazanılır benim atalarimda bunun en iyi örneğidir. Zamanı gelince tarihi tekerrür ettirecez.
Arap, rus, Amerika, çin yandaşlarına inat
Ne mutlu Türküm diyene!
görsel

ne mutlu turk'um diyene..!
bu zor günlerde daha çok söylemek istediğim söz. siz baskılarınızla anca kendi köylülerini yıldırırsınız bize sökmez.
"Ne Mutlu Türk'üm Diyene"
Kendini Türk hisseden herkesin söylerken onüre olacağı söylem.
tayyip in karsisina gecip gogsumu gere gere soylemek istedigim sey.
Vatansız piçlere, arap artıklarına inat ; ne mutlu türküm diyene !
Ünlü daralmasını bilmeyen yazarları ortaya çıkaran söz. D-i-yene / d-e-yene.
Mutlu musun peki? Diye sorulası.
https://twitter.com/Overl...status/741579286688215040
NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE .
görsel
ne mutlu türküm diyene.. ne mutlu türküm diyebilene..
dünyada hiçbir ırk saf değildir fakat türkiye'nin varlığı ve birliği için türk kimliği etrafında toplanmak gereklidir.
türklük kavramı ırk merkezli olmayıp, anayasamızda türkiye'ye vatandaşlık bağıyla bağlı herkesin türk kabul edildiği açıktır.
Biz Cine5’i şifreli izleyip otuz bir çekerken, bize ahlak dersi verenler çoluğa çocuğa tecavüz etmiş haberimiz yok.

Biz bakkaldan gofret çaldık diye yirmi senedir vicdan azabı çekerken adamlar koşan atların nalını çalmış haberimiz yok.

Ben dört buçuk milyon dolar çalsam, benim babam da karakola gelirdi. Polisleri görevden almaya değil, beni dövmeye gelirdi.

Ama gelemez. Çünkü elli yaşında öldü. Kaldırıldığı devlet hastanesinde yeterli teçhizat olmadığı için Bursa’ya sevk edilirken ambulansta öldü. Çünkü o hastaneye teçhizat alınması için kullanılması gereken paraları çaldılar.

Onlar babalarının nüfuzuyla çalarken biz babamızı mezara koyduk. işte cezaevlerinde yatanlar değil bunlardır gerçek hırsızlar! Sadece para pul mevzusu da değil konu. Türkiye’nin ruhunu çaldılar.

Ruh hırsızları. Hatıra hırsızları. At hırsızları. Kuş hırsızları. Amına kodumun hırsızları.

Ben diyorum ki ne mutlu türküm diyene, sen diyebiliyo musun ne mutlu türküm diyene ?
(bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)
fikir de yalın, temiz, saf türkçülük.

tabiki de ne mutlu türküm diyebilene.
me mutlu türk`üm diyene.
söylendiğindeki anlamı, kastı başkadır, geçelim.

türk olmakla mutlu olunuyor mu, ona bir bakalım. baktık, olunmuyormuş. hatta çoğunlukla korku, ıstırap, baskı ve mutsuzluk var türkün kaderinde. kendini bulamamış, çağdaşlaşamamış, kıstırılmış bir halkız. mutlu falan değiliz. özgür değiliz, bize ait kararları alabiliyor değiliz, üç kuruşluk istikrar adına bir çembere hapsolmayı kabullenmişiz.

var mı aranızda türk olmanın hayatına mutluluk getirdiği biri? yok! bir insanın mutlu olma ölçütleri içinde türk olmak olduğunu hiç sanmıyorum. para, sağlık, huzur, sevilmek, saygı duyulmak falan mutlu eder insanı.

şahsen ve muhtemelen norveçli, isveçli, izlandalı ya da irlandalı olsam daha mutlu olacağımı sanıyorum, bu saçma sapan coğrafyada türk kanı taşımak hiç mutlu etmiyor beni.
(img:#1106290)

Heralde oloom.
Bu başlığı okurken uluduğum gerçeği.
türk ırkının diğer ezik ırklardan üstün olduğu gerçeğidir.
An itibariyle mahallede yürüyüş yapan kalabalığın attığı slogan. Herkes kafayı yedi amk.