bugün

van da ismi lazım değil bir dükkanda büyük bir brandaya yazılı reklam afişi.
ve hatta içeri girip teyid ettim.
-abi şu defter ne kadar?
-üçü bir milyon ytl canım.
-!!!abi işler nasıl?
-hamdolsun. neye sordun?
-hiiiç.
karşıyaka' da, çiğli' de dükkanı olan milyoncunun belirlediği fiyat ve sloganı.
(bkz: almayanı dövüyorlar)
paradan 6 tane sıfır atılmasını idrak edebilecek bir akıl düzenine sahip olunmaması durumunun yaratabileceği saçma slogan.
bir anlatım bozukluğu harikası.
adapazarında her köşe başında bulunur bu dükkanlardan.
bir tabak pirince binlerce işçi çalıştıran çinin, kalitesiz üretim mallarını türkiye' ye sürmesiyle ortaya çıkan ucuzluk pazarlarıdır.
1 hafta sonunda siftah yapamadan dükkanın kapanması sonunda dükkan sahibine ''nerde yanlış yaptık anlamıyorum,nazar var nazar''dedirtecek afiş.
(bkz: typo)
gelecekten gelen ajan bir ceşit neo olması muhtemel. kamufile olmak icin efsnaflıgı secmiş fakat turkiye de onunla eş zaman da para babın da geriye donus yaptıgı icin piyasaya ayak uyduramamış iki arada bir derede kalmış camış.
genelde fincan, kupa tarzı eşyaların ilgi gördüğü herşeyi cüzzi miktarlara satan mağazaların ortak sloganı.
muhtemelen gereksiz şeylerin 1 ytl olduğu alınmaya değer şeylerin ise 5 ytl den başladığı,abi hani 1 yazıo tabelada dedirten dükan çeşidi..
üzerinde "made in china" veya "made in p.r.c" * yazan ürünlerin satıldığı mekanlara verilen genel isim.
(bkz: cılgın milyoncular)
her çeşit çin malını satan dükkanların ortak ismi.
uçakların satılması mümkün olan dükkandır.lakin 1 milyon ytl/tl 1 trilyona karşılık etmektedir.