bugün

nba live serisinde dan poier ın ağzından anlatım yapılan son oyun. gerçi heralde zamanın şartlarından olucak kendisi fazla bi şey de anlatmamış. robinson gets the ball, to duncan, to robinson şeklinde süregelen bi anlatımı vardır.
(bkz: ölen adamın arkasından konuşmak)
(bkz: ayıp)
michael jordan'ın da bulunduğu oyun. yeni oyunlarda da olsa tadından yenmez. sloganı da şuydu;

(bkz: jordan is back)
şuanki nba in temellerinin atıldı harika oyun.franchise ve fantasy draft ilkkez burada çıkmıştır.hala oynanabilirliği yüksektir.
mirsad türkcan 'ın new york' ta bulunduğu oyundur. oyun sadece zıplayan ve top fırlatan çubuk adamlardan oluşuyor diyebiliriz.
adamlar her ne kadar çubuk da olsa inanılmaz keyif veren bir oyundur. tabi 2008 oynadıktan sonra 2000 "bu ne len?" dedirtir, ama o zamanlar süper gelirdi tabi. yanılmıyorsam houston'daydı; rice diye bir herif vardı. kendi potamın altından basket atmıştım karşıya, iyi hatırlıyorum. washington maçıydı, 99-101 gerideydik ve 102-101 kazanmıştık; çok net hatırlıyorum...

böyle ilginçliklerle doluydu.
şimdiki nba live serilerine 2000 basacak oyundur.
Naughty By Nature - Hip Hop Hooray şu şarkı sayesinde oyun çok zevkli hale geliyordu menülerde.O zamanların NBA 2K10 oyunudur.
los angeles lakers'ta glen rice'ın deli gibi üçlük soktuğu oyundu.

ayrıca oyunu şampiyon olarak tamamlarsanız ve oyuncunuz mvp seçilirse oyuncunun gerçek fotoğrafı çıkıyordu.

çok hoş oyundu çok.
süper yıldızların bulunduğu oyundu.
NBA live 2000 i de ps1 de çok oynadım ama bizde NBA live 2001 vardı. Bizim birader san Antonio Spurs u alır Steve kerr ile bir üçlük atardı ki aman Yarabbi. Ulan bir adamın attığı her üçlük girebilir mi ya.
Shaq'ın gerçekte olduğu gibi adam ezdiği oyundur.
Ps1 de 2 kolla ilk defa oynadığımızda arkadaşımla maçı botlara karşı kazanınca 8 yaşındayken deli gibi sevinmiştik bana bunu hatırlatan oyun oldu.