bugün

nazi fanatizm hala günümüz de devamlılığını sürdürüyor bazı insanlar da bu durumu görebiliriz faşizm kötü bir yönetim şeklidir insanlar faşizim le yönetilmemelidir (şahsi görüşüm).
o dönemin inönü'sü hitler rusya'ya girdiğinde derin bir "oh" çekmişti. tarih bilgisinden yoksunlar da chp destekliyordu falan filan diyor. ödü bokuna karışıyordu chp'nin.
On numara üniformalarmış ünsanın polis olası geliyor şimdikiler şirinler gibi.
Hitler'in, Türkiye'yi ele geçirme planlarının hazır olduğu fakat petrol sıkıntısından ve anadolu'nun coğrafi koşullarından dolayı yapamadığını bilmeyen fanatikler. Alman ordusu (bkz: wehrmacht) ülkesini son ana kadar savundukları için saygı duyulabilir, fakat SS ve nazilere sempati beslemek düpedüz cehalettir.
çok hatalı bir yaklaşımdır. gaza gelmeyiniz, böyle özentiliklere kapılmayınız.
nazi özentiliği halen günümüzde varlığını sürdürür. ben bunun sebebini tamamen zayıf bireylerin güçlü liderlere olan hayranlığına bağlıyorum. yoksa ideoloji ile falan hiç bir alakası yok. zamanında hitler gibi bir lider çıkmasaydı nazi özentiliği diye bir şey de günümüzde konuşuluyor olmayacaktı. eğer hitler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız geçenlerde yeni keşfettim dediğim sitede analizi var

buyrun amme hizmeti:https://mikroifadegezegeni.com/adolf-hitler/
Ne özentiliği olursa olsun, faşisliği gerizekalılık olarak görüyorum.