bugün

sevişerek.
sukrederek.
saglikliyim, sevdiklerim yanimda yani bir cok insandan daha iyi durumdayim.
oyle buyuk acilar yasamadim.
mutsuzlugu yaratan bizleriz.
bu dusunceye odaklanip mutlu olmayi beceremiyoruz.
yoksa ufacik seyler bile mutlu olmaya yol acabiliyor.
1-Mümkün mertebe Mutsuz üzgün yorgun gergin stresli hissettirecek netameli eylem söylem ortam kişi ve davranışları terk ederek. Biricisi bu. Ne demiş; uz (doğru) dur, çok yaşa. insanlara mesafe koy.
2-gün içinde görev ve sorumluluklarımı yerine getirebildiysem aliyyül ala. ne mutlu bana.
3-bu hayatın her alanında ölçü karar sınır seviye ve kapasite vardır. Elimdeki imkanlar nispetince ve gücümün yettiği kadar iyilik edebildiysem o gün, benden mutlusu yok. Maddi manevi Eğer bir şey almayı istiyorsanız karşılık olarak önce vermeyi öğrenmelisiniz. Hatta karşılıksız vermeyi. Pek çok yolu var bu işin. Kendime böyle bir çıkış yolu buldum. Zira Hesapsız kitapsız nedensiz ve karşılıksız yapılan herşey, birgün gelir önünüze çıkar. Aslında yaptığımız tüm iyiliklere bizim ihtiyacımız vardır.
4-sağlıklıysam ve özgürsem kimseye muhtaç değilsem hamd ederim şükrederim. Hala daha dertliysem, tevbe ederim sabr ederim allahı zikrederim taa ki gönlüme huzur dolana dek..huzuru olan mutludur.
Uyuyarak yaa dünyanın eşsiz mutluluğu uyuyorsun bisey hissetmiyorsun ama mutlusun sabah dünyaya yeniden gelmis gibisin bence en büyük mutluluk.
Sokak hayvanlarını besleyerek.. hiçbiri aç kalmasınnn.
artılarımla eksilerimi karşılaştırarak. artılar yenerse.
mutlu olmamak için hiç bir sebep yok hayatımda.
"Doğuştan gelen bir kusurumuz var; hepimiz mutlu olmak için dünyaya geldiğimizi sanıyoruz." Arthur Schopenhauer

Mutlu olduğumuzu kim söyledi?
Mutlu olmaktan kastımız nedir? Mutlu olmakla "mutlu görünmek" aynı şey midir? Mutlu olmanın maximal süresi nedir?

Cevaplarını verdiğimizde belki bir umut bir yerlere varabiliriz.!

O değil de tüm bunlar yaradılış, tüm bunlar karakter meselesi. Kafayı değiştirmek zor. Nasıl geldiyse öyle gitmesi muhtemel.. saygılar.
Olmuyorum ben.
mutluluğu unutarak, düşünmeyerek, aramayarak.
sözlük içi entry girerek mutlu oluyordum engellediler şuan beni.
mutlu olmayı beklemeyerek. her an mutlu olunacak bir şeyin var olduğunu bularak. çünkü hayat ayrıntılarda gizli iken mutlulukta aynen o ayrıntılardadır.

yolda yürürken bir çocuğun gülümsemesindedir mutluluk.
mutluluk karşıdan karşıya geçerken martıların ses çıkarmasıdır.
denizdir.
dalgalardır.
güneştir.
bazen yağmurdur.
yağmurda kahve içmektir.

kısacası sen iste mutluluğu o gelecektir.
ben işten çıkıp sıcak bi duş alınca mutlu oluyorum çünkü başka türlüsüne imkanım yok mesela.
küçük şeylerden mutlu olabilen bir insanım. çikolata yiyince bile mutlu olabiliyorum.
Birkaç gündür o kadar saçma şeylere mutlu oluyorum ki söylemeye dilim varmıyor.
gün sonunda rutinimi tümden gerçekleştirebilmişsem ve yapılacaklar listesi tiklerle dolmuşsa gayet mutlu oluyorum. boş durup mutlu olabildiğim bir an hatırlamıyorum. 2022 programımın taslağı bile hazır. hayatsız bir ibneyim.
şahin yanlama videoları izleyerek.
Olmuyorum genelde bazen oluyo gibi oluyo ama aslında olmuyo swh.
Beklentiyi düşük tutarak.
Son 2 senedir mutlu bir anımı hatırlamıyorum.
Nasıl sorusunu kaldırırsan zaten mutlu oluyorsun.
küçük şeylerden mutlu olabilen bir bireyim. ucuza kolonya alınca, sevdiğim bir şeyi yiyince bile mutlu olabiliyorum.
Tarifini bilsem uygulayıp mutlu olurdum sanırım.
Planlar yaparak. Bozulsa bile mutlu olmama engel olmuyor.
(bkz: mutluluk mu ne mutluluğu)