bugün

(bkz: yalnız)
Zafer Arapkirli gibi...

Malûmunuz: 6 yaşında kız çocuğu evlenebilir diyen Nurettin yıldız'a karşı Twitter'da "Evinize gittiğinizde karınızın, kızınızın suratına nasıl bakıyorsunuz? Bunu mu savunuyorsunuz? Bu lafların altına imza atıp yayınlasın burada… Utanmıyorlarsa! Kepazeliği ahlaksızlığı nasıl savunuyorsun. Bu aşağılık pisliklere kimse dur demeyecek mi?” şeklinde Twit atan Zafer Arapkirli'ye Nurettin yıldız bana hakaret ediyor diye dava açmıştı.

2 yıl 4 ay'a kadar hapis istemiyle yargılanan ve Mahkemeye çıkan Zafer Arapkirli savunmasında “Çocuklarımızın maruz kaldığı en vahim saldırılardan biri burada saldırı fiilini özelikle kullanıyorum, kız çocuklarının daha oyun çağında daha bebek sayılacak yaşlarda evlendirilmesidir.
Yani yetişkin kadın muamelesi görerek erkeklerle mahkemenizin affına sığınıyorum, gerdeğe sokulmasıdır. Yasalarımıza göre zaten suç olan bu eylem her türlü evrensel, biyolojik, kültürel ve sosyolojik kaidelere de aykırı bir durumdur.
Bu ayıbın toplumsal yaşamımızdan silinmesi her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının uğruna mücadele etmesi gereken bir olgudur. Hatta hepimizin görevi sayılmalıdır.
Bu tür beyan ve yayınların toplumun cahil ve feodal baskılardan etkilenmiş insanları üzerinde daha fazla olumsuz etki yapmasına tahammül edemedim.” dedi.

Nurettin Yıldız'ın avukatı ise şikayetlerinin devam ettiğini söyledi. Mahkeme, duruşmayı erteledi.

işte, kendimi zafer Arapkirli gibi...

Edibüdü: basından alıntı.
Yavrusunu fatma girik’e kaptırmış kartal gibi. Bu işte bir terslik var amma du bakalım çıkar kokusu.
rahatsız edici bir huzur var üstümde sebebi nedir bilinmeyen. elimden gelen her şeyi her konuda yaptım onun huzuru mu nedir bilmem ama belirsizliğin doruğundayım sanırsam. evet bu beni rahatsız ediyor.
His yok aq.
görsel
27 yaşımı tam olarak bile doldurmamışken, sanki 35 yaşımda gibi hissediyorum. biyolojik olarak değil ama çevresel olarak sanki. yani daha doğrusu o yaşa gelince ne yapılabilir diye. yapılacak, düzeltilecek, geliştirelecek o kadar çok şey varken, bunları düşünmekte benim mallığım olsa gerek.
Yorgun . Yatarken kafaya taktığım düşüncelerden mi yoksa genel olarak takıntılarım dan mi bilemiyorum sıkıntılı rüyalar gördüm ve bu benim bedenen ve ruhen yorgun ve üzgün olmama sebep oldu.
"şuralarımda bir ağrı" varmış gibi. hani doktora giden insanlar ne olduğunu bir türlü anlatamazlar böyle derler ya. benimki de öyle bir şey.

--spoiler--

ne olduğunu bilmiyorum ama kesin bir şeyler oluyor..

--spoiler--

seni de unutmadık kötü adam.
ipini koparmış pitbull gibi.Annemin yüzünden sanırım rahat bırakmıyor ki gezeyim.
iyi yani iyi...
uzatmaya gerek yok, bok gibi.
aşık ,
ama karşılıklı mı belirsiz..
hoş anlayamıyorum da, dinlendiğim şu üç günde bile..

hem birşeyler batıyor sol tarafıma,

özge diyerekten darmadağınık hayallerimin ortasında..
Tarlası yanmış köylü gibi. Çömdüm, kafamı iki elimin arasına aldım, gözlerim yaşlı bir şekilde taralamın yanmasını izliyorum.

örnek görsel:
görsel
Etkisiz eleman gibi.
pasif agresif.

düzenli memnuniyetsiz.
kalbim acıyor,
okadar çok batiyor ki içime..

zihnim kızgın bedenime,kalbime..

kendimi tam bir aptal gibi hissediyorum,
koca bir ahmak gibi..

valla aptalım ben aptal..

resmen dalga geçildim, planlı bir hikayeye kurban gittim..

eğlendi belki , oh ne güzel oldu dalgasını geçti benimle..

oynadı kalbimle,
lanet olsun be valla lanet olsun aptal kalbime..

zihnime, gerizekalı hislerime..
Paketi içinde ezik büzük olup ufalanmış piskevit gibi hissediyorum.
Asılan çamaşırlar arasında görünmesin diye en köşeye asılan iç çamaşırı gibi.
Umutları yeşil, hayata motive olmuş.
Kalbim artık cebimde bin parçaya ayrılmış bisküviler gibi. Sevdiğimiz kim varsa göçüp gitmeye başladı. Büyümek ve dünyaya gelmek böyle bir naletmiş. Lisedeki edebiyat öğretmenim ölmüş.

Ve Sonunda O gülüşler kaldı aklımda. Hep parça parça yitip giden insanlardan gülüşler... Ve biraz da güzel anı kaldı.
Lunaparkta hızlı trene binince herkes eğleniyorken benim güvenlik kemerim birden çıkıp sağı solu can havliyle tutmaya çalışan son durak filmi kurbanları gibi. Öyle de bir faili meçhullük.
Dolapta ki yarım limon gibi.
bos hayaller ugruna harcanmis bir omurden kaynakli bitik biri gibi...
Yenilmiş ordular gibi ezik ve çaresiz.