bugün

çok yakınımdan biri bu dertten muzdaripti. istanbulun en iyi hocasıymış, götürdüler. felak nas gibi bir kaç dua okunmuş, bir şeyler sarılmış, muska yapılmış vs. ayin töreninin son bölümünde ise arkadaşımın ailesi mal varlığının sanırım 4 de 1 ini hocanın cebine koyunca cinler arkadaşımdan çıkmış..e çıkar tabi, para olmayan adamda kalırlar mı artık.. herhalde arkadaşımdan çıktıkları gibi hocaya girmişlerdir sağ cebinden!..yani aslında sizin bildiğiniz gibi dualarla olmuyor bu iş sadece. kesinlikle ters orantılı gidiyor. paranız yoksa cininiz var, paranız varsa cinsiz bir hayat..oh ne rahat!..
eğer inanıyorsa;
çay koyarak.
eğer inanmıyorsa;
bi siktirip giderek.
ben bir cin'im isteyene musallat olur isteyene ters ayak gösteririz.
keyfimiz isterse çıkarız, lakin genelde kalıcıyız.
elma dersem çık armut dersem çıkma.
-elma
davul eşliğinde "kış kış cinler kış kış, yallah cinler yallah" sistemi deneyerek çıkarılabilir.
cine sorulur;

- soru şeklinde başlık açtım çıkma olasılığın nedir?
- bsg çay koy!
hacı çıkmış mı sen ona bak.
kiminin duası, kiminin parası.

(bkz: nakit tercihimizdir)
defacto'dan alışveriş yaparak.
c-i-n cin cin cin diye bağırarak.
bak son kez anlatıyorum;
-bir adet zenci.
-bir adet itfaiye hortumu.
şaka şaka.
oku üfle geçer.
felak ve nas sureleri okumak sureti ile cin çıkarma işlemi tamamlanır.
(bkz: çık içimden bihter çık)
sövüp, saymak işe yaramaz. daha da sinirlenir ve içinizden hiç çıkmaz bu cin.
namaz kılmayı deneyin. o zaman çıkar. ama kötü cinler girdiyse içinize... orası çok vahim.
Kemal sunalın bu konuyla ilgili sosyete şaban filminde son derece mantıklı ve bilimsel yöntemi işlediği sahnesi vardır. Anadolunun bu konuya bakış açısını özetler niteliktedır.
Bir keresinde tanık olmuştum. Vazolar havada uçuşuyordu. Canımızı zor kurtardık. Vefkler imdadımıza yetişti. Bana mısın demiyor korun(ateş olan) oğulları.