bugün

christopher lasch kitabı.
fazlaca şişmiş, gergin ve huzursuz egoların kaynağına temas eden sosyopsikolojik bir çalışma.

"Christopher Lasch "Umutların azaldığı bir çağda Amerikan yaşamı" altbaşlığını taşıyan bu kitapta, bireyin kendi içine gömülüp tüm dikkatini kendisine vermesinin Amerikan kültürü ile yaşamını nasıl olumsuz etkilediğini, geçtiğimiz yüzyılda aile kurumunun iyice çökmesiyle birlikte çağdaş toplumların nelere gebe kaldığını soruşturuyor. Lasch, insan ruhunun derinlerine işleyen narsisizmin toplumsal kurumların işleyişini bozduğunu; tüketimciliğe dayalı bencil, hırslı bir toplum ile renksiz, sığ bir kültür yaratılmasına yol açtığını öne sürüyor.

Çağdaş Amerikan yaşamının kültürel çöküşün- güçlü bir eleştirisini sunan bu çalışmanın, popüler kültürün iyice zıvanadan çıkıp, kültürün yerine göz diktiği bu topraklarda da söyleyecek sözü var gibi görünüyor."

http://www.pandora.com.tr.../narsisizm-kulturu/134951
kötüdür.

insanlık akıl ve vicdan merkezli olmadığı sürece, bu ikisini kullanmadığı sürece hiç bir sistem onun derdine çare olamaz. olmadı da.
akıl ve vicdan. yaratan bu iki şeyi vermiş kullanın doğru yönde.
ABD'den başlayarak dünyada hızla yayılan çok ciddi bir hastalık, bir virüs ne kadar hızlı yayılıyorsa narsisizm 2 kat hızlı yayılıyor çünkü sosyal medya buna her saniye olanak tanıyor, özellikle selfie olayı bu yayılıma büyük katkı sağlamıştır.
nefsi özgür bırakma merkezli , amerikan toplumunu ve dünyayı tüketime teşvik eden kapitalizmin uydurduğu kültür. türkiye gibi gelişmekte olan yada yeni keşfedilmiş pazarlarda medyanın tesiri ,klişe özgürlük sloganları ve insanları kredi -borç batağına çeken bankacılık faaliyeti ile etkisini göstermektedir.

benlik ve vicdandan yoksundur.
internet dönemiyle artış göstermiş anlayış. sorarsan herkes çok biliyor, herkes en iyi mk. hatta uludağ sözlükte bu amaca hizmet eden sitelerden biri...
Yararcilik. Kendi kendini sikleyen kültürdür.
Herkesin kendini mukemmel Sandığı ve dünyanın merkezinde gördüğü anlayış. Bok gibi bir anlayistir efendim.gidişat iyi değil filmlerdeki sahneler gerçek olcak diye inanıyorum hiç umutlu değilim geleceğe çocuk doğurmak istemiyorum .s