bugün

sorulan soruya istenilen cevabın alınmaması durumlarından sadece biridir. ilk zamanlar " allah allah ben ona nasılsın diye sormadım ki" dedirtir sonra alışırsınız. bir de bu soru- cevap ikilisinin trakya usülü olanı vardır:

- nabıyon?
- iyiyim. sen nabıyon? gibi. bu versiyonunun daha çekilir hatta sevimli bile olduğu söylenebilir.
Trakyalı herkesin yaptığı eylemdir.
- napıyon
+ iyi nabam, sen nabıyon
- iyi nabam
üniversiteye geldiğimde birçok kişiyi deli etmişliğim vardır. ama bizde garipsenmiyor nabam.
iyi mi yapıyorsun diye devamı getirilir.
oturuyorum diye cevap verilmesinden iyidir.
Klişe bir cevaptır. Karşı tarafa sorulduğunda o da iyiyim diye cevap verir.
-nabıyon
+iyi ya napim

-nerdesin
+iyi ya nerde olim

-senin ben amına koyim
+iyi ya ko.. lan!
beterin beteri vardır dedirtir.

+napıyon
-napıyım ya sen naptın
+napıyım ya öyle.
Gerçekten nerde naptı diye merak ettiğin bi insana sormuşsan delirme/sinir krizi sebebi.
Aynı soru karşı taraftan da geldiği taktirde iyi yapıyom şeklinde cevaplandırılması gerekir.
Devamında birşey yazmıyorsa umrunda değilsindir pek fazla. Açık ve net.
- Nöron?
- Nörem, sen nöron?
Diyaloğuna şahit olmuştum.
Not: Çanakkaleliyim.
- naber nasılsın ?
+ iyiyim sen nasılsın ?
- iyiyim ben de napıyosun nasıl gidiyor hayat ?
+ iyiyim işte ne olsun.
karşıdakinin konuşamayacak bir halde olmasına delalettir. ister götü kalkmış deyin, ister morali bozuk deyin. siz hep bir şeyler dersiniz zaten.
bir " tamam " cevabı değildir. ne tamam amk.
i'm doing well diyor elin amerikanı da. çok da şey yapmamak lazım.
Trakyalılar çok sever napıyosun sorusuna iyiyim diye cevap vermeyi, üstüne ee napıyosun yani denilirse iyiyim işte bea sen diye karşılık gelebilir.
size bir ihtimal yalan söyleyen kişi olabilir. misal bu kişinin böyle söylediğini lakin iyi olmadığını düşünelim. "iyi değilim" demek daha bir ayrıdır. çünkü bunu dediğinde aynı zamanda sizden bir şeyler bekliyor ve size değer veriyor demektir. o yüzden size ikincisindeki gibi davranan insanların değerini bilin derim. tabii ki de bu demek değildir ki birincisinde olduğu gibi davranan insanlar değersizdir.

bunun dışında her durumda malum şekilde cevap veren insanlar da vardır. yeri gelir adama "bir gün de kötü ol da derdine derman olalım be arkadaş eh ama" dedirtir. aynı tayfa "sen bilirsin" ci tayfayla kapışır nitelikte özelliklere sahiptir. yine bazıları sevilirler işte ne yaparsınız. onlar da öyle biriydi deyip geçersiniz.
En kızdığım şey. Lan napıyosun demişim nasılsın değil. ikisi farklı şeyler bak. O anda neler yaptığını merak etmişim. Ne yaptığını söyle ona göre bir planım var bak belki. it herif. Nasılsın mı dedik iyiyiz diyosun. Bana ne lan iyiysen. Umrumda değil. Orospu çocuğu.
ne yapmamı isterdin diye sormuşluğum vardır. soran kişinin samimiyetsizliği üzerine düşüncelere dalıp, sonra içimden lan siktir et muhakkak sigara isteyecek pezevenk gibi, kendi içi sesimle konuşmalar yapıp istişareler edip geçen süre zarfında o kişinin hala cevap beklediğini görüp vay arkadaş o kadar beklettim hala gitmedi ya la ! demişliğim, ve sonunda tamamen baştan savma bir cevap olduğunu düşündüğüm iyiyim cevabını vermişliğim de vardır.