bugün

herşeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır.
çiğ insandır, hürmetsiz insandır, incelmemiş insandır.
kedidir o kedi.
suratına en büyük körlük nankörlüktür sözü rahatça söylenebilcek insan.
birinin nankörlüğü diğerinin hataları sonucudur.

"insanlara, size nankörlük yapmak zorunda kalacakları kadar büyük iyiliklerde bulunmayınız."

honore de balzac.
kurtuluşu yoktur. abidir, kocadır. memnun edemezsin ama atıp satamazsın. her ne olursa olsun yanında olursun, unutursun, unutmuş gibi yaparsın. o kadar unutursun ki hadi bir şeyler yapalım, onun için bir şeyler yapayım dersin gelir içine sıçar.
şüphesiz insan, rabbine karşı pek nankördür.
innel insâne li rabbihî le kenûd.
Truly man is, to his Lord, ungrateful.
(adiyat 6)
Yemek yedigi yere sicma durumu.
cidden karşısınızdakinin nankör yaradılışlı bir kişi olduğunu anladığınız noktada tek bir iyilik ya da güzellik yapmamanız gerekir.

kibrinden kendi kendisini yemesi an meselesidir bu kişinin ama yanında bir iki kurban da olsa "yok" demez hani.
kendisine yapılan her şeyi, uşak sebastian yapıyormuş gibi algılamaları, haksız olsalar da burunlarından kıl aldırmamaları, snoblukları ile aslında son derece patetik insanlar.

insanlarla kendi kabuğunuzu kırmadan, özünüzü göstermeden hakiki ilişkiler kuramazsınız. yalan dünya işte tam da budur.
Hepimiz nankörüz hepimiz, bir şey elimize geçmeden önce ona henüz ulaşmamaız olduğumuzda ona ulaşmak için her şeyi veriyoruz , ona ulaşınca da tüm kötü özelliklerinden bahsediyoruz elimizdekiyle yetinmiyoruz.Elimize geçince değerini bilmiyoruz.
'insanın elindekilerin değerini bilmemesi ' hep bu cümleden yakınır insan. Ama sözde böyledir. Herkes yakınır kadir kıymet bilmiyoruz diye. Ama iş bu sözü eyleme dökmeye gelince, nedense hep bir paradoks oluşur. Çuvaldızı ilk önce kendimize batırmamız gerekir. Belki o zaman kimse de nankör olmaz. Denemeye değer .
Kendi işi iÇin her daim Can'ını sıkmaya hazır. Ama gel gör ki hal hatır sormaktan bile uzak olan zaat
türk kızıdır. seni işi bitene kadar sömürür sonra satar bütün iyiliklerini görmezden gelir.
türk kızıdır. evet bu bir gerçektir. bunu söylemeyi bende istemezdim ama. ne yazık ki böyledir.
iyi gunde kotu gunde yaninda oldugunuz insanin biraz popilesince sizi satmasi.
Kendisine yapılan iyilikleri, güzellikleri görmezden gelen insan. Her ne kadar varlıklarından haz duyulmasa da nankörlüğü gören insanların hayatın bazı gerçeklerini kavramasına neden olurlar.
Olmesi gereken insandir.
onun gözünde bir tek kendi yaptıkları bir tek kendi iyiliği vardır. senin yaptığın hiç bir iyilik aklında kalmaz hep kötü yanlarını görüp iyiliklerini unutur. e kimse bu hallere katlanamaz haliyle.
beni gülümseten insandır. o kadar çok gördüm ki önceleri kızar, sinirlenirdim bu insanlara. şimdi ise gülüp geçiyorum.
Ağzına zıçanın peşinde koşar. Kucak açanı pişman eder. Ne pis insanlardır bunlar evlerden Irak.
Iyilikten anlamaz ,samimiyetin zerresini bulundurmayan ve insani özellikleri yok denecek kadar az olan canlılara verilen genel ad.
görsel
yaralı kurt misalidir; yarasını sararsınız ama iyileşince ilk ısıracağı kişi siz olursunuz.
çalışma hayatında sık sık karşılaşılabilinecek, insanlarda hastalık haline gelmiş bir davranış.
zaman nasıl insanları böyle bencil ve nankör hala getirdi bilemiyorum. bilmek de istemiyorum.. umarım herkesin yaptığı bir gün kendi karşısına çıkar.

kısacası bu tarz insanlar saygısızlığı geçtim onursuz ve art niyetli yaşam süren fırsatçı ve iyi gün dostlarıdır.
Bir insan bana sabahtan akşama küfretse, bu beni bir insanın nankörlüğü kadar delirtmiyor. Gerçekten cinler tepeme çıkıyor. Kesinlikle tapınma filan beklemiyorum ama saygı görmek istiyorum. Genelde kendimizin farkında değilizdir. Eğer ben de böyle birilerine nankörlük yapıp delirtiyorsam Allah beni de bildiği gibi yapsın.

Allaha havale ediyorum.

Edit: sinirim geçti. Belayı bedduayı sildim. Döner dolaşır beni bulur sonra.
güncel Önemli Başlıklar