bugün

bir numaralı hasta içeceği. herkesin damak tadına uygun olduğu söylenemez.
demini alması beklenen çaydır. hastaysan içeceksin bunu arkadaş!
mükemmel ikili, soğuk havaların vazgeçilmezi . Şimdiden başladık içmeye haydi Hayırlısı .
Mide bulantısına çok iyi gelen içecek. Kışın sıcak sıcak çokda güzel olur.
Limon,nane ve suyun kaynatılmasıyla yapılan ve mide bulantısı dahil olmak üzere ödem atmak, vitamin takviyesi ve sindirim kolaylığı gibi yararlar sağlayan bir içecektir.
Lakin limon, suyun kaynama derecesindeyken C vitaminini kaybedeceğinden doğru olan; nane ile suyun kaynatıldıktan sonra ılınmasını bekleyip limonu içine atıp beklettikten sonra içmektir.

Şahsense, sürekli mide bulantısı çektiğim dönemlerde içtiğimden o anlarımı hatırlarım ve kokusu bile midemi havaya kaldırır. Ve bunun içinse cidden üzgünüm.
boğazım acıdığında imdadıma koşan içecek. Kendisini çok severim.
gribal enfeksiyon kapmış kişileri rahatlatan çay.
Acaba toz halinde satılanı iş görür mü merak edilen. Hasta hasta gidip nanesini ayrı limonunu ayrı alıp onları bi de kaynatıp içmek zor geliyor ya. Ama sanırım mecburum çünkü artık burnumun direği sızlamaya başladı ve nefes almakta da güçlük geçmeye başladım. Bu kez mecazen değil cidden zor nefes alıyorum arkadaşlar.
illa hasta olmaya gerek yok. arada yapmak gerek. rahatlatıyor.
Immm misss gibi bir tatlı kaşığı süzme bal ilave edilip içilirse tadını begenmeyenler için biraz daha yumuşatılmış olacaktır.
kendini şubat sanan nisan ayında iyi gidendir. su kaynadıktan sonra nane atılmalı biraz bekledikten sonra da limon damlatılmalıdır. nasıl siyah çay demleme usulüyle yapılıyorsa diğer bütün çaylar da öyledir. hepsini demliğe basıp, soğuk su doldurup kaynatmak yanlıştır.
Mide bulandığında yapılan, içince mide bulandıran gereksiz alternatif tıp ürünüdür.
nane limon grip ve nezlenin baş düşmanı iç ve iyi ol.
nane limon, soguk alğınlığına favori içeceğimdir.
ekşiliği baş döndüren içecek.
mide bulantisi yuzunden sabahin acilisini yapan icecek. bu da midemi bulandiriyo, durum cok vahim olsa gerek.
Bünyeme iyi gelmesini umduğum doğal ilaç.
iyi gelmeli.. Mutlaka gelmeli... Gelsene kamoooooonnnn.
Şu günlerin favori sıcak içeceği.
Sıcakken ilk fırtı çekmesi zor olandır.

O keskin kokusu burun deliklerinizden girip gözlerinizi yakar, yaşartır.
kış ayında gribe burun tıkanıklığına karşı en etkili silahlardan biridir.
Gribe birebirdir.an itibariyle 3. Bardağı içmiş bulunmaktayım.
genelde bu aylarda tercih ettiğim nargile çeşididir.

Boğaz ağrısına burun tıkanıklığına iyi gelir.
tıpkı şu an yaptığım gibi canım çektikçe içtiğimdir. anneannemden alışkanlık sanırım. hem seviyorum hem de içmek için hasta olmayı beklemiyorum.
Suan birinin yapmasi icin nakit 75 tl verirdim. Yapicak halim yok ama icmem gerek.

En son 12 yil olmustur icmeyeli yine ayni boyle hastalanmistim annem yapmisti. Suan gercekten icmek istiyorum.
milletçe stok yapmamız gereken bitki çayı.