bugün

çok tartışılan ve bir türlü karar verilemeyen sorudur.*
bekaret kalpte salak. tabi lan manyak mısın.
Giyer, ama giyilebilecek olanları giyer. Hiç istediğini giyer demeyin giyemiyor efendim.
görsel
Namusu kıyafete yapıştırmak doğru bir hareket değildir. Namus ruha yapışıktır, kıyafete değil, ruhu namussuzsa ve iradesi bunu doğruluyorsa, ister giyinmesin ister kara çarşaf giysin, namussuz öyle ya da böyle yine namussuzdur.
Saçma bir sordu.Ne kadar açık kadın sikişiyorsa kapalı kadın da o kadar sikişiyor şekilcilik saçma.
üstte uzun tsirt olsun. öyle giyinsinler. daracık taytlar maytlar. ok rahat fakat üstte uzun bir şeyler olsun. olsun işte uzun bir şeyler.
Bize mi kaldı sorunsalını devamında getiren başlık.
namusu kıyafetle bağdaştırarak level atlamış andaval sorusu.
Namuslu kadın hepsini giyer ama mümkün olduğunca evde, dikkat ettiği sürece dışarıda da giyebilir(mini etek hariç).
Sizin namus kavramınız bu mu ister tayt giyerim ister etek yada o an canım neyi ne şekilde yapmak istersem odur, ben bir kadınım ve benim ahlakımı siz mi sorgulacaksınız? Yada ahlakını hiç bilmediğim insanlar mı? Benim namusum sizin dişleriniz arasında öğütülebileceğiniz bir çerez değil. Biz kadınlar sizin fantezi dünyanızda bir obje değiliz. Bedenimizde kararımız da bizim. Bunlar hakkında yorum yapmak da çok zavallıca bir şey. Bence artık kadınlar kadınlar diyeceğinize dönün kendinize bakın sorun bir nerden alıyorum ben bu hakkı diye.
Namuslu namussuz diye ayırmayacağım ama dar kot içinde nasıl rahat ediyorsunuz lan? Vallahi merak ediyorum. Erkeklerde de var bu dar kot merakı son zamanlarda.
Onu giymesin bunu giymesin ne giye cek bu kız? Namuslu kızın namusu meydanda olur,ciplak gezer.
Açık mabadı herkes seyir eyler bunu istemiyorsa giymez.
giymesi senin benim dini değerlerimizle örtüşmeyebilir ancak, namussuz olduğu anlamına gelmez. neticede sana göre yaşamayacak dinini yahut hayatını.
Ohohohhh bu karari vermek size mi kaldı .
abi bana tayt demeyin ne olur fena oluyorum.

namus başka birşey ilgi orospuluğu başka birşey. kendi fiziğini beğenen kadın bir şekilde onu erkeğin beğenisine sunar ve pohpohlanmak ister.
copy paste yaparak canlı kopyalıyorlar. biz onun taytı onun namusu diye geçinip gidiyoruz. yapamıyorsunuz bari ölü taklidi yapın.
namus meselesi kıyafette değildir.
birazdan gider özgecan başlığına ağlar, tecavüz haberlerine lanet ederler.

işte bu dil, bu jargon yüzlerce kadın cinayetinin sorumlusu.boşuna suçlu aramayın.
Önyargı kadar tehlikelisi yoktur hayatta.
Arkadaşlar kolluk personeliyim ve hakaret, tehdit, kocasının amcasının oğlunu yatak odasına alan, kocasına basılan, göl kenarında arabalarda basılan, 18 yıllık dostu olan ve dostundan olan çocuğunu kocasına bu senin evladin diye yutturan hep türbanlı kadınlar. Bana güvenin.
görsel
ayrıca çok eskide kaldı saçını açmak günah o zaman kapatalım diyen kadın sayısı. Bu önce siyasi bir simge oldu, siyasi simge toplum baskısına dönüştü ve şimdi ne olduğu belli değil. Yani 12 yaşındaki kiz turbanli. Kucak dansı yapan ablalar türbanlı.
Ve ayrıca ülkenin afedersin anasını skmisler sen hala gelip burda kim namuslu?
Sen değilsin ulan!
Sen namuslu değilsin!
Sen fermuarını açmak istedigin sürece sen ve senin gibilere herkes fahişe.
eve geldiğinde kocasına da mahmut abi gibi davranır evet.
Giyer giyer. Namuslu olup olmaması değil zeki olup olmaması esas olay. Yeterince zeki değilse, herkes gibi olmaya çabalıyorsa (genel adıyla moda) giyer. Aynı şeyleri giydikleri halde "benimkisi daha güzel" diye de övünür.
Namus giyimle değildir, tayt, mini etek, dar kot artık neredeyse giymeyen yok, önemli olan elbisenin içindeki fahişe ise karşı cinsi cezbetmek için giyiyorsa namussuzdur, değil ise namusludur. Ayrıca klişeleşmiş cümleler mk bize mi kalmış milletin namusu ne çok namus dedim mk.
giymemesi gereklidir ama bunları giymesi onu namusuz olduğunu göstermez.