bugün

hiç bitmeyen sakız.
Müslümanlığının farkındalığına varmamış müslü-man dir.
lan bütün sözlük namaz kılıyormuş da bizim haberimiz yok dedirten başlıktır.

allah bozmasın.

o kadar sex'li başlığı kim açtı lan o zaman?
namazı inkar etmiyorsa helen müslümandır. günümüzde malesef oranları çoktur.

(bkz: beynamaz)
Günahkar müslümandır. Ama asla kafir denilemez.
kafirdir hocam, kafirdir. gel şuna kafir diyelim en iyisi.
kalbi temiz olan müslümandır. zekatını vermez, namaz kılmaz, orucunu tutmaz ama kalbi temizdir.
iman etmiş hiç kimseye kafir denilmez dostum. günahkardır falan ama müslümandır.
Bem kendimi bildim bilelu kilarim. Bir gün dahi ne anam ne babam kil demedi onlar kilir kilmaz önemi yok benim için ben kilarim. Yaklaşık üç yaşında kendim hakaret yapardim. Altı yaşında çıkar damimizda ezan okurdum. Yahu ne.isim var bilmem ama hep böyle mütevazı Terbiyeli Görgülü büyüdüm. Babam medeni dersler verirdi şunu yapma şunu yap gibi. Asker gibi yetiştim. Ama hiç bir zaman namaz kıl demedi. En sonunda on üç yaşında tamamen namaza başladım. O günden beri bırakmadım. Allah'a şükür ediyorum. Zinaya kumar içkiye girmedim. Sigara bile içmiyorum. Oyle bir şey ki artık namazı kilmayacagim aklima geldikçe korku kaplıyor içimi yahu promer dahi kilmazsa nolur halimiz diyorum kalkıp kılıyorrum. Garip bir şey farklı. Namaz insanı yüceltir. Namaz güzeldir.
Süslümandir.
Anlam veremediğim, sadece allah ıslah etsin dediğim müslümandır.

Kendisine sorsan benim kalbim temiz derler.
Ilginç Müslümandır. Madem müslümansın kıl namazını, ibadet et.
Müslüman'dan ziyade deist olur o.
güldüren müslümandır. sonra da böyle tipler gelir ateistleri eleştirir.
genelde türk müslümanlar olur.
görsel
müslümancıktır.
Ülkenin %75i bu kategoriye girer.
ülkenin %95 i bu kategoriye girer.
https://www.youtube.com/watch?v=nyx2kJ2EOWM

bazı hocalara göre kafirdir.

Hanefî'lere göre: (ed-Durru'l-Muhtâr, I, 326, Merakil-Felah, 60)
Tembellik sebebiyle namazım kılmayan kişi fasık olup, böyle bir kişi haps edilir ve Namazıkılıp tevbe edinceye kadar vücudundan kan akacak şekilde dövülür. Ya tevbe edip namazını kılar yahut hapishanede ölür.
Ramadan orucunu Terk eden kimse de bunun gibidir. Namaz ile orucun farz olduğunu inkâr etmedikçe yahut bunlardan birini hafife almadıkça, meselâ, Ramadan'da herhangi bir özür olmaksızın oruç tutmamak gibi bir suç işlemedikçe öldürülmez.
Bunun dayandığı delil Hz. Peygamber (s.a.v.)'in şu hadisidir:
"Müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şey sebebiyle helâl olur: Zina eden dul, cana karşı can, dinini Terk edip cemaatten ayrılan kişi (murted)."
(Buhari ve Muslim)

http://www.mumsema.org/na...-hadisler-ve-ayetler.html

islamda her şey mürtede sonrasında öldürülmeye çıkıyor, çok ilginç bir din.
imam hanbelin o gün ki içtihadı kafir olacağı yönünde olsa bile bu mutlak bir doğru mudur? hata etmezler mi?

namaz kılmayan müslüma dini bir vecineyi yerine getirmediği için en fazla günahkar olur. kaldı ki kur'an'da namaz kılmayanlar lanetlenmiyor. bu demek değildir ki namaz önemsizdir. elbette önemlidir. ama namaz kılmayan kafirdir demek ağır bir ifade.

peygamber'in ''iki mümin birbirine kafir derse ikisinden biri kesin kafir olur'' sözünü hatırlatmak isterim.
namaz islamın şartıdır. şart ne demek, olmaza olmaz. demekki kılmayan müslüman değil. o kılmadan kendini müslüman sanan salak gelmiş burda ateistlerden adres istiyor.
Dinde zorlama yoktur ve sen onlar üzerinde zorlayıcı değilsin ayetinide göz önüne alırsanız bırak öldürülmesi "sen niye kılmıyosun?" Demek bile saçmadır.

Maşallah herkes hadis uzmanı ama niyeyse Kurandan bahseden yok.

Konu islam dini ama Kurandan bahsedilmiyor.

Şimdi siz Müslüman olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz?
işte emevi dininde bir insanı kafir ilan edip öldürmek bu kadar basit. Yolda birini yakala, namaz kılıyor musun diye sor, olumsuz yanıt alınca vur kellesini. Işte ışid vb örgütler bu dinden besleniyor. Fakat bu din kesinlikle islam dini değildir. Bu hambel'in malik'in hanefi'nin şafii'nin kafasına göre uydurduğu bir dindir.
halen daha ışid den islamın farkı var sananlar var, islamda o kadar çok durum ölüme çıkar ki şaşarsınız.

şimdi durduk yere seni kimse öldüremez, mürted olman lazım.( yani dinden çıkmış olman lazım)

işte bunun öldürme yetkisi olduğu için, birbirini öldürecek insanlar diğerini mürted ilan ediyor ve onun ölümünü meşrulaştırıyor.

dinde zorlama yoktur olayı da palavra ama ben size gene onların dilinden cevap vereyim.

dine girişte zorlama yoktur, dine girdikten sonra kişi artık müslümandır ve müslümanlığın gereklerini yapmakla yükümlüdür. farz gibi müslümanlığın önde tutuğu değerlere aykırı bir tavır takınır veya bunları boşlarsa o zaman bunun bir bedeli olması lazımdır.

zaten direk öldürmüyorlar( sevgi dini islam hiçbir zaman hemen öldürmez, öldürse bile bu sizin iyiliğiniz içindir)

uyarıyor önce, dövüyor, hoca yolluyor( sorularını cevaplamak için, şüphelerini bırakman için) sonra sana seçim sunuyor eğer bu tavrında diretirsen mutlu son. ( ölüyorsun yani)

ama laikliğin getirdiği bir islamı hafif göstereme, böyle kafama göre yaşarım algısı var. işte o sürekli sevgi dini diye pufpuflanmış kişiler burada bu yorumları görünce tuhaf oluyor.

ee hani dinde zorlama yoktu, hani sevgi dini, hani güzellik falan filan.

yok hiçbiri işte, herkes kendinden olmayanı kafir ilan edip mürtede olayı getiriyor ve öldürmeye çalışıyor.

namaz mevzusu da öyle, ben islamda ölüme sonucu çıkmayan bir aykırılık görmedim zaten. bu da öyle bir durum.
tr halkının genel özelliği. müslümanız diye gezerler zındıklar.

not: beş vakit abdestli, teseddürlü bir hanımefendiyim evet.
Allah affetsin der pişkin pişkin.