bugün

Kabirlerinde ALLAH'a secde edebilmek isteyen milyonlarca insan var ..
emin olmamakla birlikte. 4 büyük mezhepten birisinin alimleri namaz kılmayanların kafir olduklarını söylüyorlardı.
onların söylemeleriyle kafir olunmaz tabi ki. ama anla ki ne kadar önemli.

vehhabiler söylüyormuş. 4 büyük mezhepten birisi olmuyor bu durumda.
teşekkürler lojiklike
ateist muamelesine maruz kalmasi gereken muslumandir.
günahkar müslümandır ateist muamelesi gösteren tanrılar tarafından cehennemde yakılır allah ise tüm günahların affı bana aid der noktayı kor .
vicdanı hiç rahat olmayan, günah işleyen Müslümandır. ha başladım, ha başlayacağım, der. başlamaz. yaşı gelip geçiyor, yarın yaşayıp yaşamayacağı bile belli değildir. o yine de erteler durur. ah adamım başla artık, eline mi yapışır? der ama yine yapmaz!
agnostikleri korkaklıkla suçlar aynı zamanda. mensubu olduğun din eğer sana namazı şart koşmuş ise kılacaksın. eğer namazı şartını sorguluyorsan o zaman o dinin mensubu olma. bu tipler genelde dinini, övene artı vererek, yerene eksi vererek savunur. ya da küfür eder. dini sorgulayan insanlar ya var olduğuna ya da olmadığına inanırlar ve bu iki yoldan birini seçerler. sorgulamayan insanlar saygıyı en az hak eden insanlardır. tanrıya inanmayan biri olarak, tanrıyı ciddi anlamda sorgulayarak onu bulan insanlara saygım sonsuzdur. çünkü bu konuda saygıyı en fazla sorgulayanlar hak ediyor.
Hindulara özenmeyen, salat'ı ikame etmeye özen gösteren müslüman olabilir.
müslümandır, ama gerçek manada bir müslüman değildir. kafirden müslümanı ayırtan en temel özelliklerden biriside namazdır. namaza çok ama çok önem vermeliyiz. ahirette ilk sorulacak sorulardan biriside namazdır.

(bkz: Tek yol islam).
Kesinlikle kılmalıdır. alışmak hatta sevmek için elinden geleni yapmalıdır.
çok mezhepte müslüman sayılmaz. mürted sayılır. namaz çadırdaki direk gibidir. kılmayan o direk olmadan çadır olmayacağını da kabul ediyor demektir. tabi ateistsinizdir anlarım. ama müslümansan kıl nasıl hesap vereceksin lan.
Kimseyi ilgilendirmeyendir. adam inanmış ibadetlerini yerine getirmiyorsa bu onunla rabbi arasındadır bizi germez.
Allaha onu müslüman yarattığı için hamdetmeyen müslümandır.
Ben namaz kalıyorum imasi vermek için gosteris budalasi sozde muslumanlarca kullanilmis muslumandir.
günahkar müslümandır . namaz kılmadığı için kafir olmaz , ama kafirler namaz kılmaz .
cumadan cumaya kılıyordur.

lan şaka bi yana tuhafıma giden ne biliyor musunuz?

bu 3 cumaya gitmeyen dinden çıkar muhabbeti olarak bilinen hadis 5 vakit için söylenseydi ne pok yiyecektiniz gerçekten merak ediyorum bi açıklayın şunu.
bendirim.
dipnot: 3 hafta mevzusunu bende biliyorum aylardır cumaya gitmedim.
Kendini müslüman sanan insan tipi.
itikattan yoksun, müslüman olduğu belli olmayan, asla tasvip etmediğim insan.
hz allahın kutsadığı kişi keşke herkes öyle olsa dinden çıkması kolay oluyor.
cehennemlik kişidir.

yansınlar çatır çatır.
Lafta müslüman.
kendini benim kalbim temiz diyerek kandıran müslümandır.
dinsiz olmadığını söylemek için müslümandır. muhtemelen ayda yılda bir farzını kılıp camiden ayrılan tiptir. kendisini kandırmaktan başka birşey yapmaz.
seküler.
Müslümanlığı sizden öğrenecek değiliz.
güncel Önemli Başlıklar