bugün

ortada hiçbir şey yokken birdenbire namaza başlayıp, mesai arkadaşlarını şaşkına çevirmektir.

kim bilir dün nasıl bi günah gecesi yaşadı ki bu sabah patır patır rüküya koştu. 'ne yapıyorsun uğur?' diyorum sırıta sırıta 'sana göre bir şey yok' cevabını alıyorum. hem üç kağıtçı hem atarlı. islam iyi de müslümanlar gerçekten kötü arkadaşlar ya.
gece uykusunda onu derinden sarsan rüya sonucu yapılan eylem.
etkilenmiştir.
iHALE ZAMANI GELiYORDUR.
namaza alıştıra alıştıra başlamayıp pat diye başlayan adamdır. doğru yolu bulmuştur. namazın alıştırması mı olurmuş. *
Huzuru namazda bulacagini fark etmisdir.
önceden hazırlık yapması gerektiğini bilmiyor olabilir.
aklına hesap günü, mahşer, mizan, ateş falan gelmiş toparlanmıştır.geç kalmış olsa da telafisi mümkündür.
ilgili dinsiz imansız zümrenin ve başlık etrafında kum gibi birikmiş zihniyetin yadırgadığı, yadırgamakla kalmayıp altında illa ki bişeyler aradığı, kendine göre de bulduğu bir hareket.

adam namaza başlıyo, ananıza mı yelteniyo ulen?
zararın neresinden dönse kardır. iyi yapmıştır.
hayata dair her bir şeyin, o'na bağlanmadığında hiçbirşey olduğunun, adamın kafasına bir anda dank ettiğinin göstergesidir.
True story ; Üç gün oldu başlayalı. Hayatım, dertlerim değişmedi ama artık daha huzurluyum. Allah'a havale ediyorum umudumu da sıkıntımı da. Ve o'nun huzuruna affedilmek umuduyla çıkıyorum... Affedilmeyi umabilmek ve dua edebilmek güzel şey. Deneyin gençler.
çevresini düzeltmesi sonucu oluşan gelişmedir.
salat etmeyen adamın bir anda salat etmeye karar vermesidir.

allah'ı anmayan adamın bir anda allah'ı anmaya karar vermesi de olabilir.

namaz farsça bir sözcüktür ve kuran'daki tüm salat formlarını karşılamaz.

salat, hem bedensel olarak günün belirli vakitlerinde kıyam (dikilme), rüku (saygıyla eğilme) ve secdeden (yökünme-yökünç) oluşan ritüeli; hem de allah'ı içten anmayı kapsar ve her iki anlamda da kullanılır.
(bkz: huzursuz yanımızın maneviyat eksikliği olması)
Yeni bir sayfa açıp doğru yolu bulan müslümandır.
ailede mutluluk, arkadaş çevresinde şaşkınlık ve tedirginlik uyandırır.