bugün

Son zamanlarda desteklediğim sosyal durumdur. Sosyalist ya da kapitalist de olsan işin sonunda nakitsizimle tanışacaksın dostum. Her insan bu olguyu tadacak. Günümüz gençlerinide içine çeken bu akım inşallah daha fazla gencimize zarar vermez.
(bkz: Ya nakitsizsiniz ya nakit sizsiniz)
çalışmakla halledilebilecek bir duygu-durum bozukluğu.
"ne kapitalizm ne sosyalizm sadece nakitsizim" şeklinde bir mottosu vardır.
Odalarda nakitsizim!
yurdum insanın bütün -izm lere karşı olduğunu bilen büyüklerimizin dört elle sarıldıkları her derde deva olan son yılların revaç bulan -izmidir.
Bu akımın en büyük temsilcisiyim. Daha nakitsizi varsa ortaya çıksın tanışalım. Unutmayın bu dünyayı yakarsa fakirler yakacak ! Kodumun zenginleri.
Bu akımın en büyük temsilcisiyim. Daha nakitsizi varsa ortaya çıksın tanışalım. Unutmayın bu dünyayı yakarsa fakirler yakacak ! Kodumun zenginleri.
(bkz: kaç para lan bi flüt) isyanında bir yazar seslenişi. Arkadaşımızı anlıyor ve acısını paylaşıyorum..
bir keresinde öyle bir nakitsiz an yaşamıştım ki, daha beteri umarım yoktur. yanımda nakit taşımayıp sürekli burs kartımı kullanıyordum. bir gün bir müzikalden dönüyorum, eshot kartımda sadece tek seferlik için para var, artı sistemi yüzünden izbana aktarma yapamıyorum. saat 11, telefonumun şarjı inanılmaz az. yükleme yapabileceğim hiçbir yer yok. izmirliler bilir belli saatten sonra izban, metro biter. kabus gibi bir gece. zar zor internetten kartıma yükleme yaptım ve yapar yapmaz telefonum kapandı. metrodan inip son izbana zor yetiştim. ki yurda yetişmem gerek, saat 12 son giriş. kız yurtları bu konuda biraz toleranssız da oluyor. gecenin saat 12sinde yolda trafik var, eshot 2 dakika 10 metre ya ilerliyor ya ilerlemiyor.

nakitsizim, nakitsizdim. nakitsizlik kötü biri.
adamı deli eden bir şey her ne haltsa artık.

yaşasın kapitalizm.