bugün

olması gereken tavsiyelerdir. bu konuda bilgisi olanların katkı sağlamasını isterim.

bu başlık daha önce açılmadığı için açıyorum. yoksa bu işten anladığım söylenemez. ama tecrubelerimi paşlaşmak istedim.
almanlar bu işi biliyor hacı. uzun zamandır bi mızıka almak istiyordum. akşamüstü kadıköyden mikrop bi alet aldım. aha tipide bu.

https://www.musicstore.de...SRpn56L0PHUeZ0000MS3d-PnZ

20 lira ya aldım. serçe parmağımın boyutlarında bi alet. zaten ufak bişey istiyordum. maksat cakmak cebıne sığsın. yanında bi kitapcık verdiler. kitapçığın arkasında bi kod var.
kodu girip profili oluşturuyorsun maıl adresıne gelen kodla 30 gün boyunca ücretsiz olarak ders anlatılan videolarını kayıtları dinliyorsun. pratık yapma ımkanın oluyor. super bişey bu.

bence hohner alın. 20 liralık aletten çıkan sese bak.

https://www.youtube.com/watch?v=h4YqhH7A5C8

biraz şu işi çözeyim sesli entrylerim de finali mızakayla yaparım belkı ha.

not: bu arada ekşi'deki direnişi destekliyorum ve beter olmalarını diliyorum.
24 delikli falan alacaksanız helena mia marka almanız tavsiye olunur. yalnız körüklülerden uzak durulmalı.
hohner international silverstar.
bluegrass türünde bir şeyler dinlemeye sardığım bir dönemde edindim bir mızıka. bir kere bence kafadan, markası bi hohner olmalı. benimki travellerdır . kullananı çoktur, fiyat performans olarak gayet iyidir, adamı kandırır en azından . C majör, yani neşeli neşeli tonları vardır. almaya niyet ettiğim zaman, marine band, big river ve cross harp ürünlerini arasında gidip gelmiştim. sonra ekonomik işleri de hesaba katıp traveller'ı seçtim.

ilk olarak diatonik ve kromatik diye bir ikilem çıkıyor karşımıza.

kromatikte her gama göre kendin uyduruyorsun notayı diyelim. uzun vadeli ve daha kıdemli bir çalım için ideal ama başlarken diatonik olmalı bana kalırsa . hem daha yumuşak tonu ve blues , rock , country parçalara daha çok yakışıyor.

bir de alacağımız mızıkanın vücudunun tahtadan olmamasında fayda var , tükürük alır , yapısı bozulabilir ilerleyen zamanlarda... alındıktan sonra ilgi ister , şefkat ister bu arada, sözlerinin bana düştüğü tavsiyelerdir.
ağzınızla çalın.